2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzedaż i sukcesywna dostawa oleju napędowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą do Zamawiającego oleju napędowego „standardowego” (ON) przeznaczonego do tankowania pojazdów i urządzeń spalinowych Zamawiającego, spełniającego wymogi normy PN-EN 590:2022-08 oraz wymagania Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018). Parametry techniczne i chemiczne dostarczanego oleju napędowego nie mogą być gorsze niż, określone w wyżej wspomnianej normie oraz w załączniku nr 3 do Rozporządzenia. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje sprzedaż 380 000 litrów (ilość szacunkowa) oleju napędowego wraz z sukcesywnym dostarczaniem do Zamawiającego. Określona przez Zamawiającego ilość oleju napędowego jest ilością szacunkową i w związku z tym może ulec zmniejszeniu, z zastrzeżeniem że Zamawiający gwarantuje zakup co najmniej 80% łącznej ilości oleju napędowego, o której mowa powyżej. Z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego szacunkowej ilości oleju napędowego w całości, z zastrzeżeniem ilości gwarantowanej Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia odszkodowawcze.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostawą do Zamawiającego oleju napędowego „standardowego” (ON) przeznaczonego do tankowania pojazdów i urządzeń spalinowych Zamawiającego, spełniającego wymogi normy PN-EN 590:2022-08 oraz wymagania Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018). Parametry techniczne i chemiczne dostarczanego oleju napędowego nie mogą być gorsze niż, określone w wyżej wspomnianej normie oraz w załączniku nr 3 do Rozporządzenia. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje sprzedaż 380 000 litrów (ilość szacunkowa) oleju napędowego wraz z sukcesywnym dostarczaniem do Zamawiającego. Określona przez Zamawiającego ilość oleju napędowego jest ilością szacunkową i w związku z tym może ulec zmniejszeniu, z zastrzeżeniem że Zamawiający gwarantuje zakup co najmniej 80% łącznej ilości oleju napędowego, o której mowa powyżej. Z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego szacunkowej ilości oleju napędowego w całości, z zastrzeżeniem ilości gwarantowanej Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia odszkodowawcze. 2) Miejsce realizacji zamówienia: a) zbiornik naziemny o pojemności 5 000 litrów, wyposażony w urządzenie dozujące, usytuowany na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami w Zakurzewie koło Grudziądza, b) zbiornik naziemny o pojemności 5 000 litrów, wyposażony w urządzenie dozujące, usytuowany na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Grudziądzu, przy ul. Hallera 79. 3) Wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia: a) Dostawa ON będzie odbywać się transportem Wykonawcy. b) Dostawa ON będzie odbywać się autocysternami będącymi w dyspozycji Wykonawcy, spełniającymi wymagania określone w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 643) wyposażonymi w zalegalizowany sprzęt do pomiaru ilości zrzuconego paliwa do zbiornika Zamawiającego [przy każdej jednostkowej dostawie Wykonawca musi dostarczyć poświadczoną kopię lub oryginał aktualnego świadectwa legalizacji przepływomierza autocysterny]. c) Dostawa ON będzie realizowana partiami, na koszt i ryzyko Wykonawcy, według bieżących potrzeb Zamawiającego (5-8 razy w miesiącu) w szacunkowej średniej ilości 4 500 litrów jednorazowo, na podstawie jednostkowego zamówienia składanego Wykonawcy drogą elektroniczną. Wykonawca zrealizuje dostawę jednostkową w ciągu 24 godzin od dnia otrzymania zamówienia, przy czym Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo potwierdzić przyjęcie zamówienia. Składanie zamówień i dostawy następować będą w dni robocze – tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 700-1400, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. d) Do każdej z dostaw jednorazowych Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć atest jakościowy producenta ON – atest powinien być powiązany z dowodem dostawy lub wydania poprzez umieszczenie na nim numeru dostawy lub wydania, powinien zawierać: numer, datę wystawienia, nazwę ON, nazwę jednostki wydającej świadectwo jakości, datę odbioru ON oraz wyniki badań ON. e) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania wyrywkowej kontroli dostarczonego ON pod względem jakości i zgodności z dostarczonym świadectwem jakości, poprzez przekazanie próbki ON do zbadania niezależnemu akredytowanemu laboratorium. f) Zamówienie zostanie uznane za zrealizowane dopiero z chwilą przepompowania ON do zbiornika Zamawiającego i potwierdzenia przez niego ilości ON. g) Dowodem dostawy ON będzie dokument WZ wystawiony przez Wykonawcę, w którym zostanie wpisana (przez pracownika Zamawiającego) ilość paliwa przyjęta do naziemnego zbiornika paliw (z kompensatą do temperatury referencyjnej, tj. 15˚ C). Dokument zostanie podpisany przez pracownika Zamawiającego i kierowcę autocysterny. Wpisana i potwierdzona przez wymienione wyżej osoby ilość przyjętego paliwa, stanowić będzie podstawę wystawienia faktury VAT. Szczegółowe warunki odbioru paliwa, cena i warunki płatności, omówione zostały we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. h) Zamawiający nie przewiduje przedpłat względnie zaliczek na poczet realizacji przedmiotu zamówienia. i) Zaoferowana cena oferty musi obejmować wszystkie koszty związane z dostawą, w tym koszt transportu paliwa.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień