See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de autobuze electrice echipate cu sisteme ITS pentru transportul public local de persoane în Municipiul Zalău
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă furnizarea de autobuze electrice din gama de 18 m, respectiv 6-8 m, echipate cu sisteme ITS și a stațiilor de reîncărcare a acumulatorilor din autobuze (stații de încărcare lentă și stații de încărcare rapidă), în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini nr. 91479/20.11.2023, Lot nr. 1 - Autobuze electrice din gama de 18 m echipate cu sisteme ITS și stații de reîncărcare, care cuprind: 1. Autobuze electrice din gama de 18 m - 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe, servicii de control calitate- operatiuni cu titlu accesoriu, echipate cu următoarele sisteme ITS: 1.1. Sistem de management al transportului public – calculator ITS și aplicații dedicate- cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc. 1.2 Sistem de informare a călătorilor, cu montaj şi punere în funcţiune - 5 buc., 1.3. Sistem de acces la Internet – WiFi, cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc.; 1.4. Sistem de supraveghere video, cu montaj şi punere în funcţiune– 5 buc. 1.5. Sistem de e-ticketing – validatoare, cu montaj şi punere în funcţiune – 20 buc. (cȃte 4 validatoare amplasate în fiecare autobuz) 1.6. Active necorporale - licențe 2. Stații de reîncărcare lente, cu montaj și punere în funcțiune - 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe; Lot nr. 2 - Autobuze electrice din gama de 6-8 m echipate cu sisteme ITS și stații de reîncărcare, care cuprinde următoarele: 1. Autobuze electrice din gama de 6-8 m – 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe, servicii de control calitate- operatiuni cu titlu accesoriu, echipate cu următoarele sisteme ITS: 1.1. Sistem de management al transportului public – calculator ITS și aplicații dedicate- cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc. 1.2. Sistem de informare a călătorilor, cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc 1.3. Sistem de acces la Internet – WiFi, cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc.; 1.4. Sistem de supraveghere video, cu montaj şi punere în funcţiune– 5 buc 1.5. Sistem de e-ticketing – validatoare, cu montaj şi punere în funcţiune – 15 buc. (cȃte 3 validatoare amplasate în fiecare autobuz); 1.6 Active necorporale - licențe 2. Stații de reîncărcare lente, cu montaj și punere în funcțiune – 5 buc.., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe;, 3. Stații de reîncărcare rapide, cu montaj și punere în funcțiune – 2 buc, inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe. Informatii complete cu privire la descrierea contractului, se regasesc la sectiunea VI.6.3 Informatii suplimentare
Interne Kennung: 4291786/2024/C18
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autobuze electrice din gama de 18 m echipate cu sisteme ITS și stații de reîncărcare
Beschreibung: Obiectul achiziției îl reprezintă furnizarea de autobuze electrice din gama de 18 m, respectiv 6-8 m, echipate cu sisteme ITS și a stațiilor de reîncărcare a acumulatorilor din autobuze (stații de încărcare lentă și stații de încărcare rapidă), în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini nr. 91479/20.11.2023, certificate conform standardelor de calitate internațională specifice. Achiziţia produselor se va realiza pe loturi, dupǎ cum urmeazǎ: Lot nr. 1 - Autobuze electrice din gama de 18 m echipate cu sisteme ITS și stații de reîncărcare, care cuprinde următoarele: 1. Autobuze electrice din gama de 18 m - 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe, servicii de control calitate - operatiuni cu titlu accesoriu, echipate cu următoarele sisteme ITS: 1.1. Sistem de management al transportului public – calculator ITS și aplicații dedicate- cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc. 1.2 Sistem de informare a călătorilor, cu montaj şi punere în funcţiune - 5 buc., care include: - Subsistem de informare interioară – ecran de tip display – 10 ecrane (cȃte 2 ecrane amplasate în fiecare autobuz); - Subsistem de informare exterioară – panouri de informare – 15 panouri (cȃte 3 panouri de informare amplasate în fiecare autobuz); 1.3. Sistem de acces la Internet – WiFi, cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc.; 1.4. Sistem de supraveghere video, cu montaj şi punere în funcţiune– 5 buc. care include: - Sistem de supraveghere video - camere video - 50 camere video (cȃte 10 camere video amplasate în fiecare autobuz) - Sistem de supraveghere video – MDVR – sistem digital de înregistrare video – 5 buc.; 1.5. Sistem de e-ticketing – validatoare, cu montaj şi punere în funcţiune – 20 buc. (cȃte 4 validatoare amplasate în fiecare autobuz) 1.6. Active necorporale - licențe, respectiv: 1.6.1. Licență software pentru sistem ITS computer de bord sistem de management transport public – 5 buc.; 1.6.2. Licență software pentru sistem ITS - sistem de informare a călătorilor – 5 buc; 1.6.3. Licență software pentru sistem ITS - sistem de monitorizare video – 5 buc; 1.6.4. Licență software pentru sistem ITS – validator - sistem de e-ticketing – 20 buc; 2. Stații de reîncărcare lente, cu montaj și punere în funcțiune - 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30123100 Fahrscheinentwerter, 31682540 Transformatorstationsausstattung, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 42418910 Beladevorrichtungen, 42961300 Fahrzeugortungssystem
Los: LOT-0002
Titel: Autobuze electrice din gama de 6-8 m echipate cu sisteme ITS și stații de reîncărcare
Beschreibung: 1. Autobuze electrice din gama de 6-8 m – 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe, servicii de control calitate - operatiuni cu titlu accesoriu, echipate cu următoarele sisteme ITS: 1.1. Sistem de management al transportului public – calculator ITS și aplicații dedicate- cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc. 1.2. Sistem de informare a călătorilor, cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc., care include: - Subsistem de informare interioară – ecran de tip display – 5 ecrane (cȃte 1 ecran amplasat în fiecare autobuz); - Subsistem de informare exterioară – panouri de informare – 15 panouri (cȃte 3 panouri de informare amplasate în fiecare autobuz); 1.3. Sistem de acces la Internet – WiFi, cu montaj şi punere în funcţiune – 5 buc.; 1.4. Sistem de supraveghere video, cu montaj şi punere în funcţiune– 5 buc. care include: - Sistem de supraveghere video - camere video - 35 camere video (cȃte 7 camere video amplasate în fiecare autobuz); - Sistem de supraveghere video – MDVR – sistem digital de înregistrare video – 5 buc.; 1.5. Sistem de e-ticketing – validatoare, cu montaj şi punere în funcţiune – 15 buc. (cȃte 3 validatoare amplasate în fiecare autobuz); 1.6 Active necorporale - licențe, respectiv: 1.6.1. Licență software pentru sistem ITS computer de bord sistem de management transport public – 5 buc.; 1.6.2. Licență software pentru sistem ITS - sistem de informare a călătorilor – 5 buc; 1.6.3. Licență software pentru sistem ITS - sistem de monitorizare video – 5 buc; 1.6.4. Licență software pentru sistem ITS – validator - sistem de e-ticketing – 15 buc; 2. Stații de reîncărcare lente, cu montaj și punere în funcțiune – 5 buc., inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe; 3. Stații de reîncărcare rapide, cu montaj și punere în funcțiune – 2 buc. , inclusiv SDV-uri, echipamente și soft-uri specifice pentru executarea lucrărilor de întreținere și reparații, diagnosticare și reglare, stocul de rezervă pentru piesele de schimb și materiale -piese materiale de prima dotare, stocul de rezervă pentru agregate și unități electronice de comandă, servicii de instruire, programe și licențe.
Interne Kennung: 2