649296-2025 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup i dostawa 1 szt. Mobilnej platformy do transportowania bieżącej, jawnej eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych (BSPP) na terenie zurbanizowanym oraz leśnym na potrzeby KWP w Gorzowie Wlkp. w Policyjnej wersji nieoznakowanej dla projektu pn.: „SKUTECZNI W KRYZYSIE” dofinansowany z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021 – 2027 w ramach naboru nr FBWP.03.01-IZ.00-002/24.”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa 1 szt. Mobilnej platformy do transportowania bieżącej, jawnej eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych (BSPP) na terenie zurbanizowanym oraz leśnym na potrzeby KWP w Gorzowie Wlkp. w Policyjnej wersji nieoznakowanej dla projektu pn.: „SKUTECZNI W KRYZYSIE” dofinansowany z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021 – 2027 w ramach naboru nr FBWP.03.01-IZ.00-002/24.” 2. Ilekroć w dalszych postanowieniach mowa jest o pojeździe bez bliższego oznaczenia, należy przez to rozumieć POJAZD określone w ppkt 1. Powyżej 3. Kod CPV Główny: 34114200-1 – Radiowozy policyjne. 4. Szczegółowy opis wymagań taktyczno – technicznych (tzw. WTT), jakie musi spełniać każdy pojazd będący przedmiotem zamówienia zawiera zał. nr 5 do SWZ 5. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 5 do SWZ (Wymagania Taktyczno – Techniczne) oraz w załączniku nr 9 do SWZ (Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia) 6. Przeznaczenie pojazdu: Pojazd w policyjnej wersji nieoznakowanej będzie wykorzystywany przez Policję do realizacji zadań służbowych zgodnie z zał. 5 do SWZ (WTT) 7. Szczegóły odnośnie przedmiotu zamówienia, realizacji, miejsca dostawy, gwarancji, rękojmi, płatności, zasad i terminu wykonania oraz innych uregulowań prawnych zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 8. Wykonawca musi zaoferować i zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami SWZ i jej załączników. 9. Przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, z zachowaniem należytej staranności, wysokiej jakości użytych materiałów i obowiązującymi normami branżowymi oraz przepisami prawa. 10. Wykonawca musi dysponować niezbędnym zapleczem technicznym, kadrowym i finansowym, pozwalającym na zrealizowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z umową i wymaganiami określonymi w SWZ i jej załącznikach. 11. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego przedstawić do wglądu dokumenty, potwierdzające spełnienie przez pojazd wymagań określonych przez Zamawiającego w zał. nr 5 do SWZ – ( WTT). 12. Dostarczany przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymogom technicznym określonym w zał. nr 5 do SWZ – (WTT) 13. Zamawiający będzie rygorystycznie przestrzegał zgodności dostarczonego przedmiotu zamówienia z zał. nr 5 do SWZ – (WTT), jej załącznikami oraz ze złożoną przez Wykonawcę ofertą. 14. Pojazdy będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe, kompletne wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowane w 2025 roku. 15. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania i przekazania Zamawiającemu zakupionego przedmiotu umowy ologowanego zgodnie z wytycznymi, dotyczącymi informacji i promocji, Projektu pn.” „Skuteczni w Kryzysie” dofinansowany z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021- 2027 w ramach naboru nr FBWP.03.01-IZ.00-002/24. – zgodnie z Projektem umowy zał. nr 6 do SWZ. 16. Do wydawanego pojazdu Wykonawca musi dołączyć w języku polskim dokumenty, o których mowa zał. nr 5 do SWZ – ( WTT). 17. Pojazd będący przedmiotem zamówienia powinien spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych w szczególności Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zmianami). 18. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 19. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 20. Najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem dostawy Wykonawca powiadomi o dostawie Zamawiającego pisemnie, pod rygorem bezskuteczności na adres: Komenda Wojewódzka Policji, ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp., e-mailem: sekretariat.gmt@go.policja.gov.pl o planowanym terminie dostawy. 21. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPodstawa Prawna: art. 138 ust. 2 pkt. 2) Ustawy P.z.p., Uzasadnienie: W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy P.z.p. w przeprowadzeniu przedmiotowego postępowania przetargowego i skróci termin składania ofert tj.: nie krótszy niż 15 dni. Zamawiający dla przedmiotowego postępowania celem racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi, w tym w szczególności zachowania zasad wydatkowania środków publicznych w sposób celowy, oszczędny oraz umożliwiający terminową realizację zadań, w tym również zasad optymalnego doboru metod i środków w celu uzyskania najlepszych efektów z danych nakładów, ze względu na przyznanie dofinansowania z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027 w ramach naboru nr FBWP.03.01-IZ.00-002/24 (warunkiem jest wydatkowanie do końca 2025r.) na zakup Mobilnej platformy do transportowania bieżącej, jawnej eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych (BSPP) na terenie zurbanizowanym oraz leśnym na potrzeby KWP w Gorzowie Wlkp. w Policyjnej wersji nieoznakowanej dla projektu pn.: „SKUTECZNI W KRYZYSIE” dofinansowany z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027 w ramach naboru nr FBWP.03.01-IZ.00-002/24 - Umożliwi to również terminową dostawę przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę tj. w 2025r. Należy podkreślić, iż pomimo zachowania przez Zamawiającego należytej staranności w tym zagwarantowania odpowiedniej relacji pomiędzy zasobami wykorzystanymi na przygotowanie postępowania a jego przewidywalną wartością w celu zachowania prawidłowej realizacji zadania w terminie określonym przez Zamawiającego, co zagwarantuje prawidłowe i terminowe zrealizowanie zamówienia przez Wykonawcę. Wobec powyższego w celu zrealizowania zadania w 2025r. co spowoduje zwiększenie mobilności pojazdów służbowych garnizonu lubuskiego a więc zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go tj. 35 dniowego, uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym racjonalną realizacje przedmiotowych dostaw. W związku z tym zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt. 2 P.z.p nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt. 2 P.z.p są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym Za możliwością zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt. 2 Pzp do zamówienia na przedmiotową dostawę przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne (w porównaniu np. do zamówień na roboty budowlane), wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP-33/2025