2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hekan hissikonsulttipalvelut
Beschreibung: Tällä kilpailutuksella valitaan Hekan nykyisiin ja tuleviin kohteisiin puitesopimuskumppanit osa-alueelle 1 ja osa-alueelle 2. Hekan hissikonsulttisopimuksen toimeksiannot koostuvat pääasiassa seuraavista tehtävistä: - Tuki Hekan hissien huoltosopimusten toteutumisessa ja valvonnassa - Hissien elinkaaren asiantuntijapalvelut - Hissien peruskorjaukset ja modernisoinnit asiantuntijapalvelut - Nosto-ovien asiantuntijapalvelut Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteillä. Molemmille sopimusalueille valitaan kaksi (2) puitesopimustoimittajaa, toimittaja nro 1. ja toimittaja nro 2. Sopimuskausi on kaksi (2) vuotta + optiovuodet (1+1).
Interne Kennung: 627467
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Osa-alue 1 etelän ja lännen alueiden hissit ja nosto-ovet
Beschreibung: Sopimusalue 1 etelän ja lännen alueiden hissit ja nosto-ovet - Hissejä n. 770 kpl - Nosto-ovia n. 45 kpl Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteillä.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Osa-alue 2 idän, pohjoisen ja erityisasunnot kohteiden hissit ja nosto-ovet
Beschreibung: Sopimusalue 2 idän, pohjoisen ja erityisasunnot kohteiden hissit ja nosto-ovet - Hissejä n. 875 kpl - Nosto-ovia n. 45 kpl Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteillä.
Interne Kennung: 2-1
2. Procedure
Procedure
Title: Hekan hissikonsulttipalvelut
Internal identifier: 627467
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2-1