650486-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Herzklappen – Furnizarea a 83 loturi de materiale sanitare si dispozitive medicale in Program National de Boli Cardiovasculare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea a 83 loturi de materiale sanitare si dispozitive medicale in Program National de Boli Cardiovasculare
Beschreibung: Achiziția a 83 de tipuri de materiale sanitare și dispozitive medicale necesare în cadrul Programului Național de Boli Cardiovasculare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: PAAP-12530000-2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33182220 Herzklappen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: VALVA MECANICA AORTICA MONTATA INTRUN GREFON VASCULAR /CONDUCT VALVULAT
Beschreibung: Furnizare de materiale si dispozitive medicale necesare in cadrul Programului de Boli Cardiovasculare , unde operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi. Durata contractului va fi de 36 luni cu posibilitatea prelungirii valabilitatii prin incheierea de acte aditionale. Contractele subsecvente se vor încheia saptamanal, lunar, trimestrial, în funcție de fondurile alocate și/sau solicitările medicului coordonator de program (in functie de cazuistica).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: OXIGENATOR CU MEMBRANA MICROPOROASA SI CIRCUIT EXTRACOPRORAL DE SANGE CU SET TUBULATURA TRATAT
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33186100 Oxygenator
Los: LOT-0003
Titel: SETURI DE CARDIOPLEGIE ADULTI
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0004
Titel: STENT GRAFT AUTOEXPANDABIL PENTRU TRATAMENTUL ANEVRISMELOR AORTEI TORACICE (ENDOGRAFTURI PENTRU CHIRURGIE AORTICA)
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33184500 Koronare Endoprothesen
Los: LOT-0005
Titel: STENT GRAFT AUTOEXPANDABIL PENTRU TRATAMENTUL ANEVRISMELOR AORTEI ABDOMINALE (ENDOGRAFTURI PENTRU CHIRURGIE AORTICA)
Beschreibung: Furnizare de materiale si dispozitive medicale necesare in cadrul Programului de Boli Cardiovasculare , unde operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi. Durata contractului va fi de 36 luni cu posibilitatea prelungirii valabilitatii prin incheierea de acte aditionale. Contractele subsecvente se vor încheia saptamanal, lunar, trimestrial, în funcție de fondurile alocate și/sau solicitările medicului coordonator de program (in functie de cazuistica)
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: VALVA BIOLOGICA FARA SUTURA DIN OERICARD BOVIN
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CANULA FEMURALA VENOASA 23/25
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33141220 Kanülen
Los: LOT-0008
Titel: CANULA FEMURALA VENOASA 22/22
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: KIT VASCULAR DILATATOR
Beschreibung: Furnizare de materiale si dispozitive medicale necesare in cadrul Programului de Boli Cardiovasculare , unde operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi. Durata contractului va fi de 36 luni cu posibilitatea prelungirii valabilitatii prin incheierea de acte aditionale. Contractele subsecvente se vor încheia saptamanal, lunar, trimestrial, în funcție
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: OXIGENATOR CU CIRCUIT INTEGRAT constituit din membrana din fibre canalízate din polipropilena biocompatibila
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SIGILANT CHIRURGICAL PENTRU CONDITII UMEDE
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: ADEZIV CHIRURGICAL PENTRU SUTURI CARDIACE /VASCULARE 2ML
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: PROTEZA VASCULARA LINIARA DIN POLIESTER SIGILAT DIVERSE MARIMI 24-38 MM
Beschreibung: Cardiovasculare , unde operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi. Durata contractului va fi de 36 luni cu posibilitatea prelungirii valabilitatii prin incheierea de acte aditionale. Contractele subsecvente se vor încheia saptamanal, lunar, trimestrial, în funcție de fondurile alocate și/sau solicitările medicului coordonator de program (in functie de cazuistica).
