2. Verfahren
Verfahren
Titel: Frivillig förhandsinsyn avseende direktupphandling av konstnärlig tjänst Entréplatsen Historiska museet och Ekonomiska museet
Beschreibung: Moderna museet genom verksamheten Statens konstråd har för avsikt att ingå skisskontrakt med option att avropa genomförandekontrakt avseende en ny konstnärlig gestaltning för entrétorget, Ekonomiska museet och Historiska museet, Stockholm. Projektet och upphandlingen genomförs i samverkan med Statens historiska museer. Logga in i Mercell TendSign för att ta del av informationen i PDF-format.
Interne Kennung: Dnr: 3.1.6/2024:233
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92310000 Künstlerische und schriftstellerische Tätigkeiten und Darbietungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92311000 Kunstwerke
5. Los
Los: LOT-0000