650781-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Contract de delegare a gestiunii serviciilor publice de transport persoane în aria teritorială de competenţă a Judeţului Ialomiţa – 2 loturi
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Contract de delegare a gestiunii serviciilor publice de transport persoane în aria teritorială de competenţă a Judeţului Ialomiţa – 2 loturi
Beschreibung: Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Judeţului Ialomiţa. Serviciul cuprinde un numar de 9 de trasee structurate pe 2 grupe (corespunzătoare a 2 loturi). Valoarea totală estimată fără TVA: 48.481.872,81 ron Sumele indicate nu includ TVA. Valoarea totala estimată reprezintă valoarea totală a Contractului care rezultă din această procedură pe întreaga sa durată si nu include eventuale modificari contractuale. Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. La fiecare lot se ia în considerare posibilitatea modificării contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, în conformitate cu art.14 și art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările și completările ulterioare, art.17 alin.(1) lit.c) și art.27 alin.(1) lit.a) din Legea nr.92/2007 cu modificările și completările ulterioare. Obiectul prezentului Contract îl constituie delegarea sarcinilor şi responsabilităţilor către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Judeţului Ialomiţa, după cum urmează: Lot 2: Grupa 02 – 5 trasee: Traseu 003 – Slobozia - Gh. Doja Traseu 004 – Slobozia - Căzăneşti – Cocora Traseu 005 - Slobozia - Ciochina – Rovine Traseu 006 - Slobozia - Ciochina – Sălcioara Traseu 007 - Slobozia - Mt. Buzău - Sărăţeni Lot 10: Grupa 10 – 4 trasee: Traseu 035 - Ţăndărei – Giurgeni Traseu 036 – Ţăndărei – Luciu Traseu 037 - Ţăndărei – Platoneşti Traseu 038 - Ţăndărei - Valea Ciorii – Bucşa La stabilirea traseelor și constituirea grupelor de trasee s-a avut în vedere gruparea echilibrată a acestora, evitarea suprapunerii traseelor sau a mai multor operatori pe același traseu, posibilitatea aplicării unei politici tarifare unitare și a unui sistem de taxare integrat, facilitarea folosirii unitare a titlurilor de călătorie, distribuirea echitabilă a traseelor între operatori, precum și utilizarea eficientă a fondurilor publice, cu respectarea criteriilor economice și geografice prevăzute în Regulamentul (CE) nr.1370/2007. Stabilirea grupelor de trasee a fost realizată pe considerente de organizare a operării serviciului public, având în vedere atât configurația rutieră, cât și faptul că un sistem de transport persoane trebuie să fie eficient, integrat, durabil și sigur, astfel încât să promoveze dezvoltarea economică și teritorială, să asigure o calitate a vieții ridicată şi să deservească toate UAT-urile din judeţul Ialomiţa.
Interne Kennung: 42317762023 S-3
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2: Grupa 02
Beschreibung: Lot 2: Grupa 02 – 5 trasee: Traseu 003 – Slobozia - Gh. Doja Traseu 004 – Slobozia - Căzăneşti – Cocora Traseu 005 - Slobozia - Ciochina – Rovine Traseu 006 - Slobozia - Ciochina – Sălcioara Traseu 007 - Slobozia - Mt. Buzău - Sărăţeni Valoarea totală estimată fără TVA: 30.464.740,56 RON Entitatea Contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art.27 alin.(2) lit. a) din Legea nr.92/2007 cu modificările şi completările ulterioare, coroborat cu prevederile art.241 din Legea nr.99/2016 cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 2