650040-2026 - Ergebnis
Schweden – Bauarbeiten – Driftentreprenad för tvätt av filter sand
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Driftentreprenad för tvätt av filter sand
Beschreibung: Denna upphandling avser driftentreprenad för tvätt av filter sand. Driftentreprenaden omfattar skrapning (skumning) och djupgrävning av infiltrations bassänger, transport av sand till lagring och till sand tvätt(mobil tvättanläggning som ska stå på plats ute hos kund) tvätt av sand, transport av tvättad sand till lagring och tillbaka till infiltrations bassänger, tillsyn av oljeavskiljare och rännor, rening och avledning av tvättvatten och omhändertagande och avyttring av restmaterial.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Drift av sandtvätt Telge Nät