See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TOP_Plusz-3.4.1. Pécs - bölcs. és óvoda tervezés 2
Beschreibung: TOP_Plusz-3.4.1. Pécs - bölcs. és óvoda tervezés 2 1. rész: „Majorossy Imre Utcai Óvoda infrastrukturális fejlesztése” - TOP_PLUSZ-3.4.1-23-PC1-2025-00008 2. rész: „Belvárosi Óvoda infrastrukturális fejlesztése” - TOP_PLUSZ-3.4.1-23-PC1-2025-00004 3. rész: „Az Istenkúti óvoda infrastrukturális fejlesztése” - TOP_PLUSZ-3.4.1-23-PC1-2025-0002 Tervezés és tervkészítés során az alábbi jogszabályokat/szabványokat/felhívásokat kell alkalmazni: - a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény - 2023. évi LXIX. törvény az állami építési beruházások rendjéről - 190/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet a főépítészi tevékenységről - 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet az építőipari kivitelezési tevékenységről - 237/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet az építésügyi hatóságok kijelöléséről és működési feltételeiről - 280/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet a településrendezési és építési követelmények alapszabályzatáról - 281/2024. (IX. 30.) szóló Korm. rendelet az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről - 283/2024. (IX. 30.) Korm. rendelet az építészeti és településrendezési tervtanácsokról - 176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról - 9/2023. (V. 25.) ÉKM rendelet az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról - 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet az Országos Tűzvédelmi Szabályzatról - 93/2012. (V. 10.) Korm. rend az utak építésének, forgalomba helyezésének és megszüntetésének engedélyezéséről - 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről - MSZE 24203-1:2021 - Oktatási intézmények tervezési előírásai. 1. rész: Óvodák „Segédlet a közszolgáltatások egyenlő esélyű hozzáférésének megteremtéséhez – Komplex akadálymentesítés” című segédlet - „TOP_Plusz-3.4.1-23 Fenntartható humán infrastruktúra” pályázati felhívási dokumentáció és általános útmutató - 12/2022. (IV. 22.) önkormányzati rendelet - Pécs Megyei Jogú Város Építési Szabályzatáról és Szabályozási Tervéről - 20/2023. (VI. 26.) önkormányzati rendelet - Pécs Megyei Jogú Város településképi védelméről és a helyi építészeti-műszaki tervtanács működtetéséről - a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet (pl.: 2 melléklete) - 316/2017. (XII.14.) számú normatív határozat - Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének elfogadott Településképi Arculati Kézikönyve Nyertes Ajánlattevő a 2023. évi LXIX. törvény az állami építési beruházások rendjéről szóló törvény szerinti Tervezői feladatokat lát el - részvétel a munkaterület átadás átvételi eljáráson - havonta két helyszíni kooperáción való részvétel, megrendelői jelzés alapján (a kivitelezési idő kb 4 hónap plusz műszaki átadás átvételi eljárásra, jogszabály szerint rendelkezésre álló idő) - a kivitelezés során, a kiviteli tervi eltérések/hiányosságokhoz kapcsolódó fedvénytervek készítése - műszaki változás bejelentések elbírálása - részvétel a műszaki átadás átvételi eljárás során - használatbavételi engedélyezés esetén tervezői nyilatkozat kiadása
Vorherige Bekanntmachung: 091978-2026
Interne Kennung: EKR001498512025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Majorossy Imre Utcai Óvoda infrastrukturális fejl
Beschreibung: A telek területe: 2093 m2 Az épület nettó alapterülete: 305 m2 Az óvoda épülete Pécs bevárosában található. Az épület földszint+ emelet+ üres padlástér magassági tagozódású. Az épület alatt mélypince van. Az épület műemlék, a 18. század második felében épült. Eredetileg polgári lakásként funkcionált. Építtetői 1933-ban Pécs városának ajándékozták. Az óvodát 1942- ben nyitották meg. Az épületet 1963- ban helyreállították. Az épület falazata téglából és kőből épült vegyes falazat. Nyertes Ajánlattevő feladata a fejlesztési céloknak és a hatályos jogszabályoknak megfelelő engedélyezési terv és kiviteli tervdokumentáció készítése. Tervezendő főfeladatok: • Épület külső belső részeinek teljes felújítása • Új helyiség csoportok kialakításának vizsgálata a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet való megfelelés szerint, (2. számú melléklete - "a nevelési-oktatási intézmények kötelező (minimális) helyiségeiről és egészség- és munkavédelmi eszközeiről") helyiség kialakítás tekintetében (esetleges bővítés – belső átalakítás vizsgálata) • udvar felújítása, árnyékolás, párakapu kiépítése, világítás kialakítása • az épület és környezetének komplex akadálymentesítése, akadálymentes parkoló kialakítása • A Tervező köteles a terveket a vonatkozó jogszabályokkal, szerződéses előírásokkal és a jó szakmai gyakorlattal összhangban, a legmagasabb szakmai színvonalon, megfelelő részletezettséggel elkészíteni, úgy, hogy azok alkalmasak legyenek az engedélyezésre, kivitelezésre, valamint a közbeszerzési eljárás eredményes lebonyolítására. A Tervező köteles megtervezni a feladatleírásban esetleg nem szereplő, de a megvalósításhoz szükséges részeket is, külön díj felszámítása nélkül. Priortás szerinti TERVEZENDŐ felújítás általánosan: Határolószerkezetek - homlokzat és lábazat szigetelése és homlokzati nyílászárók cseréje (műemléki előírások figyelembevételével), - tetőszerkezet felújítása statikai és faagyagvédelmi felülvizsgálat szerint - héjazat cseréje és kapcsolódó bádogozások - zárófödém szigetelése - villámvédelmi rendszer tervezése Csoportszobák felújítása - belső burkolatok (fal és padló) cseréje (meglévő padozatok-fal rétegrendek megfelelőségének felülvizsgálatával) - belső ajtók cseréje - fűtőtestek/radiátorok cseréje, alternatív fűtési rendszer kialakításának vizsgálata - helyiség klimatizálásának vizsgálata és hűtésének tervezése - szellőztető rendszer kialakításának vizsgálata és annak tervezése Gépészet: - esetleg fűtési rendszer váltás (jelenleg gáz), alternatív fűtési rendszer kialakításának vizsgálata - víz és szennyvízhálózat komplett felújítása, csőrendszer valamint az udvari aknák tisztítása egészen a közterületi befogadókig - a gyermek kézmosó helyiség szellőztetésének megoldása (korábban a burkolat és a szaniterek felújításra kerültek) - a gyermek és egyben nevelői WC helyiség felújítása, valamint további dolgozói mosdó kialakítása - csapadékvíz hálózat felülvizsgálata és felújítása, csapadékvizek jogszabály szerinti kivezetése és összegyűjtése, alternatív locsolási megoldások tervezése Erősáramú hálózat - erőáramú hálózat korszerűsítése (menekülési útvonalak és kijáratmutatókkal) - lekötött villamos kapacitás bővítésének felülvizsgálata (tervezett fogyasztókat figyelembevéve méretezni szükséges) - villámvédelmi rendszer felülvizsgálata/kialakítása - belső lámpák és szerelvények cseréje - napelem rendszer létesítésének és feltétleinek vizsgálata (műemléki előírások figyelembevételével, továbbá amennyiben a tető tartószerkezet megtartásra kerül, továbbá napelem kerül elhelyezésre építőanyag-ipari faanyagvédelmi vagy építésügyi szakértői, továbbá statikai véleménnyel szükséges igazolni a megfelelőségét) Belső gyengeáramú és tűzjelző hálózat - tűzjelző hálózat kialakítása (jelenleg nincs) - strukturális hálózat kialakítása Konyha és kiszolgáló, valamint iroda helyiségek felújítása/létesítése, dolgozói szociális helyiségek felújítása - nevelői szoba létesítése - dolgozói mosdó helyisége létesítése - a tálaló konyha méretének racionalizálása/esetleg áthelyezése a földszinti részre/étellift építésének vizsgálata és beépítése - Tornaszoba - gyermek vizesblokk kialakítása - aljzat szigetelés felülvizsgálata és szükséges cseréje amennyiben szükséges Az épülethez lapcsolódó játszóudvar felújítása, korszerűsítése is alapvető feladata. Az udvarok komplett felújítást igényelnek, csapadékvíz elvezetés nyomvonalának és módjának felülvizsgálatával,továbbá - meglévő udvari játékok felújítása/új játékok létesítése - burkolatok felújítása - külső világítás tervezése - meglévő kerti tároló/gyermek mosdó felújítása - kültéri árambiztosítása - párakapu létesítése - udvari ivókút felújítása - komplett kertrendezés, gyepesítés - új, EU konform játszótér(ek) kialakítása, esési terekkel Közbeszerzési eljárás támogatása: Generáltervező feladata és felelőssége a közbeszerzési dokumentáció mellékleteinek összeállítása, kiegészítő tájékoztatás során felmerülő kérdések megválaszolása, ajánlatok ellenőrzése, bírálatban való részvétel. Tervezői művezetés: Nyertes Ajánlattevő tervezői művezetésre (is) szerződik. A tervezői művezetésre vonatkozó részletes feladatokat a feladatleírás tartalmazza. Nyertes Ajánlattevőnek figyelemebe kell vennie a tervezés során az Ábtv. 34. §-ában meghatározottakat. Az Ábtv. 19. § (4) bekezdése alapján tervező készíti el és felel az állami építési beruházásokhoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, továbbá az építészeti-műszaki dokumentációkban foglaltaknak való megfelelőségéért, valamint ellátja az Ábtv. 22. §-ában meghatározott költségszakértői feladatokat.
Interne Kennung: EKR001498512025/1
Los: LOT-0002
Titel: Belvárosi Óvoda infrastrukturális fejl
Beschreibung: A telek területe: 3858 m2 Az épület nettó alapterülete: ~1100 m2 A Városközponti Óvoda - Belvárosi tagóvoda az 1970-80-as években épülhetett, a homlokzata részben már hőszigetelésre került csekély vastagságú EPS hőszigeteléssel. Hagyományos, kisméretű tömör tégla tartószerkezetű, lapos és magastetős kialakítású. Szerkezeti állapota megfelelő, energetikai szempontból korszerűtlen. Nyertes Ajánlattevő feladata a fejlesztési céloknak és a hatályos jogszabályoknak megfelelőengedélyezési terv és kiviteli tervdokumentáció készítése. Tervezendő főfeladatok: • Új helyiség csoportok kialakításának vizsgálata: Irattár, akadálymentes feltételek megvalósítása (pl.: Akm WC-zuhany gyermek