See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru pentru servicii de amenajare si intretinere a spatiilor verzi pe perioada de 3 ani (2026-2029) pentru: LOT 1 – Parcul 1 Decembrie; LOT 2 – Parcul I. C. Bratianu
Beschreibung: LOT 1 Amplasamentul care face obiectul prezentei proceduri privind achizitia serviciilor pentru intretinerea si amenajarea parcului 1 Decembrie din Municipiul Oradea, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani (2026-2029), este situat in Municipiul Oradea, pe teritoriul intravilan al acestuia, in Piața 1 Decembrie, terenul fiind proprietatea Municipiului Oradea. Prestarea serviciilor de intretinere si amenajare a parcului 1 Decembrie trebuie sa corespunda cerintelor unui parc orasenesc de loisir zilnic - odihna, recreere. 1.1. Obiectivul general pe care trebuie sa il atinga prestarea serviciilor de intretinere a parcului 1 Decembrie, vizeaza utilizarea eficienta a fondurilor publice alocate si utilizarea economica si judicioasa a resurselor in vederea crearii unui spatiu public urban care sa asigure imbunatatirea calitatii vietii si beneficii socio-economice comunitatii locale. 1.2. Obiectivele specifice ale activitatii sunt urmatoarele: - protectia si conservarea spatiilor verzi si a biodiversitatii acestora; - regenerarea si ameliorarea compozitiei spatiilor verzi si a calitatii acestora; - identificarea zonelor deficitare si realizarea unor servicii specifice care sa permita regenerarea suprafetelor acoperite de vegetatie; - echilibrul cost-beneficiu care sa tina cont de beneficiile pe termen mediu si lung ce vizeaza sanatatea populatiei, dezvoltarea corecta a vegetatiei urbane si impactul social si urban. LOT 2 Amplasamentul care face obiectul prezentei proceduri privind achizitia serviciilor pentru intretinerea si amenajarea parcului I.C. Bratianu din Municipiul Oradea, pe o perioada de 3 ani (2026-2029), este situat in Municipiul Oradea, pe teritoriul intravilan al acestuia, la intersectia strazilor Aleea Strandului, Parcul Ion C. Bratianu și Schiff Erno, terenul fiind proprietatea Municipiului Oradea. Prestarea serviciilor de intretinere si amenajare a parcului I.C. Bratianu trebuie sa corespunda cerintelor unui parc orasenesc de loisir zilnic - odihna, recreere. 1.1. Obiectivul general pe care trebuie sa il atinga prestarea serviciilor de intretinere a parcului I.C. Bratianu, vizeaza utilizarea eficienta a fondurilor publice alocate si utilizarea economica si judicioasa a resurselor in vederea crearii unui spatiu public urban care sa asigure imbunatatirea calitatii vietii si beneficii socio-economice comunitatii locale. 1.2. Obiectivele specifice ale activitatii sunt urmatoarele: - protectia si conservarea spatiilor verzi si a biodiversitatii acestora; - regenerarea si ameliorarea compozitiei spatiilor verzi si a calitatii acestora; - identificarea zonelor deficitare si realizarea unor servicii specifice care sa permita regenerarea suprafetelor acoperite de vegetatie; - echilibrul cost-beneficiu care sa tina cont de beneficiile pe termen mediu si lung ce vizeaza sanatatea populatiei, dezvoltarea corecta a vegetatiei urbane si impactul social si urban. Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. !!! Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 4230487/2026/19
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Parcul 1 Decembrie
Beschreibung: Acord cadru pentru servicii de amenajare si intretinere a spatiilor verzi pe perioada de 3 ani (2026-2029) Amplasamentul care face obiectul prezentei proceduri privind achizitia serviciilor pentru intretinerea si amenajarea parcului 1 Decembrie din Municipiul Oradea, finalizata cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani (2026-2029), este situat in Municipiul Oradea, pe teritoriul intravilan al acestuia, in Piața 1 Decembrie, terenul fiind proprietatea Municipiului Oradea. Prestarea serviciilor de intretinere si amenajare a parcului 1 Decembrie trebuie sa corespunda cerintelor unui parc orasenesc de loisir zilnic - odihna, recreere. 1.1. Obiectivul general pe care trebuie sa il atinga prestarea serviciilor de intretinere a parcului 1 Decembrie, vizeaza utilizarea eficienta a fondurilor publice alocate si utilizarea economica si judicioasa a resurselor in vederea crearii unui spatiu public urban care sa asigure imbunatatirea calitatii vietii si beneficii socio-economice comunitatii locale. 1.2. Obiectivele specifice ale activitatii sunt urmatoarele: - protectia si conservarea spatiilor verzi si a biodiversitatii acestora; - regenerarea si ameliorarea compozitiei spatiilor verzi si a calitatii acestora; - identificarea zonelor deficitare si realizarea unor servicii specifice care sa permita regenerarea suprafetelor acoperite de vegetatie; - echilibrul cost-beneficiu care sa tina cont de beneficiile pe termen mediu si lung ce vizeaza sanatatea populatiei, dezvoltarea corecta a vegetatiei urbane si impactul social si urban.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Parcul I. C. Bratianu
Beschreibung: Amplasamentul care face obiectul prezentei proceduri privind achizitia serviciilor pentru intretinerea si amenajarea parcului I.C. Bratianu din Municipiul Oradea, pe o perioada de 3 ani (2026-2029), este situat in Municipiul Oradea, pe teritoriul intravilan al acestuia, la intersectia strazilor Aleea Strandului, Parcul Ion C. Bratianu și Schiff Erno, terenul fiind proprietatea Municipiului Oradea. Prestarea serviciilor de intretinere si amenajare a parcului I.C. Bratianu trebuie sa corespunda cerintelor unui parc orasenesc de loisir zilnic - odihna, recreere. 1.1. Obiectivul general pe care trebuie sa il atinga prestarea serviciilor de intretinere a parcului I.C. Bratianu, vizeaza utilizarea eficienta a fondurilor publice alocate si utilizarea economica si judicioasa a resurselor in vederea crearii unui spatiu public urban care sa asigure imbunatatirea calitatii vietii si beneficii socio-economice comunitatii locale. 1.2. Obiectivele specifice ale activitatii sunt urmatoarele: - protectia si conservarea spatiilor verzi si a biodiversitatii acestora; - regenerarea si ameliorarea compozitiei spatiilor verzi si a calitatii acestora; - identificarea zonelor deficitare si realizarea unor servicii specifice care sa permita regenerarea suprafetelor acoperite de vegetatie; - echilibrul cost-beneficiu care sa tina cont de beneficiile pe termen mediu si lung ce vizeaza sanatatea populatiei, dezvoltarea corecta a vegetatiei urbane si impactul social si urban.
Interne Kennung: 2