650314-2026 - Ergebnis
Rumänien – Überholungs- und Sanierungsarbeiten – Lucrari pentru reabilitarea si cresterea performantei energetice in Caminele Studentesti G3-G4 (Campus Magurele)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrari pentru reabilitarea si cresterea performantei energetice in Caminele Studentesti G3-G4 (Campus Magurele)
Beschreibung: Universitatea din Bucuresti intenționează să achiziționeze lucrari pentru reabilitarea si cresterea performantei energetice, cu scopul obținerii reducerii consumului de energie pentru încălzire, comparativ cu consumul anual de energie pentru încălzire înainte de renovarea clădirii, ceea ce va conduce la o creștere semnificativă a economiilor de energie primară în comparație cu starea anterioară renovării. Achiziția se va realiza din finanțarea proiectului "Reabilitarea și creșterea performanței energetice pentru căminele studențești G3 - G4 din Campusul studențesc Măgurele", cod e-PNRR 295827334, acordată Beneficiarului de către Ministerul Educatiei, în cadrul apelului Modernizarea infrastructurii universitare pentru un spațiu academic echitabil, prin PNRR, Pilonul VI. Politici pentru noua generație, Componenta C15: Educație, Investiția 17. Asigurarea infrastructurii universitare (cămine, cantine, spații de recreere și lectură). Lucrarile vizeaza modernizarea infrastructurii universitare pentru un spațiu academic echitabil, asigurarea infrastructurii universitare (cămine, cantine, spații de recreere și lectură). Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 24 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 21-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: PAAPD1511385
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Cantitatile necesare pentru executarea lucrarilor sunt prevazute in devizele G3-G4 transmise de proiectant. Cerintele specifice sunt prevazute in caietul de sarcini. Prin intermediul acestor lucrari se vizează modernizarea infrastructurii universitare pentru un spațiu academic echitabil si asigurarea infrastructurii universitare (cămine,cantine, spații de recreere și lectură).
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231113 Neuverlegung von Rohrleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45421000 Bautischlerarbeiten