2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Suchy Las oraz prowadzenie punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych 2025-2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1/ odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Suchy Las, odbieranych z nieruchomości zamieszkałych oraz ich zagospodarowanie w instalacjach komunalnych; 2/ dostawa kontenerów, pojemników i worków dla nieruchomości zamieszkałych; 3/ prowadzenie stacjonarnego i organizacja mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK). 4/ w ramach zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do obioru i transportu odpadów zmieszanych o kodzie 20 03 01 oraz do odbioru, transportu i zagospodarowania następujących rodzajów (frakcji) odpadów komunalnych: 1/ odpady zebrane selektywnie z podziałem na: a) bioodpady; b) papier; c) szkło; d) metale; e) tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; g) zużyte baterie i akumulatory; h) meble i inne odpady wielkogabarytowe; i) przeterminowane leki i chemikalia, j) odpady niebezpieczne, k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, l) zużyte opony, ł) odpady budowlane i rozbiórkowe, m) odpady tekstyliów/odzieży. oraz 5/ Wykonawca zobowiązuje się zorganizować mobilny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na zasadach i warunkach o których mowa w Uchwałach Rady Gminy Suchy Las. Gmina zapewni place dla postoju Mobilnego punktu selektywnego odbioru odpadów. W ramach mobilnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest odbierać następujące frakcje odpadów: a/ zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; b/ zużyte baterie i akumulatory; c/ meble i inne odpady wielkogabarytowe; d/ chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach; e/ przeterminowane leki; f/ inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych. oraz 6/ Wykonawca dysponuje na terenie Gminy Suchy Las punktem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który w czasie trwania umowy będzie przyjmował od osób zobowiązanych do ponoszenia opłaty niżej wymienione odpady, pochodzące z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy: a) bioodpady; b) papier; c) szkło; d) metale; e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) tworzywa sztuczne, g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; i) zużyte baterie i akumulatory; j) meble i inne odpady wielkogabarytowe; k) przeterminowane leki i chemikalia, m) odpady niebezpieczne, l) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, o) zużyte opony, p) odpady budowlane i rozbiórkowe, q) odpady odzieży i tekstyliów oraz 7/ Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia nieruchomości zamieszkałych w kontenery, pojemniki iworki zgodnych z obowiązującymi przepisami. 8/ Wykonawca zobowiązany jest zapewnić z odebranych odpadów komunalnych poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych przekazywanych do składowania, a mianowicie: a) poziomy recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, o których mowa art. 3b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r., o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 399 ze zmianami – dalej „Ucpg”) obliczone na podstawie rozporządzenia, o którym mowa w art. 3b ust. 3 Ucpg, b) ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, o których mowa art. 3c ust. 1 Ucpg obliczone na podstawie rozporządzenia, o którym mowa w art. 3c ust. 2 Ucpg. c) nie przekraczać poziomu składowania o którym mowa w art. 3b ust. 2a Ucpg. Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z terenów niezamieszkałych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w Załączniku nr 1 do zaproszenia do złożenia oferty – SOPZ. Usługa/zamówienie zostanie udzielone "z wolnej ręki" ("in house"), po przeprowadzonych negocjacjach z jednym Wykonawcą: Zakład Gospodarki Komunalnej Suchy Las sp. z o.o, biuro@zgksuchylas.eu, ul. Obornicka 149, 62-002 Suchy Las, http//:www.zgksuchylas.eu Szacunkowa wartość zamówienia: 16.000.000,00 złotych brutto.
Vorherige Bekanntmachung: 671842-2024
Interne Kennung: ZP.271.40.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Suchy Las, z wyłączeniem zagospodarowania niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w latach 2025-2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1/ odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Suchy Las, odbieranych z nieruchomości zamieszkałych oraz ich zagospodarowanie w instalacjach komunalnych; 2/ dostawa kontenerów, pojemników i worków dla nieruchomości zamieszkałych; 3/ prowadzenie stacjonarnego i organizacja mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej PSZOK). 4/ w ramach zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do obioru i transportu odpadów zmieszanych o kodzie 20 03 01 oraz do odbioru, transportu i zagospodarowania następujących rodzajów (frakcji) odpadów komunalnych: 1/ odpady zebrane selektywnie z podziałem na: a) bioodpady; b) papier; c) szkło; d) metale; e) tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; g) zużyte baterie i akumulatory; h) meble i inne odpady wielkogabarytowe; i) przeterminowane leki i chemikalia, j) odpady niebezpieczne, k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, l) zużyte opony, ł) odpady budowlane i rozbiórkowe, m) odpady tekstyliów/odzieży. oraz 5/ Wykonawca zobowiązuje się zorganizować mobilny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, na zasadach i warunkach o których mowa w Uchwałach Rady Gminy Suchy Las. Gmina zapewni place dla postoju Mobilnego punktu selektywnego odbioru odpadów. W ramach mobilnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, Wykonawca zobowiązany jest odbierać następujące frakcje odpadów: a/ zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; b/ zużyte baterie i akumulatory; c/ meble i inne odpady wielkogabarytowe; d/ chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach; e/ przeterminowane leki; f/ inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych. oraz 6/ Wykonawca dysponuje na terenie Gminy Suchy Las punktem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, który w czasie trwania umowy będzie przyjmował od osób zobowiązanych do ponoszenia opłaty niżej wymienione odpady, pochodzące z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy: a) bioodpady; b) papier; c) szkło; d) metale; e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) tworzywa sztuczne, g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; i) zużyte baterie i akumulatory; j) meble i inne odpady wielkogabarytowe; k) przeterminowane leki i chemikalia, m) odpady niebezpieczne, l) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, o) zużyte opony, p) odpady budowlane i rozbiórkowe, q) odpady odzieży i tekstyliów oraz 7/ Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia nieruchomości zamieszkałych w kontenery, pojemniki i worki zgodnych z obowiązującymi przepisami. 8/ Wykonawca zobowiązany jest zapewnić z odebranych odpadów komunalnych poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych przekazywanych do składowania, a mianowicie: a) poziomy recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych, o których mowa art. 3b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r., o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 399 ze zmianami – dalej „Ucpg”) obliczone na podstawie rozporządzenia, o którym mowa w art. 3b ust. 3 Ucpg, b) ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, o których mowa art. 3c ust. 1 Ucpg obliczone na podstawie rozporządzenia, o którym mowa w art. 3c ust. 2 Ucpg. c) nie przekraczać poziomu składowania o którym mowa w art. 3b ust. 2a Ucpg. Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z terenów niezamieszkałych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w Załączniku nr 1 do zaproszenia – SOPZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ZAMAWIAJĄCY przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania Umowy szacunkowych ilości odpadów do odbioru, jednakże niepowodującego wzrostu całkowitego maksymalnego zobowiązanie ZAMAWIAJĄCEGO wynikającego z realizacji Umowy o więcej niż 20% w stosunku do wartości określonej w art. 8.1.8 Umowy, dalej „Opcja". Wartość Opcji będzie odnoszona każdorazowo do wartości określonej w art. 8.1.8 Umowy na dzień jej zawarcia, niezależnie od ewentualnych zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania Umowy