649110-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – ACORD CADRU PENTRU FURNIZARE ALIMENTE, BAUTURI, TUTUN SI PRODUSE CONEXE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU PENTRU FURNIZARE ALIMENTE, BAUTURI, TUTUN SI PRODUSE CONEXE
Beschreibung: Acord-cadru pentru furnizare produse alimentare, bauturi, tutun si produse conexe. Autoritatea contractanta, va raspunde clar si complet la toate solicitarile de clarificari precum si la toate solicitarile de informatii suplimentare necesare pentru intocmirea ofertelor, cel mai tarziu in a 11-a zi inainte de termenul de depunere a ofertelor Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Notă : Precizăm că, în cazul în care procedura este selectată pentru controlul ex-ante al Agenție Naționale pentru Achiziții Publice (ANAP) conform OUG nr. 98/2017 cu modificările și completările ulterioare, autoritatea/entitatea contractantă inițiatoare a procedurii de atribuire va pune la dispoziția persoanelor împuternicite de ANAP (prin decizia de verificare) răspunsurile consolidate la solicitările de clarificări înainte de a le încărca și publica în SEAP cu cel puțin 4 zile anterior termenului sau, după caz, termenelor de răspuns stabilite în anunțul de participare. Ofertele vor fi intocmite pe baza informatiilor din documentatia de atribuire care cuprinde inclusiv raspunsurile la solicitarile de clarificari si Amendamentele emise de autoritatea contractanta.
Interne Kennung: 01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CARNE
Beschreibung: Obiectul achizitiei este reprezentat de furnizarea/cumpararea de produse alimentare (alimente). Detaliii complete despre produsele solicitate se regasesc in Caietul de sarcini - Cantitatea estimata de produse aferente fiecarui lot, se regaseste in Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
Optionen:
Beschreibung der Optionen: - Prelungire cu maxim 4 luni, in conformitate cu prevederile art.165, alin.1, din H.G. 395/2016.
Los: LOT-0002
Titel: - PRODUSE DIN CARNE
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse
Beschreibung der Optionen: Prelungire cu maxim 4 luni, in conformitate cu prevederile art.165, alin.1, din H.G. 395/2016.
Los: LOT-0003
Titel: - PESTE, FILE DE PESTE SI ALTE TIPURI DE CARNE DE PESTE CONGELATE
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Los: LOT-0004
Titel: - FRUCTE SI LEGUME TRANSFORMATE
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Los: LOT-0005
Titel: - PRODUSE VEGETALE SECUNDARE
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15333000 Pflanzliche Nebenerzeugnisse
Los: LOT-0006
Titel: - ULEIURI ANIMALE SAU VEGETALE
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15411000 Tierische oder pflanzliche Öle
Los: LOT-0007
Titel: - PRODUSE LACTATE
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0008
Titel: - PRODUSE DE MORARIT
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15610000 Mahl- und Schälmühlenerzeugnisse
Los: LOT-0009
Titel: - PAINE
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0010
Titel: - PRODUSE DE PANIFICATIE, PRODUSE DE PATISERIE SI DE COFETARIE
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0011
Titel: - PISCOTURI SI BISCUITI; PRODUSE DE PATISERIE SI DE COFETARIE
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15820000 Zwieback und Kekse; haltbares Gebäck und Kuchen
Los: LOT-0012
Titel: - ZAHAR SI PRODUSE CONEXE
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0013
Titel: - PASTE FAINOASE
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0014
Titel: - CAFEA, CEAI SI PRODUSE CONEXE
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte
Los: LOT-0015
Titel: - CONDIMENTE SI MIRODENII
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0016
Titel: - BAUTURI SI PRODUSE CONEXE
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15980000 Alkoholfreie Getränke
Los: LOT-0017
Titel: - PRODUSE DE ORIGINE ANIMALA - OUA
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
649110-2026 - Competition
Romania – Food, beverages, tobacco and related products – ACORD CADRU PENTRU FURNIZARE ALIMENTE, BAUTURI, TUTUN SI PRODUSE CONEXE
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 01
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CARNE
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 15110000 Meat
Options:
Lot: LOT-0002
Title: - PRODUSE DIN CARNE
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15130000 Meat products
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 15220000 Frozen fish, fish fillets and other fish meat
Lot: LOT-0004
Title: - FRUCTE SI LEGUME TRANSFORMATE
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 15330000 Processed fruit and vegetables
Lot: LOT-0005
Title: - PRODUSE VEGETALE SECUNDARE
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 15333000 Vegetable by-products
Lot: LOT-0006
Title: - ULEIURI ANIMALE SAU VEGETALE
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 15411000 Animal or vegetable oils
Lot: LOT-0007
Title: - PRODUSE LACTATE
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0008
Title: - PRODUSE DE MORARIT
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 15610000 Grain mill products
Lot: LOT-0009
Title: - PAINE
Internal identifier: 9
Main classification (cpv): 15811100 Bread
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 15820000 Rusks and biscuits; preserved pastry goods and cakes
Lot: LOT-0012
Title: - ZAHAR SI PRODUSE CONEXE
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 15830000 Sugar and related products
Lot: LOT-0013
Title: - PASTE FAINOASE
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 15850000 Pasta products
Lot: LOT-0014
Title: - CAFEA, CEAI SI PRODUSE CONEXE
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 15860000 Coffee, tea and related products
Lot: LOT-0015
Title: - CONDIMENTE SI MIRODENII
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 15870000 Condiments and seasonings
Lot: LOT-0016
Title: - BAUTURI SI PRODUSE CONEXE
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 15980000 Non-alcoholic beverages
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 03142500 Eggs