2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE CURATENIE FACULTATEA DE BIOINGINERIE MEDICALA_UMF IASI
Beschreibung: Serviciile care constituie obiectul contractului sunt servicii de curăţenie, întreținere și igienizare la clădirea Facultății de Bioinginerie Medicală a Universităţii de Medicină şi Farmacie „Grigore T. Popa” din Iaşi. Durata contractului: 24 luni începând cu data de 07.10.2026 / data semnării contractului.
Interne Kennung: 4701100/2026/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciile care constituie obiectul contractului sunt servicii de curăţenie, întreținere și igienizare la clădirea Facultății de Bioinginerie Medicală a Universităţii de Medicină şi Farmacie „Grigore T. Popa” din Iaşi. Curățenie, întreținere si igienizare zilnică: - Curățarea si spălarea pardoselilor – manuală (toate suprafețele) și mecanizată obligatorie (suprafețe de gresie de pe holuri); - Curățarea și spălarea scărilor interioare și exterioare (de câte ori este nevoie); - Curățarea și spălarea balcoanelor (de câte ori este nevoie); - Colectarea și evacuarea deșeurilor din clădire la locurile special amenajate; - Înlocuirea sacilor menajeri din coșurile de gunoi; - Spălarea și dezinfectarea grupurilor sanitare (cabine, WC-uri, lavoare, oglinzi, pervaze); - Curățarea ușilor interioare prevăzute cu geamuri (de câte ori este nevoie); - Aerisirea spațiilor; - Golirea și curățarea scrumierelor din locurile de fumat (exterioare); - Întreținerea și igienizarea zilnică a tuturor spațiilor (de câte ori este nevoie). - Verificarea și completarea cu materiale igienice consumabile, puse la dispoziție de către beneficiar. Curățenie, întreținere si igienizare săptamânală: - Aspirarea mochetelor; - Eliminarea depunerilor de piatră și odorizarea obiectelor sanitare din grupurile sanitare (WC-uri, lavoare); - Îndepartarea prafului de pe mobilier, aviziere, stingătoare, hidranți, plinte, precum și ștergerea mobilierului cu substante de curațare a mobilierului; - Curățarea pervazurilor interioare ale ferestrelor; - Curățarea ușilor de la intrările în cladire (interior si exterior); - Curățarea și spalarea balustradelor scărilor, inclusiv a mâinii curente; - Curățarea lifturilor; - Curățarea spatiilor exterioare aferente cladirii si a curții interioare (de câte ori este nevoie). Curățenie, întreținere si igienizare lunară: - Curățarea și spalarea ușilor de lemn și a lambriurilor; - Curățarea aparaturii de birou; - Stergerea sau aspirarea prafului de pe pereți; - Spalarea pereților (daca este cazul); - Curățarea încaperilor anexa (de câte ori este necesar); - Ștergerea suprafețelor vitrate; - Spălarea mecanizată, o data la doua luni, a pardoselilor din grupurile sanitare. Curățenie, întreținere si igienizare generala: - Spălarea și dezinfectarea pardoselilor; - Spălarea pereților; - Aspirarea și spalarea mochetelor; - Curățarea petelor aparute accidental pe pardoseli; - Spălarea scărilor și a balustradelor; - Ștergerea suprafețelor vitrate; - Spălarea interioară a geamurilor de la etajele superioare; - Spalarea exterioara a geamurilor de la parter; - Curățarea pervazurilor interioare și exterioare ale ferestrelor; - Spalarea ușilor și a lambriurilor; - Aspirarea jaluzelelor de la ferestre; - Ștergerea corpurilor de iluminat; - Curățarea caloriferelor; - Îndepartarea pânzelor de paianjen; - Tratarea cu soluții protectoare a suprafețelor de lemn, sticlă; - Curățarea tapițeriei scaunelor; - Curățarea aparaturii de birou; - Ștergerea și spalarea mobilierului; - Golirea coșurilor de gunoi și schimbarea sacilor menajeri; - Aerisirea și odorizarea încăperilor; - Spălarea, dezinfectarea și odorizarea grupurilor sanitare; - Curățarea lifturilor cu soluție profesionala pentru inox (interior si exterior); - Spalarea coșurilor de gunoi interioare; - Golirea și curatarea scrumierelor din locurile de fumat (exterioare); - Curățarea spațiilor exterioare aferente clădirii și a curtii interioare; - Curățarea firmei luminoase din exterior o dată pe an; - Spălarea mecanizată, o data pe an, a pardoselilor din spațiile didactice, birouri, spatii anexa. Alte cerințe: - Prestatorul va asigura toate materialele necesare efectuării tuturor activităților de curățenie, întreținere și igienizare, respectiv îndeplinirea contractului de prestări servicii de curățenie, întreținere și igienizare pentru fiecare persoană de execuție. - Produsele de curățenie utilizate trebuie să fie de înaltă calitate, eficiente în îndepărtarea murdăriei, petelor și mirosurilor, protejând în același timp suprafețele, să prezinte siguranță la utilizare și să aibă un impactul redus asupra mediului. - Pentru îndeplinirea serviciilor de curățenie, întretinere și igienizare, vor fi asigurate un număr de 5 persoane de executie (agenți de curățenie) instruite în efectuarea operaţiunilor de curățenie, pentru care programul de lucru va fi, zilnic, de luni până vineri, astfel: • 4 persoane x 8 ore / zi în intervalul 06.00-14.00 sau 06.30-14.30 • 1 persoană x 8 ore / zi în intervalul 12.00-20.00 sau 12.30-20.30
Interne Kennung: 1