2. Verfahren
Verfahren
Titel: Företagshälsovård för anställda i Mariehamns stad
Beschreibung: Upphandlingen gäller företagshälsovård för Mariehamns stads anställda.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Företagshälsovårds upphandling, öppet förfarande
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89630:Lot:1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Upphandlingen omfattar en avtalsperiod (”Initial avtalsperiod”) om fyra (4) år med möjlighet för upphandlingsenheten att förlänga avtalet med fyra (4) och därefter ytterligare två (2) år i taget (”Optionsperiod”), vid oförändrade avtalsvillkor (optioner 4+2). Den initiala avtalsperioden avses inledas 12.1.2026. Påkallandet av option till förlängning ska ske skriftligen senast fem månader före utgången av Initial avtalsperiod eller i förekommande fall fem månader före utgången av Optionsperiod.