See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 33/ZP/2026 DOSTAWA INFRASTRUKTURY INFORMATYCZNEJ – URZĄDZEŃ SIECIOWYCH, SERWERÓW OBLICZENIOWYCH I SERWERÓW PLIKÓW
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury informatycznej w postaci serwerów obliczeniowych, serwerów plików, urządzeń sieciowych. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2.1. Część 1A zamówienia przeznaczona jest dla pracowni BIOBANK Uniwersytetu Łódzkiego 4.2.2. Część 1B zamówienia przeznaczona jest dla pracowni BIOBANK Uniwersytetu Łódzkiego 4.2.3. Część 2 zamówienia przeznaczona jest dla Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi 4.3. Pod pojęciem „dostawa” należy rozumieć dostarczenie na własny koszt i ryzyko urządzeń wymaganych przez Zamawiającego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 48820000 Server, 48823000 Dateiverwalter, 30237134 Grafikbeschleunigerkarten, 30234500 Arbeitsspeichermedien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa Infrastruktury Informatycznej – urządzeń sieciowych, serwerów obliczeniowych i serwerów plików
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa infrastruktury informatycznej w postaci serwerów obliczeniowych, serwerów plików, urządzeń sieciowych. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.2.1. Część 1A zamówienia przeznaczona jest dla pracowni BIOBANK Uniwersytetu Łódzkiego 4.2.2. Część 1B zamówienia przeznaczona jest dla pracowni BIOBANK Uniwersytetu Łódzkiego 4.2.3. Część 2 zamówienia przeznaczona jest dla Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi 4.3. Pod pojęciem „dostawa” należy rozumieć dostarczenie na własny koszt i ryzyko urządzeń wymaganych przez Zamawiającego. 4.4. Dostawa obejmuje sprzęt nowy i nieużywany. Zamawiający posiada wiedzę że ilość jednolitego sprzętu który chce zamówić może nie być dostępna w całości na rynku. W związku z powyższym przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zatem Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w stosunku do jednej, drugiej lub wszystkich części przedmiotu zamówienia określonego w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.. 4.5. Zamawiający wymaga złożenia oferty na pełny zakres danej części (wszystkie pozycje i pełne ilości przewidziane dla tej części w Arkuszu cenowym). Nie dopuszcza się składania ofert obejmujących jedynie część zakresu/ilości w ramach danej części. Złożenie oferty nieobejmującej pełnego zakresu danej części będzie traktowane jako niezgodne z SWZ i będzie skutkowało odrzuceniem oferty w tej części. 4.6. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia nie spełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż zapisane w załączniku nr 1 skutkować będzie odrzuceniem oferty. 4.7. Wykonawca dostarczy do sprzętów wszystkie niezbędne sterowniki w wersji elektronicznej. 4.8. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych. 4.9. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej. 4.10. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 4.11. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 4.12. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych na poszczególne pozycje przedmiotu zamówienia. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w załączniku nr 1 do SWZ (Arkusz cenowy). W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą szczegółową specyfikację, w której w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego będzie wynikać, iż zaoferowany asortyment jest o takich samych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, iż w razie, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się znaki towarowe, za ofertę równoważną uznaje się ofertę spełniającą parametry indywidualnie wskazanego asortymentu określone przez jego producenta. 4.13. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę sprzętu równoważnego o równoważnej wydajności Zamawiający będzie weryfikował równoważność za pomocą następujących mierników: w przypadku procesorów (do urządzeń serwerowych) - za pomocą testu PassMark Multithread - CPU Mark - według wyników testu z dnia 08.05.2026 r. Wszystkie wyniki ww. testów znajdują się w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.14. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia określony w załączniku nr 1 do SWZ (Arkusz cenowy) w części 1A i 1B przeznaczony będzie do użytku wewnętrznego dla celów dydaktycznych w związku z tym Zamawiający wymaga spełnienia parametrów minimalnych określonych w ww. załączniku, które zostały podyktowane specyfiką Uczelni. 4.15. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.16. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt. 4.14, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.17. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 4.15 w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wybory najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 4.18. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 31 ust. 2 w zw. z art. 441 ust. 1 Ustawy przy realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje wykorzystanie prawa opcji w części 1A i 1B. Zamówienia opisane szczegółowo w Załączniku nr 1 do SWZ będą stanowić 100% wartości całości zamówienia w danej części (tzw. zamówienie podstawowe). Ponadto Zamawiający przewiduje realizację zamówienia opcjonalnego jako dodatkowe 100% wartości umowy w części 1A i 1B. Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał, gdy zajdzie taka konieczność, w zależności od potrzeb jedynie w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego w danej części postępowania w czasie obowiązywania umowy. Realizacja prawa opcji będzie następowała w ramach warunków dostawy określonych w umowie jako zamówienie podstawowe. Zamówienia realizowane w ramach opcji będą tożsame z opisem przedmiotu zamówienia podstawowego. W celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający złoży Wykonawcy drogą mailową oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. Nie jest wymagana zgoda Wykonawcy na wykonanie prawa opcji.
Los: LOT-0002
Los: LOT-0003
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji w tej cześci.