649269-2026 - Ergebnis
Ungarn – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Élelmiszer és főzési alapanyag beszerzés 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Élelmiszer és főzési alapanyag beszerzés 2026
Beschreibung: Élelmiszer és főzési alapanyag beszerzése adásvételi szerződések keretében 10 részajánlati körben
Vorherige Bekanntmachung: 369572-2026
Interne Kennung: EKR000916482026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő az ajánlatokat mindegyik rész tekintetében a Kbt. 76. § (2) bekezdés a) pontja alapján a legalacsonyabb ár értékelési szempontja szerint értékeli, tekintettel arra, hogy az Ajánlatkérő igényeinek a műszaki leírásban konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek megfelelő áru és hozzá kapcsolódó szolgáltatás felel meg, és a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását az adott esetben további minőségi jellemzők nem, csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja. A Közbeszerzési dokumentumok Műszaki leírás c. fejezetében konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek, valamint a Közbeszerzési dokumentumok részét képező szerződés-tervezetben meghatározott feltételek teljesítése esetén az áru és a hozzá kapcsolódó szolgáltatás megfelel Ajánlatkérő igényeinek, további minőségi és műszaki jellemzők nem befolyásolják a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását. Az ellenszolgáltatás összegét az ajánlat részeként benyújtandó felolvasólapon, nettó összegben, HUF mértékegységben kell megadni (nettó ajánlati összár). A nettó ajánlati összár (HUF) alátámasztására be kell nyújtani részenként a kiadott ártáblázatot beárazva, Pdf és Excel formátumban is csatolni kell. A megajánlott ellenszolgáltatásnak az adásvételi szerződésben rögzített feladatok megvalósításával összefüggő valamennyi költséget tartalmazniuk kell, így azon felül költség, díjazás, stb. semmilyen más jogcímen nem számolható el. A betétdíjas termékek esetében a nettó egységárnak tartalmaznia kell a hatályos előírások szerinti betétdíjat. Betétdíjas terméknek az minősül, amelyet „betétdíjas termék” megjelöléssel gyártottak, illetve forgalmaznak, és betétdíjas termékként való első forgalomba hozatalát az illetékes hatóságnál bejelentették. Az ajánlati ár a szerződés teljes időtartama alatt kötött, nem módosítható. Ez alól kivételt képez a szerződéstervezetben rögzített, a KSH által az érintett termékcsoportra vonatkozó éves infláció vagy defláció alapján alkalmazandó árváltozás.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tej-tejtermékek
Beschreibung: Tej-tejtermékek beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 380 617 db; • 4 550 doboz; • 1 946 kg; • 60 388 l. Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját, valamint a termékek típusát márkanevét is. Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/1
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Felvágottak
Beschreibung: Felvágottak beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 27 734 db; • 10 337 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját, valamint a termékek típusát márkanevét is. Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/2
Haupteinstufung (cpv): 15131700 Fleischzubereitungen
Los: LOT-0003
Titel: Tőkehúsok
Beschreibung: Előhűtött tőkehúsok beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 30 940 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját. Amennyiben a megajánlott termékek nem viszontértékesített áruk, vagy a gyártó és/vagy forgalmazó megjelölése egyéb szakmai okból nem releváns vagy értelmezhető, akkor kérjük az árazótáblában a „saját termék” vagy „egyedi termék” vagy „őstermelő” vagy egyéb, a termék származására utaló információ megadását! Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/3
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0004
Titel: Baromfihús
Beschreibung: Előhűtött baromfihús beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 19 200 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját. Amennyiben a megajánlott termékek nem viszontértékesített áruk, vagy a gyártó és/vagy forgalmazó megjelölése egyéb szakmai okból nem releváns vagy értelmezhető, akkor kérjük az árazótáblában a „saját termék” vagy „egyedi termék” vagy „őstermelő” vagy egyéb, a termék származására utaló információ megadását! Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/4
Los: LOT-0005
Titel: Gyorsfagyasztott félkész termékek
Beschreibung: Gyorsfagyasztott félkész termékek beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 7 290 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját, valamint a termékek típusát márkanevét is. Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/5
Haupteinstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte
Los: LOT-0006
Titel: Mirelit termékek
Beschreibung: Mirelit termékek beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 57 960 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját, valamint a termékek típusát márkanevét is. Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/6
Los: LOT-0007
Titel: Füszértáru
Beschreibung: Fűszértáru beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 2 835 csomag; • 301 069 db; • 52 323 kg; • 15 369 l Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját, valamint a termékek típusát márkanevét is. Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/7
Los: LOT-0008
Titel: Pékáru, sütemény
Beschreibung: Pékáru, sütemény beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 319 193 db; • 70 332 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját. Amennyiben a megajánlott termékek nem viszontértékesített áruk, vagy a gyártó és/vagy forgalmazó megjelölése egyéb szakmai okból nem releváns vagy értelmezhető, akkor kérjük az árazótáblában a „saját termék” vagy „egyedi termék” vagy „őstermelő” vagy egyéb, a termék származására utaló információ megadását! Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/8
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0009
Titel: Zöldség-gyümölcs
Beschreibung: Zöldség-gyümölcs beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 1 880 csomó; • 83 574 kg Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját. Amennyiben a megajánlott termékek nem viszontértékesített áruk, vagy a gyártó és/vagy forgalmazó megjelölése egyéb szakmai okból nem releváns vagy értelmezhető, akkor kérjük az árazótáblában a „saját termék” vagy „egyedi termék” vagy „őstermelő” vagy egyéb, a termék származására utaló információ megadását! Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/9
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0010
Titel: Tojás
Beschreibung: Tojás beszerzése adásvételi szerződés keretében. Összes mennyiség: • 40 280 db Az árazótáblában részletezettek szerint. A kiírt mennyiségektől ajánlatkérő jogosult negatív irányban -10%, továbbá pozitív irányban +20 %-ban eltérni. A termékek és a teljes mennyiség részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentációban található. A szerződés teljesítése során a nyertes ajánlattevő feladata az áru leszállítása is a dokumentációban előírt helyszínre és időpontokban. Az egyes szállítandó termékekkel (tételekkel) kapcsolatos minőségi követelményeket és egyéb specifikációkat a terméktípusonként kiadott árazatlan ajánlati ártáblázatok és a műszaki leírás tartalmazzák. Ajánlattevőknek az ajánlati árazótáblában fel kell tüntetniük a megajánlani kívánt termékek gyártóját és/vagy forgalmazóját. Amennyiben a megajánlott termékek nem viszontértékesített áruk, vagy a gyártó és/vagy forgalmazó megjelölése egyéb szakmai okból nem releváns vagy értelmezhető, akkor kérjük az árazótáblában a „saját termék” vagy „egyedi termék” vagy „őstermelő” vagy egyéb, a termék származására utaló információ megadását! Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. Ajánlatkérő felhívja a gazdasági szereplők figyelmét, hogy azon termékek esetében, amelyek matematikailag osztható mennyiségi egységgel kerültek meghatározásra (kg, l), ajánlatkérő egyenértékűnek tekinti a táblázatban adott esetben megjelölt, ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termékek megajánlását is, amennyiben az árazótáblázatban szereplő összesített mennyiségi előírás teljes egésze megajánlásra kerül. Az ajánlatkérő által preferált kiszereléstől eltérő kiszerelésű termék megajánlása esetén a megajánlott termék adatainál a kiszerelés típusának feltüntetése is szükséges. A matematikailag nem osztható mennyiségi egységgel feltüntetett termékek (pl. darab, csomag, doboz) esetében alapértelmezetten csak az ajánlatkérő által adott esetben preferált kiszerelésként megjelölt kiszerelésű termékek tekinthetőek egyenértékűnek! Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék helyett azzal mindenben (összetétel, kiszerelés, energiatartalom, zsírtartalom, stb.) egyenértékű – vagy jobb – termék is ajánlható. Az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatoktól, paraméterektől való eltérés esetében a szakmai ajánlatban (árazott ajánlati árazótáblázatban) egyértelműen meg kell jelölni az eltérő adatokat, és külön mellékletben meg kell adni azokat az információkat, igazolásokat, amely alapján eldönthető, hogy a helyettesítő termék valóban egyenértékű-e a kért áruval. Az egyenértékűség bizonyítása az ajánlattevő feladata (árucímke, terméklap, vizsgálati jegyzőkönyv stb.). A megajánlott termékeknek meg kell felelniük a közbeszerzési műszaki leírásban foglaltaknak. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen, tekintettel arra, hogy a gyártó és/vagy forgalmazó szakmai ajánlatnak minősül.
Interne Kennung: EKR000916482026/10
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier