See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gryfino w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych i prace z zakresu usług szczególnych związanych z ochroną przeciwpożarową lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gryfino w roku 2026. Przedmiot zamówienia podzielony na 10 części ("Pakiety"). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.2.6.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Leśnictwo Wełtyń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwo Wełtyń. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 1 - Leśnictwo Wełtyń
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Leśnictwo Borzym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwo Borzym. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 2 - Leśnictwo Borzym
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Leśnictwo Sosnowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwo Sosnowo. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 3 - Leśnictwo Sosnowo
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Leśnictwo Gajki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwo Gajki. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 4 - Leśnictwo Gajki
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Leśnictwo Baniewice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwo Baniewice. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 5 - Leśnictwo Baniewice
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Leśnictwo Pniewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwo Pniewo. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 6 - Leśnictwo Pniewo
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Leśnictwa: Śmierdnica, Glinna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwa: Śmierdnica, Glinna. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 7 - Leśnictwa: Śmierdnica, Glinna
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 - Leśnictwa: Klęskowo, Kołowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwa: Klęskowo, Kołowo. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 8 - Leśnictwa: Klęskowo, Kołowo
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - Leśnictwa: Klucz, Binowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przewóz materiałów w zakresie zagospodarowania lasu, grodzenia upraw, wywozu śmieci na wysypisko z porządkowania lasu, melioracji, zbioru nasion, oprysków chemicznych do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino - Leśnictwa: Klucz, Binowo. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 9 - Leśnictwa: Klucz, Binowo
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - Usługi szczególne związane z ochroną przeciwpożarową lasu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tj.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu usług szczególnych związanych z ochroną przeciwpożarową lasu do wykonania w roku 2026 na terenie Nadleśnictwa Gryfino. Szczegółowy opis Pakietu zawarty jest w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet nr 10 - Usługi szczególne związane z ochroną przeciwpożarową lasu
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik 13 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z zagwarantowaniem odpowiedniego poziomu ochrony przeciwpożarowej lub z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego Wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).