649321-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța”
Beschreibung: Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța” aferente proiectului „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța”, finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, Contract de finantare nr.SP 79/1/20.04.2023 PNNR/2022/C12/MS-0212- Infrastructura spitaliceasca publica noua. Achizitia este impartita in 68 loturi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare, numai prin SICAP. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 21 zile, conform art. 160 alin. (1) și alin. (2) din Legea 98/2016. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut anterior, răspunsul autorității contractante va fi publicat în SICAP cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin.(2) din Legea 98/2016, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare sau ulterioare termenului limită stabilit.
Interne Kennung: Pozitia I.1.PAP nr.28032/05.08.2025
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 -Echipamente medicale generale pentru laborator
Beschreibung: LOT 3 -Echipamente medicale generale pentu laborator LISTELE cu produsele cuprinse din cadrul lotului și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Sisteme de analiza POC si testare biochimica/hematologica
Beschreibung: LOT 4 - Sisteme de analiza POC si testare biochimica/hematologica LISTELE cu produsele incluse in cadrul lotului și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime,se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Instalatii de apa purificata si osmoza inversa
Beschreibung: LOT 5 - Instalatii de apa purificata si osmoza inversa: Instalatie de apa purificata- 1 buc.; STATIE DE TRATARE A APEI SI OSMOZA INVERSA- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6- Echipamente de spalare si sterilizare instrumentar medical
Beschreibung: LOT 6- Echipamente de spalare si sterilizare instrumentar medical LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - Biberonerie
Beschreibung: LOT 7 - Biberonerie: Masina de spalat biberoane-1 buc.; Sterilizator biberonerie-1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT -8 Echipamente presterilizare
Beschreibung: LOT -8 Echipamente presterilizare: APARAT DE LIPIT PUNGI PENTRU STERILIZARE-2 buc.;MASA INOX IMPACHETARE MATERIALE + 2 MASINI SIGILAT PUNGI PURA CU SUPOT DE ROLE-6 buc.;APARAT DE TAIAT PUNGI- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 - Dispozitive medicale pentru diagnostic clinic
Beschreibung: LOT 9 - Dispozitive medicale pentru diagnostic clinic LISTELE cu produsele care sunt cuprinse in cadrul lotului și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124000 Ausrüstung und Ausstattung für Diagnostik und Röntgendiagnostik
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 - Echipamente EKG pentru diagnostic clinic
Beschreibung: LOT 10 - Echipamente EKG pentru diagnostic clinic: Electrocardiograf 12 canale cu masuratori, interpretari si troliu-48 buc.; ECG portabil-13 buc.; Aparat EKG-1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 - Echipamente pentru monitorizare fetala
Beschreibung: LOT 11 - Echipamente pentru monitorizare fetala: Cardiotocograf sarcina simpla-21 buc.;Cardiotocograf sarcina gemelara-21 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 - Echipamente medicale de defibrilare
Beschreibung: LOT 12 - Echipamente medicale de defibrilare: Defibrilator cu pacemaker standard 43 buc, Defibrilator bifazic 6 buc.,Defibrilator-22 buc., Defibrilator neonatal 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 - Echipamente de monitorizaree EEG
Beschreibung: LOT 13 - Echipamente de monitorizaree EEG:EEG Mobil-2 buc.; EEG somn cu camera video-1 buc.;Monitor AEEG, EEG si sistem cart- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 - Echipamente medicale de diagnostic si tratament pentru ORL
Beschreibung: LOT 15 - Echipamente medicale de diagnostic si tratament pentru ORL : Scaun ORL-2 buc.;Unit ORL complet 1 buc.;Timpanometru- 1 buc.; Audiometru- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16- Echipamente pentru Morga
Beschreibung: LOT 16- Echipamente pentru Morga: Masa de autopsie si trusa de autopsie- 1 buc.;Masa de spalare pregatire si pompa de Imbalsamare- 1 buc.;Catafalc pliabil si carucior cu tava de transport si capac- 1 buc.; Carucior transport cadavre cu tava si invelitoare tava- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33900000 Postmortem- und Bestattungsartikel
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 - Echipamente de dezinfectie cu UVC si nebulizare
Beschreibung: LOT 17 - Echipamente de dezinfectie cu UVC si nebulizare: Aparat de nebulizare 12 buc.; SISTEM DE DEZINFCTIE A AERULUI CU LAMPA BACTERICIDA CU MONTARE PE PERETE 21 buc.; SISTEM DE DEZINFECTIE A AERULUI CU LAMPA BACTERICIADA CU STAND MOBIL- 6 buc. Lampa mobila UV-C- 130 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39330000 Desinfektionsausrüstung
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 - Sistem robotizat de dezinfectie UVC
Beschreibung: LOT 18 - Sistem robotizat de dezinfectie UVC: Robot dezinfectie uvc Cobot- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 - Ecografe multidisciplinare pentru pediatrie, neonatologie, ATI
Beschreibung: LOT 19 - Ecografe multidisciplinare pentru pediatrie, neonatologie, ATI LISTELE cu produsele aferente lotului și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 19
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 - Ecografe obstetrica-ginecologie/travaliu
Beschreibung: LOT 20 - Ecografe obstetrica-ginecologie/travaliu: Ecograf obstetrica ginecologie- 1 buc.; Ecograf multidisciplinar obstetrica 4D- 2 buc.; Ecograf travaliu-3 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LOT 21 - Ecografe ultraperformante specializate
Beschreibung: LOT 21 - Ecografe ultraperformante specializate LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LOT 22 - Echipamente de radiologie
Beschreibung: LOT 22 - Echipamente de radiologie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 22
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111800 Röntgendiagnosesystem
Los: LOT-0023
Titel: LOT 23 - Echipament angiografic sala hibrid
Beschreibung: LOT 23 - Echipament angiografic sala hibrid: Angiograf sala hibrida- 1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 23
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111700 Angiografie-Raum
Los: LOT-0024
Titel: Lotul nr. 24- Sistem de tomografie computerizata
Beschreibung: LOT 24 - Sistem de tomografie computerizata:Computer tomograf -1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 24
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie
Los: LOT-0025
Titel: LOT 25 - Sistem de rezonanta magnetica nucleara
Beschreibung: LOT 25 - Sistem de rezonanta magnetica nucleara: RMN 3T-1 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111610 Magnet-Resonanz-Anlage
Los: LOT-0026
Titel: LOT 26 - Mobilier medical pentru ingrijire si examinare pacienti
Beschreibung: LOT 26 - Mobilier medical pentru ingrijire si examinare pacienti LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0027
Titel: LOT 27- Carucioare si stative medicale multifunctionale
Beschreibung: LOT 27- Carucioare si stative medicale multifunctionale LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: LOT 28- Mobilier medical
Beschreibung: LOT 28- Mobilier medical LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: LOT 29 - Echipamente transport/transfer pacienti
Beschreibung: LOT 29 - Echipamente transport/transfer pacienti LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: LOT 30 - Mobilier medical si echipament pentru ingrijire neonatala
Beschreibung: Lotul nr. 30- Mobilier medical si echipament pentru ingrijire neonatala LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: LOT 31 - Echipamente pentru fizioterapie si recuperare medicala
Beschreibung: LOT 31 - Echipamente pentru fizioterapie si recuperare medicala LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 31
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
Los: LOT-0032
Titel: LOT 32 - Sisteme reabilitare neuromotorie
Beschreibung: LOT 32 - Sisteme reabilitare neuromotorie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie
Los: LOT-0033
Titel: LOT 33 - Echipamente pentru recuperare locomotorie
Beschreibung: LOT 33 - Echipamente pentru recuperare locomotorie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: LOT 34 -Echipamente si accesorii pentru recuperare fizica si kinetoterapie
Beschreibung: LOT 34 -Echipamente si accesorii pentru recuperare fizica si kinetoterapie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: LOT 35 - Aparat de anestezie cu functii integrate de monitorizare
Beschreibung: LOT 35 - Aparat de ansetezie cu functii integrate de monitorizare: Aparat anestezie 9 BUC. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 35
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172100 Ausrüstung für Anästhesie
Los: LOT-0036
Titel: LOT 36 - Echipamente medicale de aspiratie
Beschreibung: LOT 36 - Echipamente medicale de aspiratie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 36
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0037
Titel: LOT 37 - Mese chirurgicale specializate cu accesorii
Beschreibung: LOT 37 - Mese chirurgicale specializate cu accesorii LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 37
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192200 Medizinische Tische
Los: LOT-0038
Titel: LOT 38 - Echipamente chirurgicale ortopedie-traumatologie, dermatologie
Beschreibung: LOT 38 - Echipamente chirurgicale ortopedie-traumatologie, dermatologie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 38
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Los: LOT-0039
Titel: LOT 39 - Lampi scialitice cu functii integrate
Beschreibung: LOT 39 - Lampi scialitice cu functii integrate LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 39
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33167000 OP-Beleuchtung
Los: LOT-0040
Titel: LOT 40- Pandanturi pentru Bloc Operator
Beschreibung: Lotul nr. 40- Pandanturi pentru Bloc Operator LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: LOT 41- Statie de spalare chirurgicala
Beschreibung: LOT 41- Statie de spalare chirurgicala: Statie spalare chirurgicala cu 2 posturi- 9 buc. LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0043
Titel: LOT 43- Sistem ablatie tumorala cu microunde
Beschreibung: LOT 43- Sistem ablatie tumorala cu microunde LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: LOT 44- Mesher chirurgical
Beschreibung: LOT 44- Mesher chirurgical LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: LOT 45 - Accesorii optice pentru interventii chirurgicale
Beschreibung: LOT 45 - Accesorii optice pentru interventii chirurgicale LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: LOT 46 - Echipamente consult ginecologic
Beschreibung: LOT 46 - Echipamente consult ginecologic LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 46
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33120000 Aufzeichnungssysteme und Untersuchungsgeräte
Los: LOT-0047
Titel: LOT 47- Echipamente pentru bronhoscopie si laringoscopie
Beschreibung: LOT 47- Echipamente pentru bronhoscopie si laringoscopie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: LOT 48 - Echipamente pentru videoendoscopie
Beschreibung: LOT 48 - Echipamente pentru videoendoscopie LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 48
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168100 Endoskopen
Los: LOT-0051
Titel: LOT 51 - Pompe de perfuzie (statii integrate, injectomate, infuzomate)
Beschreibung: LOT 51 - Pompe de perfuzie (statii integrate, injectomate, infuzomate) LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 51
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Los: LOT-0052
Titel: LOT 52- Sisteme de incalzire lichide perfuzabile
Beschreibung: LOT 52- Sisteme de incalzire lichide perfuzabile LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: LOT 53- Sisteme de incalzire/racire pacient
Beschreibung: LOT 53- Sisteme de incalzire/racire pacient LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: LOT 54 - Echipamente de monitorizare functii vitale ATI adulti
Beschreibung: LOT 54 - Echipamente de monitorizare functii vitale ATI adulti LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: LOT 55. Paturi electrice simple si de terapie intensiva
Beschreibung: LOT 55. Paturi electrice simple si de terapie intensive LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 55
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0056
Titel: LOT 56 - Echipamente reanimare nou-nascut
Beschreibung: LOT 56 - Echipamente reanimare nou-nascut LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 56
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172200 Ausrüstung für Reanimation
Los: LOT-0057
Titel: LOT 57 - Aparate diagnostic si tratament icter nou-nascut
Beschreibung: LOT 57 - Aparate diagnostic si tratament icter nou-nascut LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: LOT 58 - Echipamente suport ventilator neonatal
Beschreibung: LOT 58 - Echipamente suport ventilator neonatal LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: LOT 59 - Incubatoare pentru Terapie Intensiva Neonatala
Beschreibung: LOT 59 - Incubatoare pentru Terapie Intensiva Neonatala LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 59
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33152000 Inkubatoren
Los: LOT-0060
Titel: LOT 60 - Echipamente de monitorizare functii vitale nou-nascuti
Beschreibung: LOT 60 - Echipamente de monitorizare functii vitale nou-nascuti LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Lotul nr. 61- Echipament de ventilatie nou- nascuti
Beschreibung: Lotul nr. 61- Echipament de ventilatie nou- nascuti LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 61
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Los: LOT-0063
Titel: LOT 63 - Pompe de muls
Beschreibung: LOT 63 - Pompe de muls LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0066
Titel: LOT 66 - Banca lapte
Beschreibung: LOT 66 - Banca lapte LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: LOT 67 - Masa de nasteri
Beschreibung: LOT 67 - Masa de nasteri LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: LOT 68 - Sistem trasabilitate sterilizare
Beschreibung: LOT 68 - Sistem trasabilitate sterilizare LISTELE cu loturile și informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele 1 și 3 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 68
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme