651498-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Kranwagen und Muldenkipper – Udbud af el-kranbiler med komprimator
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af el-kranbiler med komprimator
BeschreibungUdbuddet vedrører en kontrakt om levering af 6 nye el-kranbiler med fastmonteret kran og komprimatorkasse inklusive serviceaftale med option på køb af yderligere 2 gange en el-kranbil på 3-akslet chassis og 2 gange en el-kranbil på 4-akslet chasses, som beskrevet i kravsspecifikationen. Alle med serviceaftale på 8 år.
Interne Kennung568354
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34142000 Kranwagen und Muldenkipper
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0000
Menge6 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har mulighed for at tilkøbe følgende option: • 2 gange 1 stk. eldreven kranbil på 3-akslet chassis opbygget med 1-kammer komprimator med bagmonteret topindkast, inklusive service- og vedligeholdelsesaftale, samt • 2 gange 1 stk. eldreven kranbil på 4-akslet chassis opbygget med 2-kammer komprimator med bagmonteret topindkast, • Service- og vedligeholdelsesaftale på 8 år for optionsbiler