650833-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen – Jälki-ilmoitus: ammatillisen tukihenkilötoiminnan suorahankinta ajalle 1.7.-30.9.2026 sekä optio ajalle 1.10. 31.12.2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus: ammatillisen tukihenkilötoiminnan suorahankinta ajalle 1.7.-30.9.2026 sekä optio ajalle 1.10. 31.12.2026
Beschreibung: Etelä-Savon hyvinvointialue Eloisa tekee asiakaskohtaisen suorahankinnan ammatillisesta tukihenkilötoiminnasta yhdelle (1) lastensuojelun avohuollon asiakkaalle sopimuskaudelle 1.7.-30.9.2026 + optiomahdollisuus ajalle 1.10.-31.12.2026. Tarjous on pyydetty sähköpostitse ja tarjouksesta on neuvoteltu Tuki&Turvapalvelut Uutelan kanssa. Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo on 5 880,00 euroa (alv 0 %). Hankinta on osa lastensuojelun palvelukokonaisuutta, jonka ennakoitu kokonaisarvo ylittää kansallisen kynnysarvon 400 000,00 euroa. Ennakoitu kokonaisarvo on laskettu sopimuskauden ajalle 1.7.-31.12.2026 sisältäen mahdollisen option.
Interne Kennung: 17/02.08.00.00.02/2026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintayksiköllä on oikeus tehdä asiakaskohtainen suorahankinta seuraavin perustein: Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016) 100 § Suorahankinta erityistilanteissa; Hankintayksikkö voi tehdä suorahankinnan yksittäisissä tapauksissa hankintalain 12 luvun mukaisissa sosiaali- ja terveyspalveluhankinnoissa, jos tarjouskilpailun järjestäminen tai palvelun tarjoajan vaihtaminen olisi ilmeisen kohtuutonta tai erityisen epätarkoituksenmukaista asiakkaan kannalta merkittävän hoito- tai asiakassuhteen turvaamiseksi.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000