See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rivaroksabaani- ja denosumabilääkevalmisteiden hankinta kaudelle 1.9.2026-31.12.2027
Beschreibung: Hankinnan kohteena olivat Suomessa myyntiluvalliset rivaroksabaanikapselit ja -tabletit 10 mg, 15 mg ja 20 mg (ATC: B01AF01) ja denosumabi-injektionesteet (ATC: M05BX04). Osatarjoukset otettiin huomioon valmistekohtaisesti siten, että Tarjoajalla oli mahdollisuus osallistua tarjouskilpailuun tarjoamalla yhtä tai useampaa tuotetta joko yhteen tai kumpaankin osaan. Tarkempi kuvaus hankinnasta ilmeni tarjousasiakirjoista. Hankintarenkaaseen kuuluvat Pirkanmaan, Etelä-Pohjanmaan ja Kanta-Hämeen hyvinvointialueet. Yhteishankintaa toteuttaa Pirkanmaan, Etelä-Pohjanmaan ja Kanta-Hämeen hyvinvointialueiden puolesta Pirkanmaan hyvinvointialueen sairaala-apteekki.
Interne Kennung: Dnro 2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rivaroksabaanikapselit ja -tabletit 10 mg, 15 mg ja 20 mg
Beschreibung: Hankinnan kohteena olivat Suomessa myyntiluvalliset rivaroksabaanikapselit ja -tabletit 10 mg, 15 mg ja 20 mg (ATC: B01AF01). Osatarjoukset otettiin huomioon valmistekohtaisesti siten, että Tarjoajalla oli mahdollisuus osallistua tarjouskilpailuun tarjoamalla yhtä tai useampaa tuotetta. Tarkempi kuvaus hankinnasta ilmeni tarjousasiakirjoista.
Interne Kennung: 2026-050839-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Denosumabi-injektionesteet
Beschreibung: Hankinnan kohteena olivat Suomessa myyntiluvalliset denosumabi-injektionesteet (ATC: M05BX04). Osatarjoukset otettiin huomioon valmistekohtaisesti siten, että Tarjoajalla oli mahdollisuus osallistua tarjouskilpailuun tarjoamalla yhtä tai useampaa tuotetta. Tarkempi kuvaus hankinnasta ilmeni tarjousasiakirjoista.
Interne Kennung: 2026-050839-LOT-0002