650650-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Personalcomputer – Genudbud af Workstation, Laptop, All-in-One PC, Docking og Skærme
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af Workstation, Laptop, All-in-One PC, Docking og Skærme
Beschreibung: Udbud af Workstation, Laptop, All-in-One PC, Docking og Skærme
Vorherige Bekanntmachung: 601278-2026
Interne Kennung: 26/15968
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud. Tilbudsgiver skal dog være opmærksom på, at der i udbuddet er opstillet en række udelukkelsesgrunde. Se nærmere nærværende udbudsbekendtgørelse samt udbudsbetingelsernes pkt. 6.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213200 Tablettcomputer, 30213300 Tischcomputer, 30213400 Hauptprozessoren für Personalcomputer, 30231000 Computerbildschirme und Konsolen, 30236110 RAM (Random Access Memory, Direktzugriffspeicher)
5. Los
Los: LOT-0000