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33184300 Herzprothesen
Los: LOT-0014
Titel: PROTEZA VASCULARA BIFURCATA DIN POLIESTER SIGILAT - DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CLIPURI TITAN PENTRU FIXAT FIRE POLIESTER
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: KIT DISPOZITIV DE FIXARE A FIRELOR DE POLIESTER PENTRU PROCEDURI MINIM INVAZIVE
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: KIT OXIGENATOR EXTRACORPOREAL SI SET TRATAT
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: SOLUTIE DE CARDIOPLEGIE PENTRU CIRCULATIE EXTRACOPROREALA 1000 ML TIP 4
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: SOLUTIE DE CARDIOPLEGIE 2000 ML TIP 1
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: SOLUTIE DE CARDIOPLEGIE PENTRU CIRCULATIE EXTRACOPROREALA 1000 ML TIP 2
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: VALVA BIOLOGICA DIN PERICARD BOVIN
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: INEL DE VALVULOPLASTIE 4D
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: STENT PERIFERIC ACOPERIT PE BALON EXPANDABIL
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: STENT PERIFERIC AUTOEXPANDABIL
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: CATETER CU BALON PENTRU PTA COMPATIBIL CU GHID DE 0.035
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Los: LOT-0026
Titel: PROTEZA VASCULARA BIOSINTETICA DIN COLAGEN OVIN RETICULAT
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: VALVA BIOLOGICA PORCINA FARA STENT DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: SISTEM DE IMPLANTARE TRANSFEMURALA PENTRU VALVA AORTICA TRANSCATETER CU SISTEM DE LIVRARE TRANSFEMURAL SI SISTEM DE INCARCARE VALVA (FLEXNAV)
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: SISTEM ENDOVASCULAR TRIMODULAR DE REPARARE SI SIGILARE PENTRU ANEVRISMUL DE AORTA ABDOMINALA - ENDOGRAFT PENTRU CHIRURGIE TIP I
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: DISPOZITIV DE INCHIDERE A DEFECTULUI SEPTAL ATRIAL CU SISTEM DE LIVRARE -DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Los: LOT-0031
Titel: DISPOZITIV DE INCHIDERE A PERSISTENTEI DE CANAL ATRIAL CU SISTEM DE LIVRARE -DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: DISPOZITIV DE INCHIDERE A DEFECTULUI PFO CU SISTEM DE LIVRAE - DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: VALVA AORTICA TRANSCATETER PENTRU IMPLANTAREA TRANAPICALA SI TRANSFEMURALA
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: PLASTURE BIOLOGIC DIN PERICARD BOVIN 10*100 MM
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: PLASTURE BIOLOGIC DIN PERICARD BOVIN 40*400 MM
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: PLASTURE DIN PERICARD BOVIN 80 *140MM
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: CATETER VENTILARE VENTRICUL STANG DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0038
Titel: STABILIZATOR MIOCARDIC PENTRU REVASCULARE
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: CANULA VENOASA CU 2 TREPTE
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: SET TROMBECTOMIE FARMACO-MECANICA CATETER GHID
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: APARAT ATERECTOMIE
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: SONDA DE STIMULARE TEMORARA CU BALON 5 FR, 90CM
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: STENT FARMACOLOGIC ACTIV PENTRU VASE TORTUOASE
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: DISPOZITIV RECUPERARE CORP STRAIN
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: PROTEZA DE POLIESTER ACOPERITĂ CU COLAGEN
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: PROTEZA VASCULARA LINIARA CONICA DIN EPTFE PENTRU ACCES AV
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: PROTEZA VASCULARA ARMATA PTFE DREAPTA CU PERETE SPIRALA
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: PROTEZA VASCULARA PTFE DREAPTA CU PERETE SPIRALA ARMATA
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: GHID METALIC TEFLONAT LUNG IN J
Interne Kennung: 49
Haupteinstufung (cpv): 33141200 Katheter
Los: LOT-0050
Titel: SET INTRODUCATO ABORD VASCULAR FEMURAL 5-8F
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: GHID DIAGNOSTIC METALIC STANDARD
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: GHID METALIC TEFLONAT LUNG DREPT
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: ADEZIV CHIRURGICAL PENTRU SUTURI CARDIACE /VASCULARE 5ML
