2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi, na terenie miasta Piły dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi, na terenie miasta Piły dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. I CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: Świadczenie usług opiekuńczych: a) Zamawiający określa zakres przedmiotu zamówienia wraz z opcją zwiększającą w ilości 117.600 godzin w całym okresie trwania umowy. b) Gwarantowany zakres przedmiotu zamówienia wynosi 84.000 godzin usług opiekuńczych. c) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) o maksymalnie 10% w przypadku zmiany rzeczywistych potrzeb zamawiającego. II CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi a) Zamawiający określa zakres przedmiotu zamówienia wraz z opcją zwiększającą w ilości 96.000 godzin w całym okresie trwania umowy. b) Gwarantowany zakres przedmiotu zamówienia wynosi 60.000 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych. c) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) o maksymalnie 10% w przypadku zmiany rzeczywistych potrzeb zamawiającego.
Interne Kennung: ADP.3210.3.2026/AP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, udzielając zamówień, o których mowa w art. 359 pkt 1, nie stosuje przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczących: 1) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu; 2) minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: I CZĘŚĆ - Świadczenie usług opiekuńczych
Beschreibung: Świadczenie usług opiekuńczych w ilości 117.600 godzin w całym okresie trwania umowy. Usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację w zakresie niewymagającym specjalistycznej wiedzy i kompetencji oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Zamawiający określa zakres przedmiotu zamówienia wraz z opcją zwiększającą w ilości 117.600 godzin w całym okresie trwania umowy. Gwarantowany zakres przedmiotu zamówienia wynosi 84.000 godzin usług opiekuńczych. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) o maksymalnie 10% w przypadku zmiany rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Zakres usług opiekuńczych: Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 04 sierpnia 2026 r. w sprawie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Wymagania wobec osób realizujących w imieniu wykonawcy usługi opiekuńcze: Osobą wykonującą usługi opiekuńcze może być osoba, która: 1) jest pełnoletnia, 2) nie jest członkiem rodziny osoby, na rzecz której są świadczone usługi opiekuńcze, 3) nie jest oddzielnie zamieszkującym małżonkiem, wstępnym ani zstępnym osoby, na rzecz której są świadczone usługi opiekuńcze, 4) złożyła wykonawcy świadczącemu usługi opiekuńcze oświadczenie o zdolności pod względem psychofizycznym do świadczenia takich usług, 5) ukończyła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zamawiający wymaga, by opiekunowie świadczyli usługi w czasie dostosowanym do potrzeb podopiecznych, w przedziale czasowym 6.00-21.00, zarówno w dni robocze, jak i wolne od pracy. Przez godzinę realizowania usług rozumie się godzinę zegarową.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający określa zakres przedmiotu zamówienia wraz z opcją zwiększającą w ilości 117.600 godzin w całym okresie trwania umowy. Gwarantowany zakres przedmiotu zamówienia wynosi 84.000 godzin usług opiekuńczych. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) o maksymalnie 10% w przypadku zmiany rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Zamawiający przewiduje prawo opcji zwiększającej/zmniejszającej. • wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb zamawiającego, • realizowanie opcjonalnej części będzie wykonywane na podstawie oświadczenia woli zamawiającego, a wykonawca będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach umowy, • realizowanie opcjonalnej części będzie odbywało się w oparciu o ceny jednostkowe określone w umowie, • jeżeli zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji zwiększającej w całości lub części w toku realizacji umowy, to wówczas wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie szerszym niż gwarantowany, • niezrealizowanie gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) nie stanowi podstawy do dochodzenia przez wykonawcę roszczeń odszkodowawczych.
Los: LOT-0002
Titel: II CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA - Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Beschreibung: II CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi w ilości 96.000 godzin w całym okresie trwania umowy. Specjalistyczne usługi opiekuńcze obejmują dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności usługi świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym. Zamawiający określa zakres przedmiotu zamówienia wraz z opcją zwiększającą w ilości 96.000 godzin w całym okresie trwania umowy. Gwarantowany zakres przedmiotu zamówienia wynosi 60.000 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) o maksymalnie 10% w przypadku zmiany rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Zakres specjalistycznych usług opiekuńczych: Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych z wyłączeniem rehabilitacji fizycznej i usprawniania zaburzonych funkcji organizmu, o której mowa w § 2 pkt 3 ww. rozporządzenia. Kwalifikacje osób realizujących w imieniu wykonawcy specjalistyczne usługi opiekuńcze: Osoby realizujące specjalistyczne usługi opiekuńcze winny posiadać kwalifikacje do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi. Osoby realizujące specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi muszą, oprócz ww. kwalifikacji, posiadać co najmniej trzymiesięczne doświadczenie zawodowe w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi zdobyte w jednej z następujących jednostek: • szpitalu psychiatrycznym, • jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, • placówce terapii lub placówce oświatowej, do której uczęszczają dzieci z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym, • ośrodku terapeutyczno-edukacyjno-wychowawczym, • warsztacie terapii zajęciowej; • innej jednostce, świadczącej specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Osobą wykonującą specjalistyczne usługi opiekuńcze może być osoba, która: 1) nie jest członkiem rodziny osoby, na rzecz której są świadczone specjalistyczne usługi opiekuńcze, 2) nie jest oddzielnie zamieszkującym małżonkiem, wstępnym ani zstępnym osoby, na rzecz której są świadczone specjalistyczne usługi opiekuńcze. Zamawiający wymaga, by opiekunowie świadczyli usługi w czasie dostosowanym do potrzeb podopiecznych, w przedziale czasowym 6.00-21.00, zarówno w dni robocze, jak i wolne od pracy. Przez godzinę realizowania usług rozumie się godzinę zegarową.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający określa zakres przedmiotu zamówienia wraz z opcją zwiększającą w ilości 96.000 godzin w całym okresie trwania umowy. Gwarantowany zakres przedmiotu zamówienia wynosi 60.000 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) o maksymalnie 10% w przypadku zmiany rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Zamawiający przewiduje prawo opcji zwiększającej/zmniejszającej. • wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb zamawiającego, • realizowanie opcjonalnej części będzie wykonywane na podstawie oświadczenia woli zamawiającego, a wykonawca będzie zobligowany podjąć się jej realizacji w ramach umowy, • realizowanie opcjonalnej części będzie odbywało się w oparciu o ceny jednostkowe określone w umowie, • jeżeli zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji zwiększającej w całości lub części w toku realizacji umowy, to wówczas wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie szerszym niż gwarantowany, • niezrealizowanie gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia (prawo opcji zmniejszającej) nie stanowi podstawy do dochodzenia przez wykonawcę roszczeń odszkodowawczych.
649222-2026 - Competition
Poland – Social work services without accommodation – Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi, na terenie miasta Piły dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifierADP.3210.3.2026/AP
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 85312000 Social work services without accommodation
5. Lot
LotLOT-0001
Options
LotLOT-0002