650944-2026 - Wettbewerb
Schweden – Gase – Gaser och Syntetluftsanläggningar 2027 SLL175
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gaser och Syntetluftsanläggningar 2027 SLL175
Beschreibung: Upphandling av leverans och installation av tankanläggningar och Syntetluftsanläggningar samt leverans av flaskpaket, gasflaskor, koldioxidpellets/-block och medicinska gaser, industri-, högren-, medicinteknisk- och livsmedelsgas med tillhörande tjänster.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24100000 Gase
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138281:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24110000 Technische Gase, 24111500 Medizinische Gase, 44612200 Gastanks, 44611000 Tanks, 51810000 Installation von Tanks
650944-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 24110000 Industrigaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 44612200 Gastuber, 44611000 Tankar, 51810000 Installation av tankar