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: INEL DE ANULOPLASTIE INSUFICIENTA MITRALA 24 MM-40 MM
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: BALON IVL (BALON LITOTRISPIE INTRAVASCULARA )
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: GHID ANGIOPLASTIE STANDARD 0.014
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: VALVA CARDIACA MECANICA MITRALA 25 MM-33 MM
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: PROTEZA VASCULARA HIBRIDA THORAFLEX
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: VALVA CARDIACA MECANICA BILAMELARA , POZITIE AORTICA SI POZITIE MITRALA - DIVERSE MARIMI
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: STENT GRAFT AORTIC ACOPERIT PE BALON EXPANDABIL
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: PACHET STENT GRAFT PENTRU TRATAMENTUL ANEVRISMELOR AORTEI ABDOMINALE AAA
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: EXTENSIE STENT GRAFT CUFF
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: SET CAMPURI CHIRURGICALE UF
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: SONDA DE GHIDAJ HIDROFILA CURBATA (TIP SAFARI), DIAMETRU 0.035", LUNGIME 275 CM, VARF ATRAUMATIC PREFORMAT PENTRU SUSȚINERE INALTA.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: CATETER DE DENERVARE RENALA CU RADIOFRECVENȚA MULTI-ELECTROD, HELICOIDAL (SPIRAL), DE UNICA FOLOSINȚA, MODEL SYMPLICITY SPYRAL (RDN016), COMPATIBIL CU GENERATORUL SYMPLICIT G3,
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: SISTEM DE INCHIDERE VASCULARA BIORESORBABIL CU SISTEM DE ANCORARE (TIP ANGIO-SEAL VIP)- 6 FR SI 8/ FR
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: SET COMPLET/SISTEM DE CIRCULAȚIE EXTRACORPORALA PENTRU ADULȚI, CU OXIGENATOR CU MEMBRANA (PMP/PP) ȘI SCHIMBATOR DE CALDURA INTEGRAT, SET TUBURI (CIRCUITE) DE PERFUZIE, REZERVOR VENOS CU CARDIOTOMIE, BIOCOMPATIBIL, STERIL DE UNICA FOLOSINTA
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: CONDUCT VALVULAT BIOLOGIC, PRE-ASAMBLAT (AORTIC), COMPUS DIN VALVA PERICARDICA BOVINA CU TEHNOLOGIE DE TRATAMENT ANTI-CALCIFIERE DE ULTIMA GENERAȚIE SI GREFA VASCULARA DIN DACRON (POLIESTER) CU STRUCTURA TIP VALSALVA.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: FIR GHID RIGID DE SCHIMB (STIFF WIRE GUIDE) PENTRU PROCEDURI CORONARIENE/STRUCTURALE, ACOPERIT CU PTFE/HIDROFIL, LUNGIME MINIMĂ [EX: 260CM], DIAMETRU 0.035”/0.038
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: INEL DE ANULOPLASTIE FLEXIBIL, ACOPERIT CU STRAT DE CARBON BIOCOMPATIBIL, PENTRU PLASTIE VALVULARA MITRALA/TRICUSPIDIANA
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: CATETER DE SUPORT PERIFERIC DE PROFIL REDUS PENTRU GHIDAREA ȘI SCHIMBUL FIRULUI GHID ÎN LEZIUNI COMPLEXE
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: CANULA ANTEROGRADĂ PENTRU RADACINA AORTICA, CU LINIE DE VENTARE (AERISIRE), CALIBRU 14G / 7 FR, PENTRU ADMINISTRARE CARDIOPLEGIE
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: CATETER DIAGNOSTIC PT RADIOLOGIE INTERVENTIONALA
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: GHID HIDROFIL RADIOLOGIE INTERVENTIONALA
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: PARTICULE/MICROSFERE HIDROFILICE PENTRU CHEMOEMBOLIZARE
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: CANULE VENT VENTRICULAR STANG REF 12010 (CANULE AORTICE, CANULE VENOASE SI ALTE CANULE)
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: TEACA INTRODUCATOARE CU INVELIS HIDROFILIC SENTRANT SI SUPAPA HEMOSTATICA
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: TEACA FEMURALA ARMATA ( DURA SHEATH)
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: INOMAX 400 PPM MOL/MOL GAZ MEDICINAL COMPRIMAT, BUTELIE DE 10 LITRI, SUBSTANȚA ACTIVĂ FIIND OXID DE AZOT (AZOTUM OXIDUM).
Interne Kennung: 79
Haupteinstufung (cpv): 24111500 Medizinische Gase
Los: LOT-0080
Titel: PROTEZA VALVULARA CARDIACA BIOLOGICA DIN PERICARD BOVIN, MODEL MITRIS RESILIA.
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: KIT MICROCATETER DE INALT DEBIT ȘI FIR GHID ORIENTABIL PENTRU EMBOLIZARE PERIFERICA, MODEL RENEGADE HI-FLO TRANSEND KIT
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: CATETER GHID ANGIOPLASTIE PERIFERICA
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: PACHET STENT GRAFT PENTRU TRATAMENTUL ENDOVASCULAR AL ANEVRISMELOR AORTEI TORACICE TAA
Interne Kennung: 83