See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wycinka drzew i krzewów w obszarach Natura 2000 – IV części
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na usunięciu drzew i krzewów w obszarach Natura 2000: 1) Część I – Niedzieliski Las PLH060092, Żurawce PLH060029 i Posadów PLH060073 a) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Niedzieliski Las PLH060092 na terenie działki ewidencyjnej nr 1291, obręb ewidencyjny Wieprzec Wychody, w gminie Zamość, w województwie lubelskim. Teren, na którym prowadzone będą zabiegi ochronne, stanowi własność prywatną. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zawarła porozumienia z właścicielem przedmiotowej działki. Prace mają polegać na wycince krzewów, podrostów drzew oraz wycince odrostów wraz z usunięciem biomasy w celu zmniejszenia ocienienia siedliska dzwonecznika wonnego, powstałego na skutek postępującej sukcesji ekologicznej. b) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Żurawce PLH060029 na terenie działek ewidencyjnych nr: 26, 501/3, obręb ewidencyjny Żurawce, gmina Lubycza Królewska oraz działek ewid. nr 375, 365, 364 obręb ewidencyjny Korhynie, gmina Jarczów. c) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Posadów PLH060073 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1591, 1528 obręb Telatyn, gmina Telatyn, powiat tomaszowski. 2) Część II – Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 i Horodysko PLH060061 a) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1/8, 1/9, 1/10, 1/11, 1/12, 1/13, 1/14, obręb Czumów, gmina Hrubieszów, w województwie lubelskim. b) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Horodysko PLH060061 na terenie działek ewidencyjnych nr: 514, 526, 532, 533, 534, 535 obręb Iłowiec, gmina Skierbieszów, w województwie lubelskim. 3) Część III – Komaszyce PLH060063 i Wierzchowiska PLH060069 a) Wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedliska przyrodniczego Lipiennika Loesela (Liparis loeselii) w obszarze Natura 2000 Komaszyce PLH060063, na łącznej powierzchni 1,85 ha b) Przerzedzenie zwarcia warstwy podszytu do poziomu 20% poprzez usuwanie czereśni, jaworu, kruszyny, brzozy; pozostawienie dębów (podrost) i jałowców na łącznej powierzchni 0,20 ha. Prace należy przeprowadzić na terenie działek ewidencyjnych o nr 363, 364/2 i 364/3, obręb 0016 – Wierzchowiska. Teren, na którym prowadzone będą zabiegi ochronne, stanowi własność prywatną. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zawarła porozumienia z właścicielami działek w sprawie współpracy w zakresie realizacji działań projektu. 4) Część IV – Torfowisko Sobowice PLH060024 a) Wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedlisk przyrodniczych i siedliska języczki syberyjskiej w obszarze Natura 2000 Torfowisko Sobowice PLH060024, na terenie działek ewidencyjnych: nr 371/5 w obrębie ewidencyjnym Zawadówka; 359/1 i 359/2 w obrębie ewidencyjnym Żółtańce, w gminie Chełm, w województwie lubelskim. Prace te mają polegać przede wszystkim na wycince krzewów, podrostów drzew oraz wycince odrostów wraz z usunięciem biomasy w celu zmniejszenia ocienienia płatów siedlisk przyrodniczych: murawy kserotermiczne 6210, łąki trzęślicowe 6410, torfowiska nakredowe 7230 i świetlista dąbrowa 91I0 oraz stanowisk języczki syberyjskiej, powstałego na skutek postępującej sukcesji ekologicznej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 446540-2025
Interne Kennung: WOA.261.17.2.2025.WM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Niedzieliski Las PLH060092, Żurawce PLH060029 i Posadów PLH060073
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na usunięciu drzew i krzewów w obszarach Natura 2000: 1) Część I – Niedzieliski Las PLH060092, Żurawce PLH060029 i Posadów PLH060073 a) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Niedzieliski Las PLH060092 na terenie działki ewidencyjnej nr 1291, obręb ewidencyjny Wieprzec Wychody, w gminie Zamość, w województwie lubelskim. Teren, na którym prowadzone będą zabiegi ochronne, stanowi własność prywatną. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zawarła porozumienia z właścicielem przedmiotowej działki. Prace mają polegać na wycince krzewów, podrostów drzew oraz wycince odrostów wraz z usunięciem biomasy w celu zmniejszenia ocienienia siedliska dzwonecznika wonnego, powstałego na skutek postępującej sukcesji ekologicznej. b) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Żurawce PLH060029 na terenie działek ewidencyjnych nr: 26, 501/3, obręb ewidencyjny Żurawce, gmina Lubycza Królewska oraz działek ewid. nr 375, 365, 364 obręb ewidencyjny Korhynie, gmina Jarczów. c) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Posadów PLH060073 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1591, 1528 obręb Telatyn, gmina Telatyn, powiat tomaszowski. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 i Horodysko PLH060061
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na usunięciu drzew i krzewów w obszarach Natura 2000: 1) Część II – Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 i Horodysko PLH060061 a) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1/8, 1/9, 1/10, 1/11, 1/12, 1/13, 1/14, obręb Czumów, gmina Hrubieszów, w województwie lubelskim. b) Wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Horodysko PLH060061 na terenie działek ewidencyjnych nr: 514, 526, 532, 533, 534, 535 obręb Iłowiec, gmina Skierbieszów, w województwie lubelskim. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Komaszyce PLH060063 i Wierzchowiska PLH060069
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na usunięciu drzew i krzewów w obszarach Natura 2000: 1) Część III – Komaszyce PLH060063 i Wierzchowiska PLH060069 a) Wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedliska przyrodniczego Lipiennika Loesela (Liparis loeselii) w obszarze Natura 2000 Komaszyce PLH060063, na łącznej powierzchni 1,85 ha b) Przerzedzenie zwarcia warstwy podszytu do poziomu 20% poprzez usuwanie czereśni, jaworu, kruszyny, brzozy; pozostawienie dębów (podrost) i jałowców na łącznej powierzchni 0,20 ha. Prace należy przeprowadzić na terenie działek ewidencyjnych o nr 363, 364/2 i 364/3, obręb 0016 – Wierzchowiska. Teren, na którym prowadzone będą zabiegi ochronne, stanowi własność prywatną. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zawarła porozumienia z właścicielami działek w sprawie współpracy w zakresie realizacji działań projektu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
Los: LOT-0004
Titel: Część IV – Torfowisko Sobowice PLH060024
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na usunięciu drzew i krzewów w obszarach Natura 2000: 1) Część IV – Torfowisko Sobowice PLH060024 a) Wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedlisk przyrodniczych i siedliska języczki syberyjskiej w obszarze Natura 2000 Torfowisko Sobowice PLH060024, na terenie działek ewidencyjnych: nr 371/5 w obrębie ewidencyjnym Zawadówka; 359/1 i 359/2 w obrębie ewidencyjnym Żółtańce, w gminie Chełm, w województwie lubelskim. Prace te mają polegać przede wszystkim na wycince krzewów, podrostów drzew oraz wycince odrostów wraz z usunięciem biomasy w celu zmniejszenia ocienienia płatów siedlisk przyrodniczych: murawy kserotermiczne 6210, łąki trzęślicowe 6410, torfowiska nakredowe 7230 i świetlista dąbrowa 91I0 oraz stanowisk języczki syberyjskiej, powstałego na skutek postępującej sukcesji ekologicznej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.