649445-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Zentralheizungen – Servicii de exploatare si supraveghere cazane de caldura si , apa calda menajera in centralele termice
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de exploatare si supraveghere cazane de caldura si , apa calda menajera in centralele termice
Beschreibung: Autoritatea contractanta intentioneaza sa achizitioneze,, Servicii de supraveghere si exploatare a cazanelor de incalzire, producere a apei calde menajere si a aburului tehnologic in centralele termice”pentru asigurarea functionarii in conditii de siguranta a celor 4(patru)centrale termice de la sediul central al institutiei si sectiile exterioare acesteia,pentru,remedierea defectiunilor si a caderilor accidentale ,in conformitate cu prescriptiile ISCIR cu privire la functionarea cazanelor sub presiune.Centralele termice sunt dotate cu cazane care functioneaza cu gaze naturale ,pentru producerea agentului termic pentru incalzirea spatiilor spitalului,a apei calde menajere si a aburului tehnologic. -Nr.zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a oferteloe /candidaturilor-18 -Autoritatea contractanta va rasounde in mod consolidat,clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 40557502026-5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50720000 Reparatur und Wartung von Zentralheizungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: ,, Servicii de supraveghere si exploatare a cazanelor de incalzire, producere a apei calde menajere si a aburului tehnologic incentralele termice”pentru asigurarea functionarii in conditii de siguranta a celor 4(patru)centrale termice de la sediul central al institutiei si sectiile exterioare acesteia,pentru,remedierea defectiunilor si a caderilor accidentale ,in conformitate cu prescriptiile ISCIR cu privire la functionarea cazanelor sub presiune. -Cantitatea solicitata:minim-32880,00 ore-om si maxim-39456,00 ore-om. -Cantitatile minime si maxime ce vor face obiectul unui contract subsecvent: min/max-5480/13152 ore-om -Valoarea minima si maxima ce poate face obiectul unui contract subsecvent:min./max.-222675,92 /530019,51 lei fara TVA Valoarea maxima a unui contract subsecvent reprezinta valoarea celui mai mare contract subsecvent.
Interne Kennung: 1