részére, lift), tornaszoba. Terasz egy részének beépítés vizsgálatával, szükség esetén bővítéssel. Fejlesztés során vizsgálni szükséges az épület tetőterének beépíthetőségét az új funkciók tekintetében, továbbá az épület jelenlegi földes padozatú tároló helyiségének hasznosítását. Tervező feladata a Megrendelői igényeknek megfelelőn műszaki javaslatot tenni a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet való megfelelés vizsgálat, (2. számú melléklete - "a nevelési-oktatási intézmények kötelező (minimális) helyiségeiről és egészség- és munkavédelmi eszközeiről") figyelembevétele alapján, valamint a rendelkezésre álló forrásnak megfelelően. Amennyiben az engedélyezési terv elkészítése során megállapításra kerül, hogy a tervezési program megvalósításához szükséges Helyi Építési Szabályzat módosítása, Nyertes Ajánlattevő feladata a Helyi Építési Szabályzat módosításra javaslat tétel. Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 20/2023. (VI. 26.) önkormányzati rendelete Pécs Megyei Jogú Város településképi védelméről és a helyi építészeti-műszaki tervtanács működtetése alapján előírt, szükséges településképi bejelentési/véleményezési eljárásokhoz, konzultációkhoz kapcsolódó dokumentációk elkészítése és lefolytatása, a hozzá kapcsolódó alvállalkozók bevonása a Nyertes Ajánlattevő feladata és költsége. Udvarra vonatkozóan: • az udvarok komplett felújítást igényelnek, csapadékvíz elvezetés nyomvonalának és módjának felülvizsgálatával, a meglévő burkolatok optimalizálása, csapadékvíz hálózat felülvizsgálata és felújítása, csapadékvizek jogszabály szerinti kivezetése és összegyűjtése, alternatív locsolási megoldások tervezése • kerti tároló játékok részére (amennyiben a jelenlegi helyiség beépítésre kerülne) • új, EU konform játszótér(ek) kialakítása, esési terekkel • belső (zárt) udvar funkcióval történő ellátása, napvitorlák és játszótér párakapu kialakítással • támfalak vizsgálata, szükség esetén megerősítése • parkolók kialakításának vizsgálata az udvarban • akadálymentes közlekedés vizsgálata (lépcső/rámpa/tereprendezés stb.) • focipálya gumitégláinak javítása, esetleg teljes cseréje Konyha: • padozatok és falburkolatok cseréje • belső nyílászárók cseréje • szaniterek cseréje • beépített burkolatok cseréje • konyha alapterületének racionalizálása • konyhai dolgozói öltöző kialakítása • étel hulladék tárolás megoldása • szellőzés kialakítása • gépészeti – villamos alapszerelések/közművek cseréje Közbeszerzési eljárás támogatása: Generáltervező feladata és felelőssége a közbeszerzési dokumentáció mellékleteinek összeállítása, kiegészítő tájékoztatás során felmerülő kérdések megválaszolása, ajánlatok ellenőrzése, bírálatban való részvétel. Tervezői művezetés: Nyertes Ajánlattevő tervezői művezetésre (is) szerződik. A tervezői művezetésre vonatkozó részletes feladatokat a feladatleírás tartalmazza. Nyertes Ajánlattevőnek figyelemebe kell vennie a tervezés során az Ábtv. 34. §-ában meghatározottakat. Az Ábtv. 19. § (4) bekezdése alapján tervező készíti el és felel az állami építési beruházásokhoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, továbbá az építészeti-műszaki dokumentációkban foglaltaknak való megfelelőségéért, valamint ellátja az Ábtv. 22. §-ában meghatározott költségszakértői feladatokat.
