649349-2026 - Ergebnis
Rumänien – Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse – Acord cadru de furnizare legume fructe 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare legume fructe 2026-2027
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare LEGUME FRUCTE: LOT 1 - Citrice, lămâi (Portocale, Clementine/mandarine, Lămâi); LOT 2 – Cartofi; LOT 3 - Legume proaspete (Păstârnac, Pătrunjel, Țelină, Morcovi, Usturoi, Ceapă, Varză proaspătă, Roșii, Castraveți, Ardei gras); LOT 4 - Fructe proaspete (Mere, Banane, Pere, Piersici, Struguri); LOT 5 - Conservă de legume în apă și bulion ( Mazăre, Fasole verde, Roșii în bulion, Pastă de tomate); LOT 6 - Pastă de ardei; LOT 7 – Măsline; LOT 8 – Murături (Castraveți în oțet, Gogoșari în oțet, Sfeclă roșie, Ardei iuți în oțet); LOT 9 - Compot de fructe (Compot de ananas bucăți, Compot de piersici jumătăți decojite, Compot de vișine); LOT 10 – Legume congelate (Amestec de legume mexican, Broccoli, Morcovi), necesare hrănirii efectivelor de elevi în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr.4.707.517 din 16.10.2025 Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare , numai prin SEAP(https://e-licitatie.ro/pub) intr-un termen de cel mult 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art.160 alin.1 si 2 din Legea 98/2016. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, autoritatea contractanta va publica in SEAP raspunsurile in termen de pana la 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. 1 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta urmand sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare sau alt termen decat cel stabilit.
Interne Kennung: 4208501_2025_PAAPD 1526704
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Citrice, lămâi (Portocale, Clementine/mandarine, Lămâi)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Citrice, lămâi (Portocale, Clementine/mandarine, Lămâi) perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 1 - Citrice, lămâi (Portocale, Clementine/mandarine, Lămâi) este de 159.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Portocale min 640 - max 11.000 kg clementine(mandarine) min 170 kg-max 3.000 kg lamai min 140 - max 2.400 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lot 1 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 55.542,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Portocale min 640 - max 3.840kg clementine(mandarine) min 170 kg-max 1.020 kg lamai min 140 - max 840 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – Cartofi
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Cartofi în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr.4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 2 – Cartofi este de 118.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : cartofi minim 2.100 kg - maxim 36.000 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 2 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 41.580,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent cartofi minim 2.100 kg - maxim 12.600 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Legume proaspete (Păstârnac, Pătrunjel, Țelină, Morcovi, Usturoi, Ceapă, Varză proaspătă, Roșii, Castraveți, Ardei gras)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Legume proaspete (Păstârnac, Pătrunjel, Țelină, Morcovi, Usturoi, Ceapă, Varză proaspătă, Roșii, Castraveți, Ardei gras) în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 3 - Legume proaspete (Păstârnac, Pătrunjel, Țelină, Morcovi, Usturoi, Ceapă, Varză proaspătă, Roșii, Castraveți, Ardei gras) este de 342.480,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : pastarnac min 10 - max 200 kg patrunjel: min 35 - max 600 kg telina: min 25 - max 400 kg Morcovi min 140 – 2.400 kg Usturoi min 35 - 600 kg Ceapa min 210 – 3.600 kg Varza proaspata min 700 - maxim 12.000 kg roșii min 730 kg max 13.200 kg castraveti: min 410 kg max 7.6000 kg ardei gras : min 410 kg max 7.600 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 3 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 114.131,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent pastarnac min 10 - max 60 kg patrunjel: min 35 - max 212 kg telina: min 25 - max 150 kg Morcovi min 140 - 840 kg Usturoi min 35 - 212 kg Ceapa min 210 – 1.260 kg Varza proaspata min 700 - maxim 4.200 kg roșii min 730 kg max 4.380kg castraveti: min 410 kg max 2.460 kg ardei gras : min 410 kg max 2.460 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - Fructe proaspete ( Mere, Banane, Pere, Piersici, Struguri)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Fructe proaspete ( Mere, Banane, Pere, Piersici, Struguri) în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 4 este de 359.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : mere : min 600 kg max 10.000 kg banane :min 600 kg max 10.000 kg pere :min 550 kg max 10.000 kg piersici : min 450 kg max 8.000 kg struguri : min 200 kg max 4.000 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 4 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 120.870,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent mere : min 600 kg max 3.600 kg banane :min 600 kg max 3.600 kg pere :min 550 kg max 3.300 kg piersici : min 450 kg max 2.700 kg struguri : min 200 kg max 1.200 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - Conservă de legume în apă și bulion ( Mazăre, Fasole verde, Roșii în bulion, Pastă de tomate)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Conservă de legume în apă și bulion ( Mazăre, Fasole verde, Roșii în bulion, Pastă de tomate) în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 5 este de 63.504,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Conserve de legume in apa si bulion astfel: mazare min 200 kg max 2.880 kg fasole verde : min 210 kg max 3.600 kg rosii in bulion: min 10 kg max 720 kg Pasta de tomate min 100 - maxim 1.800 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 5 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 21.792,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent pentru Conserve de legume in apa si bulion astfel: mazare min 200 kg max 1.200 kg fasole verde : min 210 kg max 1.260 kg rosii in bulion: min 10 kg max 60 kg Pasta de tomate min 100 - maxim 600 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 Pastă de ardei
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare LOT 6 - Pastă de ardei în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 6 este de 20.160,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Pastă de ardei min 50 kg max 840 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 6 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 7.200,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Pastă de ardei min 50 kg max 300 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 - Măsline
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare LOT 7 - Măsline în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 7 este de 16.240,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Măsline min 85 kg max 1,450 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 7 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 5,712.00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Măsline min 85 kg max 510 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 – Murături (Castraveți în oțet, Gogoșari în oțet, Sfeclă roșie, Ardei iuți în oțet)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Murături (Castraveți în oțet, Gogoșari în oțet, Sfeclă roșie, Ardei iuți în oțet) în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 8 este de 41.7602,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Muraturi astfel: castraveti in otet: min 80 kg max 1.440 kg gogoșari in otet: min 120 kg max 1.920 kg sfeclă roșie : min 50 kg max 960 kg ardei iuti in otet: min 30 kg max 480 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 8 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 14.820,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Muraturi astfel: castraveti in otet: min 80 kg max 480 kg gogoșari in otet: min 120 kg max 720 kg sfeclă roșie : min 50 kg max 300 kg ardei iuti in otet: min 30 kg max 180 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 - Compot de fructe (Compot de ananas bucăți, Compot de piersici jumătăți decojite, Compot de vișine)
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 – Legume congelate (Amestec de legume mexican, Broccoli, Morcovi)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Legume congelate (Amestec de legume mexican, Broccoli, Morcovi) în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.707.517 din 16.10.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 10 este de 54.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Legume congelate astfel: amestec de legume mexican: min 170 kg max 2.880 kg brocoli: min 20 kg max 360 kg morcovi: min 20 kg max 360 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 10 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 18.900,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Legume congelate astfel: amestec de legume mexican: min 170 kg max 1.020 kg brocoli: min 20 kg max 120 kg morcovi: min 20 kg max 120 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 11