649850-2025 - Wettbewerb
Polen – Personenkraftwagen – Dostawy samochodów osobowych segmentu D oraz samochodów dostawczych L4H3 w policyjnej wersji nieoznakowany (2 zadania częściowe)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy samochodów osobowych segmentu D oraz samochodów dostawczych L4H3 w policyjnej wersji nieoznakowany (2 zadania częściowe)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy samochodów osobowych segmentu D oraz samochodów dostawczych L4H3 do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa oddzielne zadania częściowe: 1) Jednakowe samochody osobowe segmentu D w wersji nieoznakowanej – 20 szt., w tym 10 szt. w ramach zamówienia gwarantowanego (dostawa do dnia 19.12.2025 r.) oraz 10 szt. w ramach prawa opcji (umowa będzie obowiązywała do dnia 18.12.2026 r.), 2) Jednakowe samochody furgon dostawczy L4H3 w wersji nieoznakowanej – 2 szt., w tym 1 szt. w ramach zamówienia gwarantowanego (dostawa do dnia 19.12.2025 r.) oraz 1 szt. w ramach prawa opcji (umowa będzie obowiązywała do dnia 18.12.2026 r.). 2. Pełny opis przedmiotu zamówienia, w tym specyfikacje techniczne pojazdów, zawarte są w Załącznikach nr 8/1-2 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza pojazdów nie spełniających parametrów technicznych wymaganych w Opisie przedmiotu zamówienia – Specyfikacjach technicznych.
Interne KennungZ-t-P/39/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli środki, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane w niezbędnym terminie. 2. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej wyklucza się również Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 514). 5. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej wyklucza się także Wykonawców, w stosunku do których zachodzi okoliczność wskazana w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej rozporządzenie 2022/576, tj. Wykonawcę, który będzie realizować przedmiot zamówienia z udziałem: 1) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 2) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w pkt. 1); lub 3) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt. 1) lub 2); - w tym dostawców, podwykonawców lub innych podmiotów, na których zdolnościach polega wykonawca, w przypadku, gdy na te podmioty przypadać będzie ponad 10% wartości zamówienia. 6. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1-2 i 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa powyżej. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy. b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami i informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 11 do SWZ, c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 – wzór stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 7. Na ofertę składają się dokumenty wskazane w pkt 14 Rozdziału XIV Specyfikacji Warunków Zamówienia - dokumenty dostępne na stronie prowadzonego postępowania www.ezamowienia.gov.pl
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34136100 Leichtlastwagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawy samochodów osobowych segmentu D w policyjnej wersji nieoznakowany
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy jednakowych samochodów osobowych segmentu D w policyjnej wersji nieoznakowany (20 szt., w tym 10 szt. w ramach zamówienia gwarantowanego (dostawa do dnia 19.12.2025 r.) oraz 10 szt. w ramach prawa opcji (umowa będzie obowiązywała do dnia 18.12.2026 r.), do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. 2. Pełny opis przedmiotu zamówienia, w tym specyfikacja techniczna pojazdów, zawarta jest w Załączniku nr 8/1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza pojazdów nie spełniających parametrów technicznych wymaganych w Opisie przedmiotu zamówienia – Specyfikacjach technicznych.
Interne KennungZ-t-P/39/2025, zadanie częściowe nr 1
Menge20 Stück
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji może zostać zastosowane wyłącznie po zrealizowaniu 100 % wartości zamówienia gwarantowanego, w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia większej ilości pojazdów samochodowych w stosunku do przewidzianych w zakresie gwarantowanym. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. Zamawiający o uruchomieniu prawa opcji pisemnie zawiadomi Wykonawcę w terminie wskazanym w Projekcie umowy. 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.
LosLOT-0002
TitelDostawy samochodów dostawczych L4H3 w policyjnej wersji nieoznakowany
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są dostawy jednakowych samochodów furgon dostawczy L4H3 w policyjnej wersji nieoznakowany (2 szt., w tym 1 szt. w ramach zamówienia gwarantowanego (dostawa do dnia 19.12.2025 r.) oraz 1 szt. w ramach prawa opcji (umowa będzie obowiązywała do dnia 18.12.2026 r.), do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. 2. Pełny opis przedmiotu zamówienia, w tym specyfikacja techniczna pojazdów, zawarta jest w Załączniku nr 8/2 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza pojazdów nie spełniających parametrów technicznych wymaganych w Opisie przedmiotu zamówienia – Specyfikacjach technicznych.
Interne KennungZ-t-P/39/2025, zadanie częściowe nr 2
Haupteinstufung (cpv): 34136100 Leichtlastwagen
Menge2 Stück