648928-2026 - Ergebnis
Schweden – Schneeräumung – Vinterväghållning Bromölla
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vinterväghållning Bromölla
Beschreibung: Vinterväghållning såsom snöröjning, kommunala skolor/förskolor samt GC vägar. Upphandlingen avser Bromölla Kommun
Interne Kennung: 2026/240
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Anbudsområde 2
Beschreibung: Bromölla: Prioriterade vägar ca 10,000 meter, övriga vägar ca 8,500 meter. Parkering ca 2,100 m2. Råby: Vägar ca 9000 meter.
Interne Kennung: Anbudsområde 2
Los: LOT-0002
Titel: Anbudsområde 3
Beschreibung: Bromölla: Prioriterade vägar ca 7,100 meter, övriga vägar ca 7300 meter. Parkering ca 17,900 m2 Gualöv: Vägar ca 1400 meter.
Interne Kennung: Anbudsområde 3
Los: LOT-0003
Titel: Anbudsområde 4
Beschreibung: Bromölla: Prioriterade vägar ca 9,900 meter, övriga vägar ca 10,300 meter. Parkering ca 5,600 m2. Nymölla: Vägar ca 2,300 meter, Parkering ca 775 m2.
Interne Kennung: Anbudsområde 4
Los: LOT-0004
Titel: Anbudsområde 6
Beschreibung: Prioriterade g-c vägar: ca 21400 meter. Övriga: ca 4200 meter
Interne Kennung: Anbudsområde 6
Los: LOT-0005
Titel: Anbudsområde 8
Beschreibung: Uppdraget omfattar handskottning av anbudsområde 1 till 6 där större maskiner inte kommer åt.
Interne Kennung: Anbudsområde 8