2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Warka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Warka.
Interne Kennung: IR.271.3.28.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Warka. 1) WYKONAWCA odbierze i zagospodaruje odpady z nieruchomości zamieszkałych i PSZOK-u wymienione w tabeli (Dane dotyczące przedmiotu zamówienia) o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 15 01 10*, 15 01 11*, 16 01 03, 17 01 01, 17 01 07, 17 09 04, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 11, 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 32, 20 01 33*, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 39, 20 01 40, ex 20 01 99, 20 02 01, 20 03 01, 20 03 07. WYKONAWCA zorganizuje odbiór odpadów wielkogabarytowych co najmniej dwa razy w roku, w ramach tzw. „Akcji Wystawka” zgodnie z harmonogramem. WYKONAWCA zorganizuje odbiór drzewek Bożonarodzeniowych co najmniej raz roku z początkiem roku kalendarzowego, zgodnie z harmonogramem. Wykonawca odbierze od Zamawiającego wykaz adresów nieruchomości zamieszkałych i sporządzi harmonogram wywozu odpadów segregowanych i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Wzór harmonogramu stanowi załącznik nr 8 do SWZ. 2) Po konsultacji harmonogramu z Zamawiającym i po uzyskaniu akceptacji, Wykonawca na własny koszt sporządzi i przekaże właścicielom nieruchomości harmonogram odbioru odpadów w formie papierowej w szacie graficznej przekazanej przez Zamawiającego, w terminie do 7 dni roboczych od zatwierdzenia harmonogramu. Wykonawca dostarczy harmonogram w sposób następujący: a) dla właścicieli nieruchomości zabudowy jednorodzinnej – po jednym egzemplarzu, który umieści w skrzynce pocztowej lub przekaże bezpośrednio właścicielowi; b) dla właścicieli nieruchomości wielorodzinnej – po jednym egzemplarzu, który dostarczy bezpośrednio właścicielowi (zarządcy, administratorowi). Zamawiający będzie podawać do publicznej wiadomości harmonogram i jego zmiany na stronie internetowej. 3) Wykonawca odbierać będzie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z pojemników z następującą częstotliwością: a) nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu z budynków wielorodzinnych (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) i na żądanie Zamawiającego, b) nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie z budynków jednorodzinnych. 4) Wykonawca odbierać będzie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w budynkach jednorodzinnych odpady segregowane z następującą częstotliwością: a) worki koloru żółtego oznaczone napisem „Metale i tworzywa sztuczne” na odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe z metali, odpady opakowaniowe wielomateriałowe – nie rzadziej niż raz w miesiącu, b) worki koloru zielonego oznaczone napisem „Szkło” na odpady opakowaniowe ze szkła – nie rzadziej niż raz na kwartał, c) worki koloru brązowego oznaczone napisem „Bio” na odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów – nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada; nie rzadziej niż raz w miesiącu w okresie od 1 stycznia do 31 marca oraz od 1 do 31 grudnia, d) worki koloru niebieskiego oznaczone napisem „Papier” na papier, tekturę i odpady opakowaniowe z tych materiałów – nie rzadziej niż raz w miesiącu, e) worki koloru szarego oznaczone napisem „Popiół” na odpady popiołu z palenisk domowych – nie rzadziej niż raz w miesiącu w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia oraz od 1 września do 31 grudnia. Informacja na worki dotycząca prawidłowego segregowania odpadów: Rozmiar A3 (29,7 cm x 42,0 cm) Projekt graficzny napisów na worek przedstawia Zamawiający (załącznik nr 10 do SWZ). 5) W przypadku budynków wielorodzinnych Wykonawca monitorować będzie na bieżąco stopień napełnienia pojemników z odpadami segregowanymi i odbierać je będzie z częstotliwością wynikającą z bieżących potrzeb, jednak nie rzadziej niż: a) pojemniki koloru żółtego oznaczone napisem „Metale i tworzywa sztuczne” na odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe z metali, odpady opakowaniowe wielomateriałowe – nie rzadziej niż raz w tygodniu; b) pojemniki koloru zielonego oznaczone napisem „Szkło” na odpady opakowaniowe ze szkła – nie rzadziej niż raz w miesiącu; c) pojemniki koloru niebieskiego oznaczone napisem „Papier” na papier, tekturę i odpady opakowaniowe z tych materiałów – nie rzadziej niż raz w tygodniu; d) pojemniki koloru brązowego oznaczone napisem „Bio” na odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów – nie rzadziej niż raz w tygodniu w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada; nie rzadziej niż raz w miesiącu w okresie od 1 stycznia do 31 marca oraz od 1 do 31 grudnia, e) pojemniki metalowe lub worki koloru szarego na popiół z palenisk domowych – nie rzadziej raz w miesiącu w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia oraz od 1 września do 31 grudnia. 6) Wykonawca rozstawi na terenie Gminy dzwony do zbiórki szkła, w miejscach ogólnodostępnych, w ilościach minimum 10 sztuk, uzgodnionych z Zamawiającym, które będzie systematycznie opróżniał po ich zapełnieniu, a w okresie do 10 dni od zakończenia wykonywania umowy, usunie je z terenu Gminy i dokona ważenia szkła, w celu przekazania danych o masie odpadów zebranych selektywnie. 7) Wykonawca w ramach umowy zamówi worki kolorowe do odbioru odpadów segregowanych i będzie je przekazywał systematycznie właścicielom nieruchomości oraz zapewni możliwość pobrania dodatkowych worków w punkcie PSZOK na terenie Gminy Warka oraz siedzibie Wykonawcy. 8) Wykonawca wymagać będzie od producenta worków: wykonanie z surowca LDPE, grubość foli minimum 0,06 mm zapewniającą odporność ścianki na przebicie i rozciąganie, zgrzew trwały odporny na rozdarcie i pęknięcie, napisy na workach wg załączonego wzoru (załącznik nr 10 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu opisany został w SWZ.