649279-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – HD-CL-R1 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie apa potabila si a retelelor de canalizare in orasul Brad si comunele Criscior, Ribita, Baia de Cris, Luncoiu de Jos, Baita si Valisoara
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: HD-CL-R1 – Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie apa potabila si a retelelor de canalizare in orasul Brad si comunele Criscior, Ribita, Baia de Cris, Luncoiu de Jos, Baita si Valisoara
Beschreibung: Executie lucrari aferente contractului „HD-CL-R1 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie apa potabila si a retelelor de canalizare in orasul Brad si comunele Criscior, Ribita, Baia de Cris, Luncoiu de Jos, Baita si Valisoara” Termenul limita pana la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 18 de zile inainte de data limita de depunerea ofertelor. Termenul pana la care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari: cu cel putin 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit, respectiv 18 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Clauză suspensivă: “Procedura de atribuire a contractului de achiziție publică esteinițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de alocarea creditelor bugetare cu această destinație, semnarea contractului făcându-se cu respectarea dispozițiilor referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice. Având în vedere dispozițiile Legii 99/2016 privind achizițiile publice și H.G. nr. 394/2016, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă precizează că va încheia contractul cu ofertantul declarat câștigător numai în măsura în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate prin alocarea creditelor bugetare cu această destinație. În cazul în care, indiferent de motive, creditele bugetare nu vor fi alocate, pe o perioada de 6 luni de la data aprobarii raportului procedurii, procedura de atribuire se va anula de drept, în condițiile în care nu există o altă sursă de finanțare, în conformitate cu prevederile art.225 alin.(1) lit.c) teza 2 din Legea 99/2016 cu modificările și completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri înțeleg că Autoritatea Contractantă nu poate fi considerată răspunzătoare pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractantă a fost notificată asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă. Perioada maxima pentru care operează clauza suspensiva este de 6 luni, astfel încât, in cazul in care condiția semnării contractului de finanțare nu este îndeplinita, procedura de atribuire este anulata
Interne Kennung: 14071095_2023_PAAPD1414540
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Executie lucrari aferente contractului „HD-CL-R1 Extinderea si reabilitarea retelelor de distributie apa potabila si a retelelor de canalizare in orasul Brad si comunele Criscior, Ribita, Baia de Cris, Luncoiu de Jos, Baita si Valisoara”, incluzand: - Extinderea retelei de alimentare cu apa in orasul Brad si comunele Criscior, Ribita, Baia de Cris, Luncoiu de Jos, Baita si Valisoara cu lungimea de L= 54.591 m, 176 hidranti, 1.902 bransamente, 105 camine de vane; - Reabilitarea retelei de alimentare cu apa in orasul Brad si comunele Criscior si Ribita cu lungimea de L= 12.348 m, 73 hidranti, 569 bransamente, 96 camine de vane; - -Statii noi de pompare pentru ridicarea presiunii in localitatile Brad si Baita: - SP1 Baita(1+1R+1inc)= Qconsum=0.33 l/s, H=28m, Qincendiu=5,29l/s,H=28m - SP2 Baita(1+1R+1inc)= Qconsum=0.47 l/s, H=27m, Qincendiu=5,41l/s,H=27m - SP3 Valea Bradului(1+1R+1inc)= Qconsum=0.5 l/s, H=35m, Qincendiu=5,5l/s,H=35m - SP4 Taratel(1+1R+1inc)= Qconsum=0.2 l/s, H=20m, Qincendiu=5,2l/s,H=20m - Extindere retea de canalizare in localitatile Brad si Criscior cu lungimea totala de L= 6,625 m, 265 racorduri, 200 camine de vizitare; - Reabilitarea retelei de canalizare in localitatea Brad cu lungimea totala de L= 1,281m, 79 racorduri si 40 camine de vizitare; - Statii de pompare ape uzate noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 482 m; - Statia de pompare ape uzate SPAU1(1A+1R) -Brad (Qtotal =10,73 l/s, H=9 mcA); - Statia de pompare ape uzate SPAU2(1A+1R) -Criscior (Qtotal =5,0 l/s, H=11 mcA); - Statia de pompare ape uzate SPAU3(1A+1R) -Criscior (Qtotal =5,0 l/s, H=8 mcA). Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Perioada de Garantie este de minim 36 luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten