650110-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru servicii de preparare si distribuire a hranei pe o perioada de 3 ani: Lot 1 – Pentru copiii care frecventeaza Centrul de Ingrijire de Zi Oradea, situat pe str Clujului nr.188/A Lot 2 – Pentru copiii care frecventeaza Centrul de Ingrijire de Zi Oradea, situat pe str Traian Lalescu nr.3 Lot 3 – Pentru persoanele aflate intr-o situatie vulnerabila in regim de cantina sociala
Beschreibung: Obiectivele specifice ale activitatii sunt : Lot 1 : servicii de preparare și distribuire a hranei pentru copiii care frecventează Centrul de Îngrijire de Zi Oradea situat în Oradea, str. Clujului nr. 188 A Prepararea şi distribuirea hranei pentru copiii care frecventează Centrul de Îngrijire de Zi Oradea cu sediul in Oradea, str. Clujului nr. 188 A (aproximativ 60 de copii cu vârste între 6/7 ani şi 18 ani). Hrana va fi asigurată în cantităţile şi cu conţinutul caloric stabilit de către personalul specializat din cadrul centrelor, respectând principiile unei alimentaţii raţionale, respectiv Legea nr.123/2008, O.M.S. nr.1563/2008 şi O.M.S. 1456/2020). Porţiile vor fi pregătite şi preparate de prestatorul serviciului cu respectarea necesarului zilnic de calorii şi substanţe nutritive pentru copii, prevăzute de legislaţia în vigoare. (O.M.S. 1456/2020 si O.M.S. 1563/2008). Numărul copiilor in centru variaza în funcţie de prezenţa zilnică a acestora. Totodată se va asigura prepararea şi distribuirea hranei pentru copiii cu cerinţe alimentare speciale ( intoleranţă la lactoză, vegetarieni etc.), în funcţie de solicitarea scrisă a personalului specializat din cadrul fiecărui centru şi în baza meniului special alcătuit de către acesta). Lot 2 – servicii de preparare și distribuire a hranei pentru copiii care frecventează Centrul de Îngrijire de Zi Oradea situat în Oradea, str. Traian Lalescu nr. 3/C, prin încheierea unui acord cadru pe o perioadă de 3 ani Prepararea şi distribuirea hranei pentru copiii care frecventează Centrul de Îngrijire de Zi Oradea cu sediul in Oradea, str. Traian Lalescu nr. 3/C (aproximativ 50 de copii cu vârste între 6/7 ani şi 18 ani). Hrana va fi asigurată în cantităţile şi cu conţinutul caloric stabilit de către personalul specializat din cadrul centrelor, respectând principiile unei alimentaţii raţionale, respectiv Legea nr.123/2008, O.M.S. nr.1563/2008 şi O.M.S. 1456/2020). Porţiile vor fi pregătite şi preparate de prestatorul serviciului cu respectarea necesarului zilnic de calorii şi substanţe nutritive pentru copii, prevăzute de legislaţia în vigoare. (O.M.S. 1456/2020 si O.M.S. 1563/2008). Numărul copiilor in centru variaza în funcţie de prezenţa zilnică a acestora. Totodată se va asigura prepararea şi distribuirea hranei pentru copiii cu cerinţe alimentare speciale ( intoleranţă la lactoză, vegetarieni etc.), în funcţie de solicitarea scrisă a personalului specializat din cadrul fiecărui centru şi în baza meniului special alcătuit de către acesta). Lot 3 – serviciil de preparare şi distribuire a hranei pentru persoanele aflate într-o situaţie vulnerabilă din municipiul Oradea (în regim de cantină socială) Prepararea şi servirea zilnica a 2 (două) mese, care se vor distribui o dată pe zi, în locaţia special amenajată în acest scop, situată în Oradea str. Johann Gutenberg nr.8, respectând principiile unei alimentaţii raţionale. Pentru zilele de sâmbătă, duminică şi cu prilejul sărbătorilor legale, se va distribui hrană rece a cărei cost se va încadra în norma zilnică de hrană prevăzută de lege. Se va asigura prepararea şi distribuirea hranei pentru aproximativ 150 beneficiari, iar porţia de hrană zilnică va fi repartizată în caserole, de unică folosinţă.
Interne Kennung: cod unic 14371033/2024/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 – Servicii de preparare si distribuire a hranei pentru copiii care frecventeaza Centrul de Ingrijire de Zi Oradea, situat pe str Clujului nr.188/A
Beschreibung: Lot 1 – servicii de preparare şi distribuire a hranei pentru hranei pentru copiii care frecventează Centrul de Îngrijire de Zi Oradea situat în Oradea, str. Clujului nr. 188 A, Tipurile de servicii sunt cele descrise in caietul de sarcini nr: Lot 1 – 11435/05.04.2024 Lot 1 : Se estimeaza ca vor fi atribuite contractele subsecvente/lot avand valori egale, dupa cum urmeaza: • In primul an - un contract subsecvent in valoare de 299.640,00 lei fara tva • In al doilea an - un contract subsecvent in valoare de 299.640,00 lei fara tva • In al treilea an - un contract subsecvent in valoare de 299.640,00 lei fara tva Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inclusiv, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 – Servicii de preparare si distribuire a hranei pentru copiii care frecventeaza Centrul de Ingrijire de Zi Oradea, situat pe str Traian Lalescu nr.3
Beschreibung: Lot 2 – servicii de preparare şi distribuire a hranei pentru copiii care frecventează Centrul de Îngrijire de Zi Oradea situat în Oradea, str. Traian Lalescu nr. 3/C. Tipurile de servicii sunt cele descrise in caietul de sarcini nr: Lot 2 –12043/11.04.2024 Lot 2 : Se estimeaza ca vor fi atribuite contractele subsecvente/lot avand valori egale, dupa cum urmeaza: • In primul an - un contract subsecvent in valoare de 249.700,00 lei fara tva • In al doilea an - un contract subsecvent in valoare de 249.700,00 lei fara tva • In al treilea an - un contract subsecvent in valoare de 249.700,00 lei fara tva Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inclusiv, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 – servicii de preparare şi distribuire a hranei pentru persoanele aflate într-o situaţie vulnerabilă din municipiul Oradea (în regim de cantină socială)
Beschreibung: Lot 3 – servicii de preparare şi distribuire a hranei pentru persoanele aflate într-o situaţie vulnerabilă din municipiul Oradea (în regim de cantină socială) Tipurile de servicii sunt cele descrise in caietul de sarcini nr: Lot 3 – 12035/11.04.2024 Lot 3: Se estimeaza ca vor fi atribuite contractele subsecvente/lot avand valori egale, dupa cum urmeaza: • In primul an - un contract subsecvent in valoare de 1.242.825,00 lei fara tva • In al doilea an - un contract subsecvent in valoare de 1.242.825,00 lei fara tva • In al treilea an - un contract subsecvent in valoare de 1.242.825,00 lei fara tva
Interne Kennung: 3