See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om ekstern beredskabsforplejning til Forsvarets Kantiner
Beschreibung: Etablissements- og Terrænkommandoen har indgået en aftale vedrørende ekstern beredskabsforplejning under Forsvarets Kantiner. Aftalen skal sikre, at Forsvarets Kantiner kan imødekomme pludseligt opståede og operative forplejningsbehov, herunder behov afledt af forpligtelser over for egne styrker samt NATO-fremsatte behov. Aftalen skal varetage Forsvarets behov i en interimsperiode frem til at Etablissements- og Terrænkommandoen har gennemført et EU-udbud om en længerevarende rammeaftale.
Interne Kennung: 4044830
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000