651279-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Luftverkehr – SERVICII DE TRANSPORT AERIAN INTERN ȘI INTERNAȚIONAL DE PASAGERI ÎN INTERES PROFESIONAL: LOT 1- Bilete de avion deplasări externe, LOT 2- Bilete de avion deplasări interne
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE TRANSPORT AERIAN INTERN ȘI INTERNAȚIONAL DE PASAGERI ÎN INTERES PROFESIONAL: LOT 1- Bilete de avion deplasări externe, LOT 2- Bilete de avion deplasări interne
Beschreibung: Obiectul acordului - cadru ce urmează a fi încheiat îl constituie: SERVICII DE TRANSPORT AERIAN INTERN ȘI INTERNAȚIONAL DE PASAGERI ÎN INTERES PROFESIONAL: LOT 1- Bilete de avion deplasări externe; LOT 2- Bilete de avion deplasări interne, pentru demnitarii, înalți funcționari publici, salariații și/sau delegații MMFTSS, in conformitate cu cerintele solicitate prin caietul de sarcini. Achiziționarea serviciilor de transport aerian ocazional de pasageri pe curse externe, clasa economic/business cu respectarea prevederilor HG nr.518/1995 - privind unele drepturi şi obligații ale personalului român trimis în străinătate pentru îndeplinirea unor misiuni cu caracter temporar cu modificările și completările ulterioare, aferente deplasărilor în străinătate, în interes de serviciu, ale salariaților. Achiziționarea serviciilor de transport aerian ocazional de pasageri pe curse interne, clasa economic/business, necesare pentru participarea la diferite evenimente naţionale a personalului ministerului - demnitari, deplasări în cadrul proiectelor finanțate din fonduri europene nerambursabile, acţiuni de control, etc. Furnizarea de servicii de transport aerian de interes profesional, pentru deplasări ale delegațiilor și reprezentanților MMFTSS. Furnizarea de servicii conexe.
Interne Kennung: 2026/20
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60400000 Luftverkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: - LOT 1- Bilete de avion deplasări externe
Beschreibung: Serviciile de transport aerian internațional de pasageri ce se doresc a fi achiziționate constau succint în prestarea următoarelor activități: - onorarea tuturor solicitărilor privind transportul aerian internațional de pasageri prin oferirea de bilete de avion conform solicitărilor din invitațiile de participare la reofertare, indiferent de destinație, clasele de călătorie comandate și numărul de persoane care efectuează deplasarea precum și documentele solicitate în fișa de date a achiziției. - păstrarea rezervării până în momentul emiterii biletelor; - linie telefonică dedicată pentru urgențe, accesibilă din orice locație națională/internațională, pentru solicitări urgente și interogări referitoare la deplasările efectuate în afara programului obișnuit de lucru, disponibilă continuu (24 de ore/zi, 7 zile/săptămână), cu un timp de răspuns/apel de maxim 2 minute; Contractantul se va asigura ca deține un sistem de comunicare și efectuarea apelurilor, accesarea bazelor de date, efectuarea rapoartelor și monitorizarea activității, inclusiv funcții care permit măsurarea timpului de răspuns pentru fiecare apel primit; - asigurarea efectuării deplasărilor prin cele mai rapide și mai economice mijloace de călătorie raportate la natura și urgența deplasării. Cantitatea de bilete de avion previzionată care se estimează că va fi achiziționată pe durata întregului Acord-cadru, este minim 196 bilete și maxim 504 bilete pentru destinații pe curse externe. Pentru un singur contract subsecvent/comandă fermă subsecventă dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata Acordului cadru, cantitatea previzionată este minim 1 bilet și maxim 3 bilete pentru destinații pe curse externe. Se estimeaza o valoare minima a acordului-cadru de 603.988,00 lei fară TVA si o valoare maxima de 1.503.822,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: - LOT 2- Bilete de avion deplasări interne
Beschreibung: Serviciile de transport aerian intern de pasageri ce se doresc a fi achiziționate constau succint în prestarea următoarelor activități: - onorarea tuturor solicitărilor privind transportul aerian intern de pasageri prin oferirea de bilete de avion conform solicitărilor din invitațiile de participare la reofertare, indiferent de destinație, clasele de călătorie comandate și numărul de persoane care efectuează deplasarea precum și documentele solicitate în fișa de date a achiziției. - păstrarea rezervării până în momentul emiterii biletelor; - linie telefonică dedicată pentru urgențe, accesibilă din orice locație națională/internațională, pentru solicitări urgente și interogări referitoare la deplasările efectuate în afara programului obișnuit de lucru, disponibilă continuu (24 de ore/zi, 7 zile/săptămână), cu un timp de răspuns/apel de maxim 2 minute; Contractantul se va asigura ca deține un sistem de comunicare și efectuarea apelurilor, accesarea bazelor de date, efectuarea rapoartelor și monitorizarea activității, inclusiv funcții care permit măsurarea timpului de răspuns pentru fiecare apel primit; - asigurarea efectuării deplasărilor prin cele mai rapide și mai economice mijloace de călătorie raportate la natura și urgența deplasării. Cantitatea de bilete de avion previzionată care se estimează că va fi achiziționată pe durata întregului Acord-cadru, este minim 92 bilete și maxim 207 bilete pentru destinații pe curse interne. Pentru un singur contract subsecvent/comandă fermă subsecventă dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata Acordului cadru, cantitatea previzionată este minim 1 bilet și maxim 3 bilete pentru destinații pe curse interne. Se estimeaza o valoare minima a acordului-cadru de 235,267,00 lei fară TVA si o valoare maxima de 529.099,00 lei fără TVA.
Interne Kennung: 2