649604-2025 - Ergebnis
Polen – Versicherungen – Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie komunikacji - floty pojazdów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z ograniczona odpowiedzialnością
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie komunikacji - floty pojazdów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z ograniczona odpowiedzialnością
Beschreibung1. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów - zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 367) 2. ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia (autocasco) –AC; 3. ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego pojazdów (WD) 4. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów - NW; 5. Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w załączniku Nr 1, 1a,1b do SWZ. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie nieograniczonym, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych [zwanej dalej także ustawą „pzp”]. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust.1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia, oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, w trybie zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Pzp w wysokości do: - 10% wartości zamówienia podstawowego dla części I, - 10% zamówienia podstawowego dla części II. 1. Zamawiający na podstawie art. 121 ustawy Pzp zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zamówienia tj. czynności ubezpieczeniowych, których zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej Wykonawca nie może powierzyć innym podmiotom tj.: 1.1 Czynności polegających na zawieraniu umów ubezpieczenia, umów gwarancji ubezpieczeniowych lub zlecaniu ich zawierania uprawnionym pośrednikom ubezpieczeniowym w rozumieniu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, a także wykonywanie tych umów (zgodnie z art. 4 ust. 7 pkt. 1 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej). 1.2 Czynności polegających na ustalaniu składek i prowizji należnych z tytułu umów ubezpieczenia, umów gwarancji ubezpieczeniowych, umów reasekuracji (zgodnie z art. 4 ust. 7 pkt. 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej). 2. Zamawiający zgodnie z art. 462 ustawy Pzp dopuszcza wykonanie pozostałej części zamówienia przy udziale podwykonawców. 3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, i podania nazw Podwykonawców, jeżeli są już znani. 4. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, Podwykonawców zaangażowanych w usługi, jeżeli są już znani. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach w odniesieniu do informacji, o których mowa w pkt.3, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje wymagane informacje na temat nowych Podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację usług. 5. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż Podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe i terminowe wykonanie całego przedmiotu umowy, w tym także odpowiedzialność za jakość, terminowość oraz bezpieczeństwo realizowanych zobowiązań wynikających z umów o podwykonawstwo.
Interne KennungZnak postępowania: ZP 3/L/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelUsługi ubezpieczeniowe - ubezpieczenie floty pojazdów PGK w Suwałkach Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Część I
Beschreibung1. Cześć: I Ubezpieczenie pojazdów elektrycznych – 13 sztuk nowych autobusów miejskich - zgodnie z załącznikiem 1a do SWZ. Zakres wymaganej ochrony: 1.1. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów. 1.2. ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia (autocasco) –AC; 1.3. ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego pojazdów (WD) 1.4. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów - NW; 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia i zakres ochrony został opisany w załączniku Nr 1,- opis przedmiotu zamówienia i wykaz pojazdów 1a do SWZ.
Interne KennungZP 3/L/2025- Część I
LosLOT-0002
TitelUsługi ubezpieczeniowe - ubezpieczenie floty pojazdów PGK w Suwałkach Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Część II
BeschreibungCześć: II Ubezpieczenie pozostałych pojazdów floty PGK w Suwałkach. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie komunikacji - floty pojazdów PGK w Suwałkach Sp. z o.o.: 1. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów; 2. ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia (autocasco) –AC; 3. ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego pojazdów (WD); 4. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów - NW; 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w załączniku Nr 1 i 1b do SWZ
Interne KennungZP 3/L/2025- Część II