2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kapillärelektrofores för genetiska analyser, instrument och förbrukningsmaterial
Beschreibung: Upphandlingen avser inköp av ett (1) kapillärelektroforesinstrument för genetiska analyser samt ramavtal på tillhörande maskinbundet förbrukningsmaterial. Vidare avser upphandlingen option på inköp av ytterligare två (2) kapillärelektroforesinstrument för genetiska analyser, option på att teckna serviceavtal, option på analysmjukvara för Sangersekvensering respektive fragmentanalys.
Interne Kennung: 2026-O000375
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000