649804-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare-proiect tehnic și detalii de executie, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investitii „Lucrări de constructii de conducte de apa și canalizare a apelor reziduale in satele Mirceștii noi, Mirceștii Vechi, Balta Raței și Rădulești, comuna Vânători, judetul Vrancea“
Beschreibung: Servicii de proiectare-proiect tehnic și detalii de executie, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investitii „Lucrări de constructii de conducte de apa și canalizare a apelor reziduale in satele Mirceștii noi, Mirceștii Vechi, Balta Raței și Rădulești, comuna Vânători, judetul Vrancea“ - U.A.T. Comuna Vânători, judetul Vrancea NOTA:*Ofertantii participanti la procedura vor tine cont de denumirea completa a obiectivelor de investitii la intocmirea ofertei, asa cum se regasesc mai sus, inclusiv in cazul constituirii garantiei de participare Valoarea estimată totală 53.228.909,92 lei fara TVA, defalcata astfel: Capitolul 1 - Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului: 435.000lei fara TVA; Capitolul 3 - Cheltuieli pentru proiectare si asistenta tehnica: 1.370.000 lei fara TVA; Capitolul 4 Cheltuieli pentru investitia de baza: 50.924.492,39 lei fara TVA, din care: 4.1 Constructii si instalatii: 49.294.859,58lei fara TVA; 4.2 Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 271.605,47 lei fara TVA; 4.3 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj: 1.358.027,34lei fara TVA; Capitolul 5 Alte cheltuieli: 499.417,53 lei fara TVA Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Legenda AC - Autoritate contractantă ANAP - Agenția Națională pentru Achiziții Publice BCE - Banca Centrală Europeană OA - Ofertant asociat OE - Operator economic OI - Ofertant individual ONRC - Oficiul Național al Registrului Comerțului PF - Persoană fizică PFA - Persoană fizică autorizată PFIN - Propunere financiară PJ - Persoană juridică S - Subcontractant TS - Terț susținător PTH - Propunere tehnică PFIN - Propunere financiară
Interne Kennung: 631 / 2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de proiectare-proiect tehnic și detalii de executie, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivul de investitii „Lucrări de constructii de conducte de apa și canalizare a apelor reziduale in satele Mirceștii noi, Mirceștii Vechi, Balta Raței și Rădulești, comuna Vânători, judetul Vrancea“ - U.A.T. Comuna Vânători, judetul Vrancea
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 71322200 Planung von Rohrleitungen, 71356200 Technische Hilfe