2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații instalații speciale ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi pentru o perioadă de 12 de luni
Beschreibung: Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru de prestare a serviciilor de întreținere și reparații instalații speciale ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi din parcul auto al I.S.U. Teleorman pentru o perioadă de 12 de luni, împărțind în acest sens achiziția în 2 loturi, astfel încât să corespundă mai bine necesităților autorității contractante, precum și capacității operatorilor economici. Autoritatea contractantă este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare pentru procesul de reparare și întreținere a instalațiilor speciale, cât și serviciile menționate, acestea efectuându-se în atelierele specializate ale operatorilor economici câștigători. În derularea acordurilor-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de mentenanță preventivă și/sau corectivă va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate. Ofertanții pot depune oferta de preț pentru unul sau mai multe loturi, detaliat pe fiecare tip/marcă de instalație specială solicitat de către autoritatea contractantă, conform specificațiilor caietului de sarcini. Operatorii economici trebuie să facă dovada că dețin cel puțin un atelier specializat sau că au încheiate acorduri de asociere sau subcontractare cu operatori economici autorizați să execute servicii ce fac obiectul contractului. În situații în care, după atribuirea contractului, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractantă nu-și asumă obligația de a executa reparațiile curente și reviziile tehnice la valoarea maximă prezentată în fișa de date. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de produse și servicii pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentației de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în baza respectivului contract subsecvent. Serviciile și produsele de mentenanță preventivă și corectivă ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevăzute în caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4228625
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50531400 Reparatur und Wartung von Kräne
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Instalații speciale de ridicat tip VOLKAN montate pe șasiu tip RENAULT MDA3C
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații instalații speciale ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi din parcul auto al autorității contractante, pentru o pentru o perioadă de 12 de luni, pentru Lot 1 - VOLKAN
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Instalații speciale de ridicat marca PUMA
Beschreibung: Acord-cadru de prestare servicii de întreținere și reparații instalații speciale ce se află montate pe autospecialele de intervenție și salvare de la înălțimi din parcul auto al autorității contractante, pe o perioadă de 12 luni, pentru Lot 2 - PUMA
Interne Kennung: 2
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4228625
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50531400 Repair and maintenance services of cranes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2