2. Verfahren
Verfahren
Titel: Siivouspalvelu Teuvan seurakunta
Beschreibung: Seurakunnan tilojen siivous. Siivoussuunnitelma ja pinta-alat liitteenä. Palvelusopimus tehdään määräajaksi 2 vuotta, jonka jälkeen voidaan määräaikaisuutta jatkaa. Aloitus sovittavissa. Kolme kohdetta: -Kirkko sekä kirkon kerhotilat -Seurakuntasali -Seurakuntatoimisto Hankinnan tavoitteena on järjestää kohteiden siivouspalvelut siten, että tilojen käyttötarkoituksen mukainen puhtaus-, hygienia- ja siisteystaso sekä turvalliset ja viihtyisät käyttö- ja työskentelyolosuhteet säilyvät koko sopimuskauden ajan. Palvelu toteutetaan tarjouspyynnön, kohdekohtaisen palvelukuvauksen sekä muiden tarjouspyynnön liiteasiakirjojen mukaisesti. Kohdekohtaisessa palvelukuvauksessa määritellään palveluun kuuluvat siivoustehtävät, niiden suoritusvälit sekä palvelulle asetettavat vaatimukset. Tarjouspyyntöaineistossa ilmoitetaan lisäksi siivottavat tilat ja niiden huonealat. Palveluntuottaja vastaa palvelun toteuttamiseksi tarvittavan työajan, henkilöstöresurssien, työmenetelmien, koneiden ja välineidenmitoittamisesta siten, että tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritelty palvelun sisältö ja vaadittu puhtaustaso toteutuvat. Palveluntyömäärämitoituksessa ja hinnoittelussa tulee käyttää yleisesti käytössä olevia siivoustyön mitoitusjärjestelmiä ja vähintään Kiinteistöpalvelualan työntekijöiden työehtosopimuksen mukaista palkkaa. Tarjouksen tulee sisältää kaikki tarjouspyynnössä määritellyt palvelukohteet. Osatarjouksia tai vaihtoehtoisia tarjouksia ei hyväksytä. Tarjoajan tulee ilmoittaa tarjouspyynnössä edellytetyt hinnat kohdekohtaisesti. Tilaaja valitsee yhden (1) Palveluntuottajan, jonka kanssa hankinnasta tehdään sopimus. Ennen tarjouksen tekemistä tilaaja järjestää hankinnan kohteena olevien kiinteistöjen esittelykierroksen. Kiinteistöihin tutustuminen toteutetaan sovitusti. Lisätietoja antaa Teuvan seurakunnan talouspäällikkö Niina Pollari 040 6881402
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057203-LOT-0001
651483-2026 - Competition
Finland – Cleaning services – Siivouspalvelu Teuvan seurakunta
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Siivouspalvelu Teuvan seurakunta
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-057203-LOT-0001