649638-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – Achizitia serviciilor de proiectare faza SSF, CU+Avize, PUZ, DTAC+DTOE, Proiect Tehnic+DE si asistenta tehnica din partea proiectantului pentru obiectivul ”CAMPUS EDUCATIONAL CETATEA FETEI FLORESTI"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitia serviciilor de proiectare faza SSF, CU+Avize, PUZ, DTAC+DTOE, Proiect Tehnic+DE si asistenta tehnica din partea proiectantului pentru obiectivul ”CAMPUS EDUCATIONAL CETATEA FETEI FLORESTI"
Beschreibung: Achizitia serviciilor de proiectare faza SF, CU+Avize, PUZ, DTAC+DTOE, Proiect Tehnic+DE si asistenta tehnica din partea proiectantului pentru obiectivul ”CAMPUS EDUCATIONAL CETATEA FETEI FLORESTI” conform caietului de sarcini. Serviciile constau in elaborarea studiului de fezabilitate, CU+Avize, PUZ, DTAC+DTOE, Proiect Tehnic+DE si asistenta tehnica din partea proiectantului specifice cladirilor. Dezvoltarea unui campus universitar modern în comuna Florești, integrat în zona funcțională urbană a municipiului Cluj-Napoca, în scopul creșterii capacității de școlarizare, descongestionării infrastructurii educaționale din municipiu și consolidării rolului Floreștiului ca pol rezidențial și educațional al zonei metropolitane. Obiectivul specific al proiectului de investiție: 1. Creșterea capacității infrastructurii universitare prin realizarea de spații educaționale moderne (săli de curs, laboratoare, facilități conexe), adaptate creșterii demografice și cererii academice din zona metropolitană. 2. Descongestionarea infrastructurii educaționale din municipiul Cluj-Napoca și consolidarea Floreștiului ca pol educațional în cadrul zonei urbane funcționale. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 22 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta menționează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici pâna la termenul limită stabilit în Anunțul de participare. Reguli de comunicare și transmitere a datelor: Solicitările de clarificări se vor adresa în mod exclusiv în SEAP la Secțiunea ”Întrebări” din cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice iar răspunsurile la acestea vor fi publicate în SEAP atât la Secțiunea ”Documentație și Clarificări” cât şi fiecărui operator economic care a solicitat clarificarea, din cadrul anunțului de participare simplificat. A.C. va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări cel mai târziu a 11-a zi înainte de data depunerii ofertelor. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 22 zile
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: „ Achizitia serviciilor de proiectare faza SF, CU+Avize, PUZ, DTAC+DTOE, Proiect Tehnic+DE si asistenta tehnica din partea proiectantului pentru obiectivul ”CAMPUS EDUCATIONAL CETATEA FETEI FLORESTI” conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a achizitiei este defalcată dupa cum urmeaza: - 5.850.000,00 lei fara TVA – valoarea serviciilor de proiectare faza SF, CU+Avize, PUZ, DTAC+DTOE, Proiect Tehnic - 1.957.000,00 lei fară TVA – valoarea serviciilor de asistenta tehnica din partea proiectantului
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79314000 Durchführbarkeitsstudie