648497-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Netzausrüstung – Furnizare echipamente active de rețea – switch-uri de retea cu accesorii
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente active de rețea – switch-uri de retea cu accesorii
Beschreibung: Furnizare 8 echipamente active de rețea – switch-uri de rețea cu accesorii (inclusiv 8 surse neîntreruptibile de tensiune – UPS), împreună cu serviciile accesorii de livrare, instalare, configurare, punere în funcțiune și suport licențiat al producătorului pe perioada de garanție. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi dinaintea termenului limita stabilit in Anuntul de participare, pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: paap_2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizare 8 echipamente active de rețea – switch-uri de rețea cu accesorii (inclusiv 8 surse neîntreruptibile de tensiune – UPS), împreună cu serviciile accesorii de livrare, instalare, configurare, punere în funcțiune și suport licențiat al producătorului pe perioada de garanție. Sistemul este destinat asigurării conectivității de mare viteză în infrastructura de rețea a Senatului României, interconectării echipamentelor IT din centrul de date și rețelele locale, optimizării și gestionării traficului de date între servere, echipamente de stocare și stații de lucru. Echipamentele ofertate trebuie sa fie noi, nefolosite, aflate in productie curenta (nu EOL) la data ofertei, furnizate pe canal oficial in Romania, proiectate si realizate pentru regim de functionare continuu (24/7), in mediu tip Enterprise.
Interne Kennung: 1
648497-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: paap_2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1