649743-2026 - Ergebnis
Ungarn – Bauarbeiten – Észak-balatoni vasútállomások építési munkái - 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Észak-balatoni vasútállomások építési munkái - 2
Beschreibung: Észak-balatoni vasútállomások építési munkái - 2 4. rész: Balatonalmádi (E09) vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése és lift építése Észak-balatoni vasútállomások felvételi épületeinek rekonstrukciójához és környezetrendezéséhez kapcsolódó kivitelezési projekt az alábbiak szerint: 4. rész: Balatonalmádi (E09) vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése és lift építése Balatonalmádi vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása. Balatonalmádi vasútállomás esetében, tekintettel arra, hogy az utasforgalom 200.000 fő/év nagyságú, a kivitelezési munkálatokat működő üzem mellett kell végezni, erre tekintettel a kivitelezés során a közlekedésbiztonsági, valamint a vagyon- és személyi biztonsági érdekeket ennek megfelelően kell érvényre juttatni. A projekt feladata továbbá a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint: - akadálymentesítés, - parkolás, - kerékpártárolás biztosítása, - utastájékoztatási rendszer korszerűsítése, - környezetrendezés. - A vasútállomáson 1 db új SK+55 cm magasperon kialakítása 250 m hosszon. A kapcsolódó vízépítési, közmű kiváltási, valamint egyéb építési és bontási munkákkal együtt, a szükséges egyeztetések lefolytatásával, valamint minden az építéshez, sikeres műszaki átadáshoz, használatba vételhez és forgalomba helyezéshez szükséges hozzájárulás, engedély megszerzésével. Az elvégzendő főbb feladatok és mennyiségek a következők: - meglévő állomásépület működő üzem mellett történő felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása - 569 m2 nettó alapterületen (a falak által befoglalt belső terület) felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése; - 30 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása; - 550 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése; - -környezetrendezés: 4130 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is; - 2000 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése, beleértve az utas tájékoztató és kiszolgáló rendszerek kiépítését; - 3 db lift és 1 db aluljáró építése, - megvalósulási dokumentáció készítése során építményinformációs modell (BIM) készítése az üzemeltetési feladatok támogatása érdekében.
Vorherige Bekanntmachung: 281250-2025
Interne Kennung: EKR002075822024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Balatonalmádi(E09)felvételi épület rekonstrukció
Beschreibung: 4. rész: Balatonalmádi (E09) vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése és lift építése Balatonalmádi vasútállomás felvételi épületének és előterének rekonstrukciója, valamint peron akadálymentesítése keretében a meglévő állomásépület felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása. Balatonalmádi vasútállomás esetében, tekintettel arra, hogy az utasforgalom 200.000 fő/év nagyságú, a kivitelezési munkálatokat működő üzem mellett kell végezni, erre tekintettel a kivitelezés során a közlekedésbiztonsági, valamint a vagyon- és személyi biztonsági érdekeket ennek megfelelően kell érvényre juttatni. A projekt feladata továbbá a közlekedési kapcsolatok kialakítása, valamint az állomási előtér fejlesztése a következők szerint: - akadálymentesítés, - parkolás, - kerékpártárolás biztosítása, - utastájékoztatási rendszer korszerűsítése, - környezetrendezés. - A vasútállomáson 1 db új SK+55 cm magasperon kialakítása 250 m hosszon. A kapcsolódó vízépítési, közmű kiváltási, valamint egyéb építési és bontási munkákkal együtt, a szükséges egyeztetések lefolytatásával, valamint minden az építéshez, sikeres műszaki átadáshoz, használatba vételhez és forgalomba helyezéshez szükséges hozzájárulás, engedély megszerzésével. Az elvégzendő főbb feladatok és mennyiségek a következők: - meglévő állomásépület működő üzem mellett történő felújítása, korszerűsítése, belső átalakítása - 569 m2 nettó alapterületen (a falak által befoglalt belső terület) felvételi épület építési munka, valamint a felvételi épületet kiszolgáló közművek átalakítása, kiépítése; - 30 férőhelyes parkoló létesítése, illetve meglévő parkoló felújítása; - 550 m2 alapterületen aszfalt kopórétegű burkolat terítése; - -környezetrendezés: 4130 m2 teljes alapterületen előtérrendezési munka, mely tartalmazza a gyalogosfelületek és kapcsolódó zöldfelületek rendezését, beleértve a környezetarchitektúra elemeket is; - 2000 m hosszon távközlési hálózatok helyi kábelének, valamint a kapcsolódó távközlési és biztosítóberendezési munkák kiépítése, beleértve az utas tájékoztató és kiszolgáló rendszerek kiépítését; - 3 db lift és 1 db aluljáró építése, - megvalósulási dokumentáció készítése során építményinformációs modell (BIM) készítése az üzemeltetési feladatok támogatása érdekében. A részletes feladatleírást a Közbeszerzési Dokumentáció (KD) tartalmazza.
Interne Kennung: EKR002075822024/4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45213321 Bau von Bahnhöfen, 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 42416100 Aufzüge, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen
Menge: 569 Quadratmeter