2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse agroalimentare, respectiv: Pulpă vită cu os refrigerată, Spată vită cu os refrigerată, Carne de vită lucru refrigerată, Vrăbioară fără os refrigerată, Antricot vită fără os, refrigerat, Pulpă vită cu os, congelată, Carne vită lucru, congelată, Vrăbioară fără os, congelată, Antricot vită fără os, congelat, Kaizer afumat, Pastramă de porc, Mușchi țigănesc
Beschreibung: Achiziția produselor: Pulpă vită cu os refrigerată, Spată vită cu os refrigerată, Carne de vită lucru refrigerată, Vrăbioară fără os refrigerată, Antricot vită fără os, refrigerat, Pulpă vită cu os, congelată, Carne vită lucru, congelată, Vrăbioară fără os, congelată, Antricot vită fără os, congelat, Kaizer afumat, Pastramă de porc, Mușchi țigănesc, este necesară pentru asigurarea hrănirii unităţilor militare din Forţele Navale, pentru o perioadă de 18 luni, în conformitate cu normele de hrană în vigoare la nivelul Ministerului Apărării Naționale Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor -15 Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 14810074_2026_PAAPD1637102
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pulpă vită cu os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Pulpă vită cu os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 257 kg, maxim 5.082 kg, contract subsecvent minim 257 kg, maxim 2.313 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Spată vită cu os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Spată vită cu os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 77 kg, maxim 1.450 kg, contract subsecvent minim 77 kg, maxim 693 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Carne de vită lucru refrigerată
Beschreibung: Furnizare Carne de vită lucru refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 233 kg, maxim 4.335 kg, contract subsecvent minim 233 kg, maxim 2.097 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Vrăbioară fără os refrigerată
Beschreibung: Furnizare Vrăbioară fără os refrigerată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.174 kg, maxim 22.498 kg, contract subsecvent minim 1.174 kg, maxim 10.566 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Antricot vită fără os, refrigerat
Beschreibung: Furnizare Antricot vită fără os, refrigerat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 1.094 kg, maxim 20.970 kg, contract subsecvent minim 1.094 kg, maxim 9.846 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Pulpă vită cu os, congelată
Beschreibung: Furnizare Pulpă vită cu os, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 67 kg, maxim 1.310 kg, contract subsecvent minim 67 kg, maxim 603 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Carne vită lucru, congelată
Beschreibung: Furnizare Carne vită lucru, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 39 kg, maxim 745 kg, contract subsecvent minim 39 kg, maxim 351 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Vrăbioară fără os, congelată
Beschreibung: Furnizare Vrăbioară fără os, congelată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 208 kg, maxim 4.010 kg, contract subsecvent minim 208 kg, maxim 1.872 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Antricot vită fără os, congelat
Beschreibung: Furnizare Antricot vită fără os, congelat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 218 kg, maxim 4.200 kg, contract subsecvent minim 218 kg, maxim 1.962 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Kaizer afumat
Beschreibung: Furnizare Kaizer afumat. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 732 kg, maxim 14.035 kg, contract subsecvent minim 732 kg, maxim 6.588 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15131200 Getrocknetes, eingesalzenes, geräuchertes oder gewürztes Fleisch
Los: LOT-0011
Titel: Pastramă de porc afumată
Beschreibung: Furnizare Pastramă de porc afumată. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 834 kg, maxim 15.945 kg, contract subsecvent minim 834 kg, maxim 7.506 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Mușchi țigănesc
Beschreibung: Furnizare Mușchi țigănesc. Cantități estimate produs: acord cadru: minim 813 kg, maxim 15.620 kg, contract subsecvent minim 813 kg, maxim 7.317 kg. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia lunar/trimestrial/semestrial/anual sau ori de câte ori este nevoie, în funcţie de existenţa resurselor financiare alocate cu această destinaţie şi necesităţile unităţilor din asigurare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 12
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 14810074_2026_PAAPD1637102
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15111100 Beef
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pulpă vită cu os refrigerată
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Spată vită cu os refrigerată
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Carne de vită lucru refrigerată
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Vrăbioară fără os refrigerată
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Pulpă vită cu os, congelată
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Carne vită lucru, congelată
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Vrăbioară fără os, congelată
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Antricot vită fără os, congelat
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Kaizer afumat
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 15131200 Dried, salted, smoked or seasoned meat
Lot: LOT-0011
Title: Pastramă de porc afumată
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Mușchi țigănesc
Internal identifier: 12