651204-2026 - Ergebnis
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare la faza DALI, Proiect Tehnic și asistență tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii ”Modernizare, consolidare si reabilitare Scoala Gimnaziala Prof. Paul Banica, Municipiul Targoviste, judetul Dambovita”- PMT-2026-P-021, cod unic de identificare procedura 4279944-2026-36’’
Beschreibung: Finanțarea obiectivului ”Modernizare, consolidare si reabilitare Scoala Gimnaziala Prof. Paul Banica, Municipiul Targoviste, judetul Dambovita” vine în întâmpinarea necesităţilor sistemului educaţional care se confruntă, în cele mai multe cazuri, cu o infrastructură necorespunzatoare sau incompletă desfăşurării procesului de învăţământ. De aceea, este absolut necesar ca investiţiile în infrastructura educaţională să devină o prioritate, mai ales în ceea ce priveşte modernizarea infrastructurii învăţământului preuniversitar, ca etapă fundamentală în procesul de formare a forţei de muncă. Municipiul Targoviste a identificat o forma de finantare in cadrul Programul Național de Consolidare a Clădirilor cu Risc Seismic Ridicat (PNCCRS) - Subprogramul Proiectarea şi execuţia lucrărilor de intervenţii pentru clădirile de interes şi utilitate publică aflate în proprietatea sau administrarea autorităţilor şi instituţiilor administraţiei publice centrale sau locale. Obiectul contractului de servicii, ce urmează a fi atribuit, constă în: - elaborarea documentaţiilor tehnico-economice in conformitate cu prevederile Hotararii Guvernului nr. 907/2016 privind etapele de elaborare si continutul-cadru al documentatiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investitii finantate din fonduri publice; - participarea proiectantului in cadrul comisiilor de avizare din partea detinatorilor de utilitati si a altor avizatori, precum si participarea la sedinta Consiliului Local de aprobare a documentatiei si a indicatorilor tehnico-economici; - revizuirea si completarea documentatiei, daca este cazul, fara costuri suplimentare, in functie de conditiile impuse de avizatori sau de sursa de finantare: Bugetul Local, Bugetul de Stat sau orice altă sursă de finanțare identificată; - asigurarea asistenţei tehnice din partea proiectantului pe toata perioada execuţiei lucrărilor de intervenţie la construcţiile existente. - asigurarea consultantei in elaborarea raspunsurilor la eventualele solicitari de clarificari transmise de catre Finantator. Valoarea estimata totala a procedurii de atribuire, este de 144.628.10 lei fara T.V.A. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare adresate de catre operatorii economici, in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art.161 din Legea nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate pana la termenul limita de 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. NUMAR DE REFERINTA: 4279944-2026-36.
Interne Kennung: 4279944-2026-36
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului de servicii, ce urmează a fi atribuit, constă în: - elaborarea documentaţiilor tehnico-economice in conformitate cu prevederile Hotararii Guvernului nr. 907/2016 privind etapele de elaborare si continutul-cadru al documentatiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investitii finantate din fonduri publice; - participarea proiectantului in cadrul comisiilor de avizare din partea detinatorilor de utilitati si a altor avizatori, precum si participarea la sedinta Consiliului Local de aprobare a documentatiei si a indicatorilor tehnico-economici; - revizuirea si completarea documentatiei, daca este cazul, fara costuri suplimentare, in functie de conditiile impuse de avizatori sau de sursa de finantare: Bugetul Local, Bugetul de Stat sau orice altă sursă de finanțare identificată; - asigurarea asistenţei tehnice din partea proiectantului pe toata perioada execuţiei lucrărilor de intervenţie la construcţiile existente. - asigurarea consultantei in elaborarea raspunsurilor la eventualele solicitari de clarificari transmise de catre Finantator. Valoarea estimata totala a procedurii de atribuire, este de 144.628.10 lei fara T.V.A. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare adresate de catre operatorii economici, in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art.161 din Legea nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate pana la termenul limita de 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. NUMAR DE REFERINTA: 4279944-2026-36.
Interne Kennung: 1