648557-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3 300 000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę kredytów i pożyczek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3 300 000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę kredytów i pożyczek
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3 300 000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę kredytów i pożyczek 1. Szczegóły zamówienia: - Termin postawienia do dyspozycji środków finansowych od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r., - Kredyt zostanie udzielony w złotych polskich, - Kredyt może być wykorzystywany od dnia podpisania umowy kredytowej, w zależności od potrzeb kredytobiorcy na podstawie dyspozycji. Wypłata będzie uruchamiana na wniosek Kredytobiorcy z wykorzystaniem do 31.12.2025r. - Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami niż wymienione w SWZ, - Zamawiającemu przysługuje prawo przedterminowej spłaty kredytu w całości lub w części - w sytuacji gdy kredyt spłacony zostanie wcześniej – odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca okresu umowy, bez prowizji rekompensacyjnej i dodatkowych opłat, - Odsetki spłacane będą miesięcznie tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu, od momentu uruchomienia kredytu za faktyczną liczbę dni odsetkowych oraz faktyczną wykorzystaną i niespłaconą część kredytu. - Termin spłaty odsetek: miesięczna spłata odsetek będzie płatna w terminie do ostatniego dnia miesiąca na podstawie noty wystawianej przez Wykonawcę. Nota powinna wpłynąć do Gminy co najmniej 5 dni przed terminem płatności odsetek. - Zakładany okres spłaty kredytu to 20.12.2036r. z okresem karencji w spłacie kapitału do 19.03.2026r. - Do wyliczenia kosztów kredytu należy przyjąć datę pełnej wypłaty na dzień 31.12.2025r., - W ofercie należy podać całkowity koszt kredytu na który składać będzie się oprocentowanie (obliczone na podstawie stawki WIBOR 1M 4,89% z dnia 02.09.2025r. powiększonej o marżę banku w stosunku rocznym), - Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco, - W ofercie należy podać całkowity koszt kredytu przy założeniu, że: • Odsetki płatne będą miesięcznie do ostatniego dnia każdego miesiąca, zgodnie z harmonogramem , • Spłata kapitału następować będzie według harmonogramu, który stanowi załącznik nr 17 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungUdzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 3 300 000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę kredytów i pożyczek 1. Szczegóły zamówienia: - Termin postawienia do dyspozycji środków finansowych od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r., - Kredyt zostanie udzielony w złotych polskich, - Kredyt może być wykorzystywany od dnia podpisania umowy kredytowej, w zależności od potrzeb kredytobiorcy na podstawie dyspozycji. Wypłata będzie uruchamiana na wniosek Kredytobiorcy z wykorzystaniem do 31.12.2025r. - Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami niż wymienione w SWZ, - Zamawiającemu przysługuje prawo przedterminowej spłaty kredytu w całości lub w części - w sytuacji gdy kredyt spłacony zostanie wcześniej – odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca okresu umowy, bez prowizji rekompensacyjnej i dodatkowych opłat, - Odsetki spłacane będą miesięcznie tylko od kwoty faktycznie uruchomionego kredytu, od momentu uruchomienia kredytu za faktyczną liczbę dni odsetkowych oraz faktyczną wykorzystaną i niespłaconą część kredytu. - Termin spłaty odsetek: miesięczna spłata odsetek będzie płatna w terminie do ostatniego dnia miesiąca na podstawie noty wystawianej przez Wykonawcę. Nota powinna wpłynąć do Gminy co najmniej 5 dni przed terminem płatności odsetek. - Zakładany okres spłaty kredytu to 20.12.2036r. z okresem karencji w spłacie kapitału do 19.03.2026r. - Do wyliczenia kosztów kredytu należy przyjąć datę pełnej wypłaty na dzień 31.12.2025r., - W ofercie należy podać całkowity koszt kredytu na który składać będzie się oprocentowanie (obliczone na podstawie stawki WIBOR 1M 4,89% z dnia 02.09.2025r. powiększonej o marżę banku w stosunku rocznym), - Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel własny in blanco, - W ofercie należy podać całkowity koszt kredytu przy założeniu, że: • Odsetki płatne będą miesięcznie do ostatniego dnia każdego miesiąca, zgodnie z harmonogramem , • Spłata kapitału następować będzie według harmonogramu, który stanowi załącznik nr 17 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy