649403-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Acord cadru furnizare DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE 2026-2027
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE: LOT 1 - Ulei floarea soarelui, LOT 2 – Ulei de măsline, LOT 3 – Oţet, LOT 4 – Zahăr( Zahăr ambalat 1 kg, Zahăr ambalat la plic), LOT 5 – Orez, LOT 6- Fasole uscată boabe, LOT 7 - Gem, LOT 8 – Miere de albine, LOT 9 – Cafea, LOT 10 – Ouă de găină, LOT 11 – Muştar, LOT 12 – Baton cereale, LOT 13 – Amelioratori, Boia de ardei, Sare, Piper negru, Foi dafin, Condimente, Borş, Cacao), Lot 14 – Ciocolată, Lot 15 - Ceai necesare hrănirii efectivelor de elevi în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare , numai prin SEAP(https://e-licitatie.ro/pub) intr-un termen de cel mult 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art.160 alin.1 si 2 din Legea 98/2016. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, autoritatea contractanta va publica in SEAP raspunsurile in termen de pana la 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. 1 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta urmand sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare sau alt termen decat cel stabilit.
Interne Kennung: 4208501_2025_PAAPD 1526688
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ulei floarea soarelui
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ulei floarea soarelui în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 1 - Ulei floarea soarelui este de 35.700,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ulei floarea soarelui min 240 litri - max 4.200 litri Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 1 - Ulei floarea soarelui care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 12.240,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ulei floarea soarelui min 240 l - max 1440 litri Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0002
Titel: Ulei de masline
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ulei de măsline în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 2 – Ulei de măsline este de 26.400,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ulei de măsline minim 40 litri - maxim 600 litri Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 2 – Ulei de măsline care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 10.560,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ulei de măsline minim 40 litri - maxim 240 litri Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Oţet
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Oţet în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 3 - Oţet este de 2.700,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Oţet min 35 litri - max 600 litri Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 3 - Oţet care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 954 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Oţet min 35 litri - max 212 litri Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Zahăr
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Zahăr (Zahăr ambalat 1 kg, Zahăr ambalat la plic) în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 4 – Zahăr (Zahăr ambalat 1 kg, Zahăr ambalat la plic) este de 39.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Zahăr ambalat 1 kg : min 180 kg max 3.200 kg Zahăr ambalat la plic: min 50 kg max 800 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 4 – Zahăr (Zahăr ambalat 1 kg, Zahăr ambalat la plic) care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 13.980,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Zahăr ambalat 1 kg : min 180 kg max 1.080 kg Zahăr ambalat la plic: min 50 kg max 300 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Orez
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Orez în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 5 - Orez este de 19.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Orez min 140 kg max 2,400 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 5 - Orez care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 6.720,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent pentru LOT 5 - Orez: min 140 kg max 840 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Fasole uscată boabe
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare LOT 6 - Fasole uscată boabe în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 6 - Fasole uscată boabe este de 34.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Fasole uscată boabe min 220 kg max 3.800 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 6- Fasole uscată boabe care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 11.880,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Fasole uscată boabe min 220 kg max 1.320 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Gem
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare LOT 7 - Gem în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 7 - Gem este de 45.900,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Gem min 100 kg max 1.700 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 7 - Gem care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 16.200,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Gem min 100 kg max 600 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Miere de albine
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Miere de albine în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 8 – Miere de albine este de 48.450,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Miere de albine: min 100 kg max 1.700 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 8 – Miere de albine care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 17.100,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Miere de albine: min 100 kg max 600 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Cafea
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Cafea în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 9 - Cafea este de 3.375,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Cafea: min 75 kg max 1.300 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 9 - Cafea care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 20.250,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Cafea: min 75 kg max 450 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Ouă de găină
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ouă de găină în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 10 – Ouă de găină este de 184.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ouă de găină: min 7.700 bucati max 132.000 bucati Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 10 – Ouă de găină care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 64.680,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ouă de găină: min 7.700 bucati max 46.200 bucati Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Muştar
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Muştar în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 11 – Muştar este de 14.400,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Muştar: min 70 kg max 1200 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 11 – Muştar care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 5.040,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Muştar: min 70 kg max 420 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Baton cereale
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Baton cereale în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 12 – Baton cereale este de 159.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Baton cereale: min 170 kg max 2900 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 12 – Baton cereale care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 56.100,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Baton cereale: min 170 kg max 1020 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 – Amelioratori, Boia de ardei, Sare, Piper negru, Foi dafin, Condimente, Borş, Cacao
Beschreibung: Acord cadru pe 15 luni de furnizare Amelioratori, Boia de ardei, Sare, Piper negru, Foi dafin, Condimente, Borş, Cacao în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru LOT 13 – Amelioratori, Boia de ardei, Sare, Piper negru, Foi dafin, Condimente, Borş, Cacao este de 78.650,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Amelioratori: min 50 kg max 840 kg Boia de ardei: min 3 kg max 50 kg Sare: min 140 kg max 2.400 kg Piper negru: min 4 kg max 60 kg Foi dafin: min 4 kg max 60 kg Condimente: min 7 kg max 120 kg Borş: min 35 kg max 600 kg Cacao: min 7 kg max 120 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru LOT 13 – Amelioratori, Boia de ardei, Sare, Piper negru, Foi dafin, Condimente, Borş, Cacao care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 27.827,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Amelioratori: min 50 kg max 300 kg Boia de ardei: min 3 kg max 18 kg Sare: min 140 kg max 840 kg Piper negru: min 4 kg max 21 kg Foi dafin: min 4 kg max 21 kg Condimente: min 7 kg max 42 kg Borş: min 35 kg max 212 kg Cacao: min 7 kg max 42 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Ciocolată
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ciocolată în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 14 – Ciocolată este de 172.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ciocolată minim 150 kg - maxim 2.500 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 14 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 62.100,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ciocolată minim 150 kg - maxim 900 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Ceai
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ceai în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.451 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 15 – Ceai este de 28.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ceai minim 35 kg - maxim 600 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 15 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 10.176,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ceai minim 35 kg - maxim 212 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 15