2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu, oprogramowania i usług w celu zwiększenia poziomu cyberbezpieczństwa Zamawiającego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie sprzętu, licencji i usług: 1) Licencje silnika baz danych; 2) Urządzenie UTM; 3) Serwis do posiadanego urządzenia Fortigate 121G; 4) System do zbierania, analizy i zarządzania logami; 5) Tokeny programowe do dwuetapowej weryfikacji; 6) Rozwiązanie klasy NAC; 7) Nowy systemu EDR/XDR; 8) Platforma szkoleniowa z zakresu cyberbezpieczeństwa; 9) Certyfikowane szkolenia dla administratorów; 10) biblioteka taśm LTO9; 11) system kopii wyniesionych; 12) system odtwarzania środowisk informatycznych; 13) deduplikator dyskowy; 14) przełączniki sieci LAN; 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zwierają następujące załączniki: 1) Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1do SWZ 2) Formularz cenowo - asortymentowy stanowiący załącznik nr 1A do SWZ 3) Tabele wymagań technicznych stanowiące załącznik nr 1B do SWZ 4) Opis wymagań stanowiący załącznik nr 3do SWZ 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ 4. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, których charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę – należy przyjąć, że wskazane patenty, znaki towarowe, pochodzenie, procesy określają parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 5. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Wykonawcy oferujący rozwiązania równoważne do posiadanych przez Zamawiającego zobowiązani są do złożenia jednoznacznego oświadczenia w treści załącznika nr 1B do SWZ (tabeli wymagań technicznych) i potwierdzenia tych parametrów przedmiotowymi środkami dowodowymi. WYKAZ PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH 1. Zamawiający w celu potwierdzenia zgodności zaoferowanych dostaw i usług żąda złożenia wraz z ofertą wymienionych poniżej przedmiotowych środków dowodowych: 1) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące centrum przetwarzania danych – wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ 2) Oświadczenie producenta dotyczące zapewnienia wsparcia linii produktowych w zakresie oprogramowania backupowego: NetBackup i Backup Exec, CommVault Simpana, IBM TSM, Data Protector, EMC Networker (wymóg opisany w załączniku nr 1B do SWZ dla deduplikatorów dyskowych) 3) Deklaracja zgodności – dokument wystawiany przez producenta wyrobu albo jego upoważnionego przedstawiciela. (dotyczy wszystkich zaoferowanych urządzeń),(nie jest wymagana dla licencji/oprogramowania) 4) Karty katalogowe/produktowe i/lub inne materiały źródłowe (np. foldery, prospekty, karty zawierające dane techniczne, instrukcje użytkowania i instrukcje serwisowe lub ich fragmenty dot. oferowanego sprzętu, fotografie lub inne dokumenty producenta ) potwierdzające wymagane parametry – dotyczy potwierdzenia parametrów w załączniku nr 1B do SWZ tj. tabeli wymagań technicznych Zamawiający dopuszcza jako dokumenty równoważne Oświadczenie producenta* jako dokument potwierdzający wymagane parametry techniczne, Oświadczenie autoryzowanego przedstawiciela producenta* sprzętu lub oprogramowania, licencji jako dokument potwierdzający wymagane parametry techniczne Oświadczenia dystrybutora* sprzętu lub oprogramowania, licencji jako dokument potwierdzający wymagane parametry techniczne *wykonawca może być jednym z w/w podmiotów 5) Karty katalogowe/produktowe i/lub inne materiały źródłowe (np. foldery, prospekty, karty zawierające dane techniczne, instrukcje użytkowania i instrukcje serwisowe lub ich fragmenty dot. oferowanego sprzętu, fotografie lub inne dokumenty producenta ) potwierdzające wymagane parametry – dotyczy potwierdzenia parametrów w zakresie Kryterium oceny ofert K2 Zamawiający dopuszcza jako dokumenty równoważne Oświadczenie producenta* jako dokument potwierdzający wymagane parametry techniczne, Oświadczenie autoryzowanego przedstawiciela producenta* sprzętu lub oprogramowania, licencji jako dokument potwierdzający wymagane parametry techniczne Oświadczenia dystrybutora* sprzętu lub oprogramowania, licencji jako dokument potwierdzający wymagane parametry techniczne *wykonawca może być jednym z w/w podmiotów 6) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące rozszerzonego wsparcia technicznego w ramach kryterium K3 2. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w języku polskim lub angielskim. 3. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym innym niż język angielski przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski 4. Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe środki dowodowe zostały sporządzone w formie elektronicznej i opatrzone podpisem kwalifikowanym przez Wykonawcę. 5. W sytuacji, gdy przedmiotowe środki dowodowe zostały sporządzone w formie elektronicznej i opatrzone podpisem kwalifikowanym przez ich wystawcę (upoważniony podmiot) należy przekazać je w takiej formie. 6. W przypadku, gdy przedmiotowe środki dowodowe zostały wystawione w formie papierowej należy przekazać cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym przez wykonawcę 7. W sytuacji, gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienie w wyznaczonym terminie. 8. Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych dotyczących kryterium oceny ofert K2 i K3 9. Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe środki dowodowe potwierdzały stan faktyczny na dzień składania ofert. 10. Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe środki dowodowe były aktualne na dzień złożenia/uzupełnienie.
Interne Kennung: DZP.26.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa sprzętu, oprogramowania i usług w celu zwiększenia poziomu cyberbezpieczństwa Zamawiającego
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zwierają następujące załączniki: 1) Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1do SWZ 2) Formularz cenowo - asortymentowy stanowiący załącznik nr 1A do SWZ 3) Tabele wymagań technicznych stanowiące załącznik nr 1B do SWZ 4) Opis wymagań stanowiący załącznik nr 3do SWZ OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY 1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć na dzień składania ofert: a) Formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ b) Formularz cenowo – asortymentowy z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1A do SWZ. c) Tabela wymagań technicznych z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1B do SWZ. d) Oświadczenie Wykonawcy (JEDZ) - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. e) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (JEDZ) - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. ( o ile dotyczy) f) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2A do SWZ ( o ile dotyczy) g) Oświadczenie o wykazaniu braku podstaw do wykluczenia w zakresie ustawy sankcyjnej – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2B do SWZ h) Oświadczenie o wykazaniu braku podstaw do wykluczenia w zakresie ustawy sankcyjnej dot. podmiotu udostępniającego zasoby– wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2B do SWZ ( o ile dotyczy) i) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby ( o ile dotyczy) j) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdz. VIII SWZ k) Pełnomocnictwo ( o ile dotyczy) l) Dowód wniesienia wadium – dotyczy innej formy niż pieniężna UWAGA!!! Załączniki nr 1, 1A, 1B do SWZ stanowią treść oferty i w związku z tym nie podlegają uzupełnieniu. Brak tych dokumentów stanowi o nieważności złożonej oferty. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Termin realizacji zamówienia - do 21 dni od daty zawarcia umowy, lecz nie później niż do 27.05.2026 roku. Wymagania, jakie musi spełniać oferta składana przez dwa lub więcej podmiotów (Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia np. konsorcja, spółki cywilne): 1) Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 2) Wykonawcy występujący wspólnie zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 4) Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym jest również złożenie przez któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, równocześnie oferty indywidualnej oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5) Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 80550000 Sicherheitsausbildung