Interne Kennung: EKR001498512025/2
Los: LOT-0003
Titel: Az Istenkúti óvoda infrastrukturális fejl
Beschreibung: A telek területe: 1713 m2 Az épület nettó alapterülete: ~180 m2 A Nyugati Városrészi Óvoda - Istenkúti tagóvoda 1970-80-as években épülhetett földszintes épület. Hagyományos, kisméretű tömör tégla tartószerkezetű, magastetős kialakítású. Szerkezeti állapota megfelelő, energetikai szempontból korszerűtlen. Nyertes Ajánlattevő feladata a fejlesztési céloknak és a hatályos jogszabályoknak megfelelő engedélyezési terv és kiviteli tervdokumentáció készítése. A program keretében a teljes épületegyüttes energetikai korszerűsítése, valamint belső korszerűsítése kerülne megvalósításra a következők szerint, prioritás alapján: Építészeti munkák: - homlokzati hőszigetelés - külső és belső nyílászárók korszerűsítése, cseréje - tetőszerkezet felújítása statikai és faagyagvédelmi felülvizsgálat szerint - hullámpalafedés cseréje cserép fedésre, új bádogos szerkezetek elhelyezése, - zárófödém hőszigetelése - falak vizesedésének megszüntetése - falak és padozatok korszerűsítése - tisztasági festés - árnyékolás betervezése - beépített bútorok cseréje - belső ajtók cseréje - akadálymentesítés Gépészeti munkák: - csapadékvíz elvezetés korszerűsítése - fűtési-ivóvíz-szennyvíz alapvezeték cseréje szükséges - villamoshálózat és lámpatestek korszerűsítése - fűtéskorszerűsítés, esetleg fűtési rendszer váltás (jelenleg gáz), alternatív fűtési rendszer kialakításának vizsgálata - helyiség klimatizálásának vizsgálata és hűtésének tervezése - szellőztető rendszer kialakításának vizsgálata és annak tervezése - szaniterek, pipere tárgyak és csaptelepek cseréje Villamos munkák: - erősáramú hálózat cseréje, korszerűsítése, (menekülési útvonalak és kijáratmutatókkal) - lekötött villamos kapacitás bővítésének vizsgálata szükség esetén annak tervezése (tervezett fogyasztókat figyelembevéve méretezni szükséges) - hálózat fejlesztéshez kapcsolódóan vizsgálni szükséges az épületbe bejövő méretlen vezeték megfelelőségét, szükség esetén meg kell tervezni - világítás korszerűsítése - tűzjelző rendszer kiépítése - strukturális hálózat kialakítása - villámvédelmi rendszer tervezése - napelem rendszer telepítése (amennyiben a tető tartószerkezet megtartásra kerül, továbbá napelem kerül elhelyezésre építőanyag-ipari faanyagvédelmi vagy építésügyi szakértői, továbbá statikai véleménnyel szükséges igazolni a megfelelőségét) További tervezendő feladat: - nincs tornaterem az épületben; - jelenleg 1 db felnőtt WC található az épületben, további mosdók kialakításának lehetősége (szülők/óvónők); - akadálymentes feltételek hiánya - Akm wc -zuhany gyermekek részére, továbbá az akadálymentes parkoló és bejárat, valamint a közlekedő folyósó mely az akadálymentes közlekedést biztosítja gyermekek és kísérők részére; - fejlesztő szoba, vezetői iroda, takarítószer, legalább két felnőtt WC hiánya. Udvarra vonatkozóan: Az épülethez lapcsolódó játszóudvar felújítása, korszerűsítése is alapvető feladata a nyertes tervező szervezetnek. - az udvarok, udvari épületek komplett felújítást igényelnek, csapadékvíz elvezetés nyomvonalának és módjának felülvizsgálatával, a meglévő burkolatok átépítésével, külső világítás kialakításával - komplett kertrendezés - kerti tároló játékok részére - párakapu létesítése - új, EU konform játszótér kialakítása, esési terekkel - napvitorlák elhelyezése Közbeszerzési eljárás támogatása: Generáltervező feladata és felelőssége a közbeszerzési dokumentáció mellékleteinek összeállítása, kiegészítő tájékoztatás során felmerülő kérdések megválaszolása, ajánlatok ellenőrzése, bírálatban való részvétel. Tervezői művezetés: Nyertes Ajánlattevő tervezői művezetésre (is) szerződik. A tervezői művezetésre vonatkozó részletes feladatokat a feladatleírás tartalmazza. Nyertes Ajánlattevőnek figyelemebe kell vennie a tervezés során az Ábtv. 34. §-ában meghatározottakat. Az Ábtv. 19. § (4) bekezdése alapján tervező készíti el és felel az állami építési beruházásokhoz kapcsolódó költségbecslések és költségszámítások megalapozottságáért, továbbá az építészeti-műszaki dokumentációkban foglaltaknak való megfelelőségéért, valamint ellátja az Ábtv. 22. §-ában meghatározott költségszakértői feladatokat.
Interne Kennung: EKR001498512025/3