649881-2025 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa sprzętu do diagnostyki genetycznej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu do diagnostyki genetycznej.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu do diagnostyki genetycznej: 1. stacji do przygotowania reakcji PCR (Część 1), 2. infrastruktury serwerowej do przechowywania wyników badań (IT) (Część 2), do wskazanych przez zamawiającego pomieszczeń wraz z montażem (jeżeli dotyczy), zainstalowaniem (jeżeli dotyczy), uruchomieniem (jeżeli dotyczy), oddaniem do eksploatacji (w zakresie wymaganym przez specyfikę danego sprzętu), przeszkoleniem personelu (w zakresie wymaganym przez specyfikę danego sprzętu) oraz o wymaganiach jakościowych odnoszących się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załącznikach nr 3.1 i 3.2 do SWZ.
Interne KennungDZP.261.37.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320, t.j. ze zm., zwanej dalej Pzp), zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, ponieważ zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający ubiega się o uzyskanie dofinansowania do zakupu sprzętów będących przedmiotem zamówienia w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia, w związku z Narodową Strategią Onkologiczną pn. „Zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej” w 2025 r. Zgodnie z Ogłoszeniem Ministerstwa Zdrowia, zapłata za wskazany sprzęt, musi zostać dokonana do dnia 31.12.2025 r. Tymczasem standardowy przebieg procedury udzielenia zamówienia o wartości przekraczającej próg unijny jest czasochłonny i może narazić zamawiającego na ryzyko niedotrzymania wyznaczonego terminu. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert oznacza możliwość dłuższego terminu realizacji zamówienia przez potencjalnego Wykonawcę, co może mieć korzystny wpływ na krąg potencjalnych wykonawców. Wobec powyższego skrócenie czasu składania ofert należy uznać za w pełni uzasadnione.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver
5. Los
LosLOT-0001
Titel1
BeschreibungStacja do przygotowania reakcji PCR. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 3.1 do SWZ.
Interne Kennung1
LosLOT-0002
Titel2
BeschreibungInfrastruktura serwerowa do przechowywania wyników badań (IT). Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 3.2 do SWZ.
Interne Kennung2
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver