649962-2026 - Wettbewerb
Finnland – Restaurant- und Bewirtungsdienste – Kahviopalvelut Keski-Pohjanmaan keskussairaalaan ja sote-keskukseen
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kahviopalvelut Keski-Pohjanmaan keskussairaalaan ja sote-keskukseen
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen Keski-Pohjanmaan keskussairaalan ja sote-keskuksen kahviopalveluiden tuottaminen. Hankinta kilpailutetaan käyttöoikeussopimuksena. Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on 1.2.2027 ja sopimuskausi päättyy 31.1.2030. Sopimukseen sisältyy myös kaksi erikseen päätettävää optiovuotta. Toiminnan haltuunoton aikataulu sovitaan valitun palveluntuottajan kanssa erikseen. Hankinnan kohde on määritelty tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Hankintaan osallistuminen sisältää pakollisen tutustumistilaisuuden Keski-Pohjanmaan keskussairaalan ja Sote-keskuksen kahvilatiloihin. Ks. tarkemmin kohta Muut Asiat.
Interne Kennung: 4342/02.08.01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta kilpailutetaan avoimena menettelynä. Kaikki hankinnasta kiinnostuneet voivat jättää tarjouksen. Hankintayksikkö valitsee yhden (1) kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouspyynnön mukaisen tarjouksen tehneen ja asetetut vähimmäisvaatimukset täyttävän palveluntuottajan tuottamaan palvelua.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4342/02.08.01/2026
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55300000 Restaurant and food-serving services
5. Lot
Lot: LOT-0000